Biskota proteinike të shëndetshme për pushime

Dëshironi të mbani një dietë të ekuilibruar pa hequr dorë nga të gjitha gjërat e ëmbla? Këto biskota proteinike të shëndetshme për pushime janë pikërisht ajo që ju nevojitet: një recetë e thjeshtë dhe e lehtë me kanellë, vanilje, pa sheqer të shtuar – dhe sigurisht pak proteina të shtuara!

Përbërësit
• 60g tërshërë të mbështjellë
• ½ lugë pluhur pjekjeje
• 40 g Wellness nga Oriflame Protein Blend
• ½ lugë pluhur vanilje
• 1 lugë gjelle shurup agave
• 1 vezë
• 2 lugë kanellë të bluar
• 2 lugë pure molle
• 2 lugë vaj kokosi

udhëzime
1. Përzieni tërshërën e mbështjellë në një blender për të formuar një miell.
2. Hidhni të gjithë përbërësit e thatë në një enë dhe përziejini së bashku.
3. Merrni një tas të ri dhe përzieni të gjithë përbërësit e lëngshëm veçmas.
4. Përziejini së bashku përbërësit e thatë dhe të lëngshëm derisa të formohet brumi.
5. E vendosim brumin në frigorifer për 30 minuta.
6. Nxirreni brumin dhe me duar e rrotulloni brumin në topa në formë të barabartë, rrafshoni dhe vendoseni në një tepsi.
7. I vendosim biskotat në furrë për 8-10 minuta në 180°C.
8. Hiqini biskotat, lërini të ftohen dhe më pas shijojini!