Home
Susami
Susami
Susami
Sesamum indicum

Vaj susami është përdorur si një përbërës i kuzhinës dhe kozmetikës për mijëra vjet, i çmuar për aromën e tij me aromë të ngrohtë dhe profilin e pasur ushqyes që përfshin vitamina, minerale, proteina, lecithin dhe aminoacide të pëlqyera për lëkurën. Në bukuri, të gjithë këta përbërës kombinohen për të ndihmuar në forcimin, mbrojtjen dhe ruajtjen e shëndetit të lëkurës, duke e bërë atë një nga përbërësit më të përdorur për kujdesin e lëkurës sot. Vaji ka një efekt superior hidratues në shtresat e sipërme të lëkurës sonë, duke ndihmuar që lëkura të ndjehet e butë dhe e butë.

Përfitimet kryesore
  • Shumë ushqyes dhe zbutës i lëkurës.
  • Vaji i susamit është hidratues dhe riparues i lëkurës.
  • Mbron dhe mirëmban shëndetin e lëkurës.
Vaji i susamit mbron dhe mirëmban shëndetin e lëkurës, falë vitaminës E antioksiduese dhe acideve yndyrore thelbësore si acidi linoleik dhe acidi palmitik.

Gjetur në

Love Nature Kremë për Dush me Vaj Susami dhe Manjolia
E shitur
Love Nature
Love Nature Kremë për Dush me Vaj Susami dhe Manjolia
5,00 €
(0)
NovAge Nutri6 Facial Oil Kapsulat
Novage+
NovAge Nutri6 Facial Oil Kapsulat
30,00 €
(0)
Royal Velvet kapsulat
Royal Velvet
Royal Velvet kapsulat
23,00 €
(0)