Home
Avokado
Avokado
Avokado
Persea gratissima

Jashtëzakonisht ushqyese, avokado është plot yndyrna të shëndetshme dhe vitaminë E, me një strukturë të shijshme të ngjashme me gjalpin që ndihmon në mbrojtjen dhe hidratimin e lëkurës dhe flokëve. Pra, nëse jeni duke ngrënë dolli avokado ose thjesht vendosni përbërës të freskët në fytyrën tuaj, mund të jeni i sigurt që vaji i avokados është i pajtueshëm me lëkurën tuaj dhe përmbajtja e tij e lartë e yndyrës i jep shumë përfitim lëkurës tuaj. Avokadot janë të paçmueshme si një hidratues në kozmetikë, falë vajrave të pajtueshëm me lëkurën dhe përmbajtje të lartë të yndyrës.

Përfitimet kryesore
  • Ndihmon në mbrojtje, hidratim, qetësim dhe ushqyerje të lëkurës
  • Vaji i avokados është I përshtatshëm për shtresën e jashtme të lëkurës (stratum corneum)
  • Mbron kundër dëmeve me radikale të lira, duke ju falënderuar yndyrës natyrale të avokados me përmbajtje të Vitamin E
Acidet yndyrore esenciale të vajit të avokados, përfshirë acidin linoleic (një acid yndyror me omega-6) dhe acidin alfa linoleic (një acid yndyror me omega-3) të gjitha promovojnë lëkurë me dukje të shëndetshme!

Gjetur në

Love Nature Maskë fytyre me krem ​​avokado me vaj organik avokado
Love Nature
Love Nature Maskë fytyre me krem ​​avokado me vaj organik avokado
1,19 €
1,50 €
(0)
Love Nature Shampo 2-në-1 për të gjitha llojet e flokëve me vaj avokadoje organike dhe kamomil
Love Nature
Love Nature Shampo 2-në-1 për të gjitha llojet e flokëve me vaj avokadoje organike dhe kamomil
4,99 €
9,00 €
(0)
Krem duarsh Love Nature Caring me vaj organik avokadoje
Love Nature
Krem duarsh Love Nature Caring me vaj organik avokadoje
5,00 €
(0)
Love Nature Krem freskues për duar me grejpfrut organik rozë
Love Nature
Love Nature Krem freskues për duar me grejpfrut organik rozë
5,00 €
(0)
Shampo Love Nature 2-në-1 për të gjitha llojet e flokëve me vaj organik avokadoje dhe kamomil
Love Nature
Shampo Love Nature 2-në-1 për të gjitha llojet e flokëve me vaj organik avokadoje dhe kamomil
6,80 €
(0)
Love Nature Maskë ushqyese për pastrimin e flokëve me avokado organike
Love Nature
Love Nature Maskë ushqyese për pastrimin e flokëve me avokado organike
2,00 €
(0)
Waunt 8 Hour Sleep Kremë për Sy
Waunt
Waunt 8 Hour Sleep Kremë për Sy
15,00 €
(0)
Vaj i avokados per floke Love Nature Body & Hair Oil
Nuk është në shitje përkohtësishtë
Love Nature
Vaj i avokados per floke Love Nature Body & Hair Oil
8,00 €
(0)
THE ONE Browcara xhel
THE ONE
THE ONE Browcara xhel
3,79 €
7,50 €
(0)
THE ONE Browcara xhel
THE ONE
THE ONE Browcara xhel
3,79 €
7,50 €
(0)
THE ONE Browcara xhel
THE ONE
THE ONE Browcara xhel
3,79 €
7,50 €
(0)
Love Nature Maskë për të gijtha llojet e Flokëve me Avokado
E shitur
Love Nature
Love Nature Maskë për të gijtha llojet e Flokëve me Avokado
1,80 €
(0)
Essentials Kremë Shumë-qëllimëshe me Kompleks Ushqyes
E shitur
Essentials
Essentials Kremë Shumë-qëllimëshe me Kompleks Ushqyes
6,80 €
(0)
Feet Up Comfort Kremë e Natës për Shputa
Feet up
Feet Up Comfort Kremë e Natës për Shputa
8,50 €
(0)
Love Nature 2në1 Shampon për të gjitha llojet e flokëve Vaj Avokado & Kamomil
E shitur
Love Nature
Love Nature 2në1 Shampon për të gjitha llojet e flokëve Vaj Avokado & Kamomil
4,30 €
(0)
NovAge Nutri6 Facial Oil Kapsulat
Novage+
NovAge Nutri6 Facial Oil Kapsulat
30,00 €
(0)
Feet Up Comfort Kremë Hidratuese për Shputa
Nuk është në shitje përkohtësishtë
Feet up
Feet Up Comfort Kremë Hidratuese për Shputa
7,50 €
(0)
Royal Velvet kapsulat
Royal Velvet
Royal Velvet kapsulat
23,00 €
(0)