Home
Apple
Mollë
Mollë
Pyrus malus

Mollët janë pjesë e familjes së trëndafilave, së bashku me kumbulla dhe dardha, dhe një nga frutat më të ngrënë në të gjithë botën. Në Suedi, kemi rreth 13 lloje, disa me emra tradicionale suedeze si "Ingrid-Marie" dhe "Frida", dhe të gjitha ato të pasura me antioksidantë dhe sheqerna me fruta të shëndetshëm. Këto i bëjnë mollët mrekullisht ushqime ushqyese, si dhe përbërës të shijshëm pjekjeje, dhe në bukuri, përmbajtja e tyre e kombinuar e sheqernave dhe acideve frutore ndihmon në mbrojtjen, hidratimin dhe inkurajimin e eksfolimit të lëkurës.

Përfitimet kryesore
  • Antioksidantët ndihmojnë në parandalimin e stresit, oksidues, pastrimin dhe zbulimin e lëkurës rrezatuese.
  • E pasur me vitaminë C dhe sheqerna frutash për të ndihmuar në hidratimin dhe mbrojtjen e lëkurës.
  • Acidet frutore natyRAL astringent ndihmojnë për rinovimin e lëkurës dhe shtrëngimin e poreve.
Në mënyrë ushqyese, mollët përbëhen nga rreth 10% karbohidrate, 4% vitamina dhe minerale dhe mbi 80% ujë!

Gjetur në

Tender Care Balsam për shumë përdorime me mollë jeshile
Tender Care
Tender Care Balsam për shumë përdorime me mollë jeshile
2,99 €
5,00 €
(0)
Losion i trupit për fëmijët Love Nature Kids Cheerful Apple
Derisa të ketë në stok
Love Nature
Losion i trupit për fëmijët Love Nature Kids Cheerful Apple
3,79 €
7,50 €
(0)
Love Nature Kids Cheerful Apple Pastrues për Flokë & Trup
Nuk ka në stok
Love Nature
Love Nature Kids Cheerful Apple Pastrues për Flokë & Trup
4,99 €
7,50 €
(0)
Love Nature Kids Cheerful Apple Sapun
E shitur
Love Nature
Love Nature Kids Cheerful Apple Sapun
2,50 €
(0)
Optimals Exfoliating Skrab për fytyrë
Optimals
Optimals Exfoliating Skrab për fytyrë
4,99 €
8,50 €
(0)
Optimals Exfoliating Skrab për Fytyrë
E shitur
Optimals
Optimals Exfoliating Skrab për Fytyrë
7,50 €
(0)