Home
Rodhe
Rodhe
Rodhe
Arctium lappa

Rodhja ka shumë veti të përshkruara, dhe është një nga rrënjët më të përdorure në mjeksinë alternative, zakonisht konsumohet si çaj, tretësirë apo suplement si pluhur. Rodhja është e pasur me burime të sheqernave bimore, flavonoideve, mineraleve, tanineve dhe proteinave, ku të gjitha veprojnë së bashku për të ndihmuar në qetësi dhe zbutje të lëkurës në produkte kozmetike. Duke ju falënderuar vajërave esenciale dhe përmbajtjes së lipideve, rrënja me dukje drurore është njësoj ushqyese për flokët dhe lëkurën e kokës dhe mund të ndihmojë në zvogëlimin e prodhimit të sebumit dhe parandalimin e zbokthit.

Përfitimet kryesore
  • Rodhja është jashtëzakonisht pastruese dhe hidratuese
  • Ndihmon në promovimin e lëkurës së pastër, pa shkëlqim të tepërt, duke ju falënderuar vetive anti-mikrobiale
  • Në kujdesin për flokë, rodhja ndihmon në zvogëlimin e prodhimit të sebumit për një lëkurë të pastër dhe të shëndetshme.
Rodhja përmbanë polisakaride që quhen inulin që janë të njohura për vetitë anti-mikrobiale, që asistojnë në pastrimin e lëkurës për një dukje të pastër dhe pa shkëlqim të tepërt.

Gjetur në

North For Men Sensitive Protect Deodorant Roll-On
E re
North for Men
North For Men Sensitive Protect Deodorant Roll-On
2,99 €
5,00 €
(0)
North For Men Sensitive Protect Xhel rroje dhe pastrues 2-në-1
E re
North for Men
North For Men Sensitive Protect Xhel rroje dhe pastrues 2-në-1
4,79 €
7,50 €
(0)
North For Men Sensitive Protect pastrues për flokë dhe trup
E re
North for Men
North For Men Sensitive Protect pastrues për flokë dhe trup
4,79 €
7,50 €
(0)
Maskë për flokë me vaj Eleo
Eleo
Maskë për flokë me vaj Eleo
16,00 €
(0)
North For Men PowerMax 2-in-1 Xhel për rruajtje dhe pastrim
Nuk është në shitje përkohtësishtë
North for Men
North For Men PowerMax 2-in-1 Xhel për rruajtje dhe pastrim
12,00 €
(0)
North for Men Ultimate Balance Xhel për dush
Nuk ka në stok
North for Men
North for Men Ultimate Balance Xhel për dush
8,50 €
(0)
North for Men Ultimate Balance Sapun pastrues
North for Men
North for Men Ultimate Balance Sapun pastrues
3,30 €
(0)
North for Men Ultimate Balance Deodorant Roll-On
North for Men
North for Men Ultimate Balance Deodorant Roll-On
6,50 €
(0)
Eleo Protecting Vaj për flokë
Nuk ka në stok
Eleo
Eleo Protecting Vaj për flokë
16,00 €
(0)
Eleo Repairing Overnight Vaj për flokë
Eleo
Eleo Repairing Overnight Vaj për flokë
16,00 €
(0)
Eleo Oil Infused Kondicioner
Eleo
Eleo Oil Infused Kondicioner
6,29 €
11,00 €
(0)
Eleo Oil Infused Shampon
Eleo
Eleo Oil Infused Shampon
6,29 €
11,00 €
(0)
Eleo Instant Nourishing Vaj për flokë
Eleo
Eleo Instant Nourishing Vaj për flokë
9,99 €
16,00 €
(0)
North for Men PowerMax Sapun Skrub
E shitur
North for Men
North for Men PowerMax Sapun Skrub
2,50 €
(0)
North for Men PowerMax 2-in-1 Xhel Energizues dhe Aftershave për Fytyrë
Derisa të ketë në stok
North for Men
North for Men PowerMax 2-in-1 Xhel Energizues dhe Aftershave për Fytyrë
2,79 €
5,50 €
(0)
North for Men PowerMax Skrab për Dush
E shitur
North for Men
North for Men PowerMax Skrab për Dush
6,80 €
(0)
North for Men PowerMax Deodorant Roll-On
E shitur
North for Men
North for Men PowerMax Deodorant Roll-On
4,00 €
(0)
North For Men Subzero Sapun
North for Men
North For Men Subzero Sapun
3,30 €
(0)
North for Men Subzero Deodorant në Roll-on
North for Men
North for Men Subzero Deodorant në Roll-on
6,50 €
(0)
North for Men Subzero Pastrues për Flokë dhe Trup
Nuk ka në stok
North for Men
North for Men Subzero Pastrues për Flokë dhe Trup
8,50 €
(0)