Home
Luleshtrydhe
Luleshtrydhe
Luleshtrydhe
Fragaria sp.

Luleshtrydhet janë shumë të freskëta në një ditë të nxehtë vere, janë një burim natyral I antioksidantëve të vlefshëm si vitamina C dhe përmbajtja fenolike që ndihmon në mbrojtje të lëkurës dhe trupit nga radikalet e lira. Ne Suedezët vlerësojmë luleshtrydhet tona, dhe shpesh I shijojmë thjeshtë të servuara me qumësht dhe pak sheqer në një pjatë. Në bukuri, acidet frutore të luleshtrydheve dhe përmbajtja e lartë antioksidante njihet se ndihmon në përmirësim të ndritshmërisë së lëkurës.

Përfitimet kryesore
  • Ushqyese dhe e pasur me vitamin C
  • Acide frutore dhe antioksidante që ndihmojnë në përmirësimin e ndritshmërisë së lëkurës
  • Ekstrakti I luleshtrydhës është dëshmuar që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës kundër dëmeve UVA
Luleshtrydhet përmbajnë një larmi përbërësish bioaktivë dhe polifenolikësh (përfshirë fenolet dhe flavonoidet vetëm për të përmendur disa), të gjitha këto janë të njohura që ndihmojnë në uljen e plakjes së dukshme të lëkurës.

Gjetur në

Aromë sprej për fëmijët Love Nature Kids Playful Strawberry
Derisa të ketë në stok
Love Nature
Aromë sprej për fëmijët Love Nature Kids Playful Strawberry
5,99 €
9,00 €
(0)
Love Nature Energising Sapun eksfolues me nenexhik dhe mjedër organike
Love Nature
Love Nature Energising Sapun eksfolues me nenexhik dhe mjedër organike
0,99 €
2,30 €
(0)
Tender Care Balsam mbrojtës me farën e luleshtrydhes
E shitur
Tender Care
Tender Care Balsam mbrojtës me farën e luleshtrydhes
4,00 €
(0)
Love Nature Kids Flokë & Trup Wash Playful Strawberry
Nuk ka në stok
Love Nature
Love Nature Kids Flokë & Trup Wash Playful Strawberry
4,99 €
7,50 €
(0)
Love Nature Kids Playful Strawberry Sapun
Love Nature
Love Nature Kids Playful Strawberry Sapun
0,99 €
2,50 €
(0)
Optimals Deep Xhel Pastrues
Optimals
Optimals Deep Xhel Pastrues
8,50 €
(0)
Love Nature Kremë për Trup me Jogurt të Fruta Malit
E shitur
Love Nature
Love Nature Kremë për Trup me Jogurt të Fruta Malit
6,00 €
(0)
Love Nature Kremë për Dush me Jogurt të Fruta Mali
E shitur
Love Nature
Love Nature Kremë për Dush me Jogurt të Fruta Mali
7,50 €
(0)
Love Nature Sapun me Jogurt të Fruta Malit
E shitur
Love Nature
Love Nature Sapun me Jogurt të Fruta Malit
1,80 €
(0)
Love Nature Forest Berries Delight Exfoliating Scrub për trup
E shitur
Love Nature
Love Nature Forest Berries Delight Exfoliating Scrub për trup
6,50 €
(0)
Feet Up Comfort Kremë për Shputa Kundër- djersitjes
Feet up
Feet Up Comfort Kremë për Shputa Kundër- djersitjes
6,00 €
(0)