Home
Shea gjalp
Shea gjalp
Shea gjalp
Butyrospermum parkii

Një fuqi hidratuese, shea gjalpi është një yndyrë natyrale me ngjyrë fildishi, i nxjerrë nga arrat e shea pemës në Afrikë, ku është hsijuar si një përbërës bukurie dhe vaj gatimi për mijëra vite. Gjalpi vajor është një përbërës i domosdoshëm në kozmetikën sot, duke ju falënderuar structures së saj të pasur dhe intensivisht hidratuese që është I përshtatshëm për lëkurën tonë. Në klimën e ftohtë siq është ajo e Suedisë, kualitetet e jashtëzakonshme hidratuese dhe rigjeneruese të Shea gjalpit janë të vlerësuara shumë.

Përfitimet kryesore
  • Intensivisht ushqyese dhe rigjeneruese, duke ju falënderuar acideve yndyrore të shea gjalpit dhe përmbajtjes së vitaminës A dhe E
  • Shea gjalpi është jashtëzakonisht I pasur me lipide të ngjashme me ato që gjenden në mënyrë natyrale në lëkurën toonë, duke e bërë jashtëzakonisht efektive si një hidratues.
Në bukuri, kur bëhet fjalë për acidet yndyrore, më shumë, është definitivisht më shumë, dhe shea gjalpi ka shumë – acide oleike, stearike, linoleike dhe palmitike.

Gjetur në

Shkëlqim për buzë THE ONE Lasting Shine
THE ONE
Shkëlqim për buzë THE ONE Lasting Shine
4,99 €
7,50 €
(0)
Shkëlqim për buzë THE ONE Lasting Shine
THE ONE
Shkëlqim për buzë THE ONE Lasting Shine
4,99 €
7,50 €
(0)
Shkëlqim për buzë THE ONE Lasting Shine
THE ONE
Shkëlqim për buzë THE ONE Lasting Shine
4,99 €
7,50 €
(0)
Shkëlqim për buzë THE ONE Lasting Shine
THE ONE
Shkëlqim për buzë THE ONE Lasting Shine
4,99 €
7,50 €
(0)
Shkëlqim për buzë THE ONE Lasting Shine
THE ONE
Shkëlqim për buzë THE ONE Lasting Shine
4,99 €
7,50 €
(0)
Kremi i duarve Love Nature Nourishing me vaj organik kokosi
Love Nature
Kremi i duarve Love Nature Nourishing me vaj organik kokosi
3,79 €
6,50 €
(0)
Edicioni i trupit Anti-Stretch mark Body Concentrate
The Body Edition
Edicioni i trupit Anti-Stretch mark Body Concentrate
10,99 €
18,00 €
(0)
Krem këmbësh freskues me grejpfrut rozë dhe kivi
E re
Nuk ka në stok
Feet up
Krem këmbësh freskues me grejpfrut rozë dhe kivi
6,00 €
(0)
Maskë për riparim intensiv të flokëve DUOLOGI
E re
Duologi
Maskë për riparim intensiv të flokëve DUOLOGI
4,99 €
10,00 €
(0)
Love Nature Maskë fytyre me krem ​​avokado me vaj organik avokado
Love Nature
Love Nature Maskë fytyre me krem ​​avokado me vaj organik avokado
1,19 €
1,50 €
(0)
krema e syve Novage+ Wrinkle Smooth
Novage+
krema e syve Novage+ Wrinkle Smooth
24,00 €
(0)
Novage+ Krem dite kundër plakjes Multi-Aktiv i pasur
Novage+
Novage+ Krem dite kundër plakjes Multi-Aktiv i pasur
20,99 €
28,00 €
(0)
Novage+Multi-Active Anti-Ageing kremi i natës me teksturë të lehtë
Novage+
Novage+Multi-Active Anti-Ageing kremi i natës me teksturë të lehtë
28,00 €
(0)
Novage +Multi-Active Anti-Ageing kremi i natës me teksturë të pasur
Novage+
Novage +Multi-Active Anti-Ageing kremi i natës me teksturë të pasur
28,00 €
(0)
Krema e syve Novage+ Lift + Firm
Novage+
Krema e syve Novage+ Lift + Firm
24,00 €
(0)
Maskë për flokë me vaj Eleo
Eleo
Maskë për flokë me vaj Eleo
16,00 €
(0)
Losion Trupi ushqyes Love Nature me gjalpë organike kakao dhe vaj kokosi
Nuk ka në stok
Love Nature
Losion Trupi ushqyes Love Nature me gjalpë organike kakao dhe vaj kokosi
15,00 €
(0)
Balzami i parfumuar pas rruarjes Possess The Secret Man Perfumed
E shitur
Possess
Balzami i parfumuar pas rruarjes Possess The Secret Man Perfumed
7,50 €
(0)
Love Nature Krem ushqyes për duar me vaj organik kokosi
Love Nature
Love Nature Krem ushqyes për duar me vaj organik kokosi
5,00 €
(0)
Losion për trup Beautanicals Restoring Oil Intense
Beautanicals
Losion për trup Beautanicals Restoring Oil Intense
8,99 €
13,00 €
(0)