Home
Kremë për sy
Diamond Cellular
Diamond Cellular trajtim shumëqëllimor për vendet rreth syve

Përshkrim

Ju jep lëkurë të ndritshme dhe rinore përreth syve, që përmban Kompleksin Rinor të Përjetshëm që zbut rrudhat dhe ngadalëson procesin e plakjes.


  • Flokët e lagështisë për lëkurën me pamje rinore në zonën e syve
  • Lehtëson qarkullimin e gjakut, duke përmirësuar ngjyrën e lëkurës
  • Vepron në hiper pigmentim
  • Lufton zbardhjen dhe mpirjen


Për Diamond Cellular

Diamond Cellular ofron një kujdes luksoz kundër plakjes që përmban një përzierje unike të Diamond Elixir TM me pluhur diamanti të vërtetë dhe Kompleksin e Bukurisë së Përjetshme për të rinovuar lëkurën në një nivel qelizor.

Për sy me shkëlqim dhe të ndritshëm


  1. Vendosni krem ​​një herë në mëngjes dhe një herë natën.
  2. Vendoseni butësisht përgjatë kontureve të syve.
  3. Për rezultate më të mira kombinoni me Diamond Cellular Anti-Aging Cream ose Diamond Cellular Night Restorative Treatment.

Përbërësit kryesorë përfshijnë:


  • Kompleksi i Rinisë së Përjetshme: i përbërë nga aktivitete anti-plakje dhe krem ​​hidratues të nivelit të lartë, duke kombinuar:

- Peptid i ripërtëritjes së syve (Palmitoyl, Palmitoyl Oligopeptide, Glicerinë, Tetrapeptide-7): stimulon prodhimin e kolagjenit dhe ndihmon në rivendosjen e funksionit të qelizave.

- Hidro mbrojtës i syve:ruan ekuilibrin e lagështisë në shtresën e sipërme të lëkurës duke e mbajtur atë të hidratuar mirë.


  • Eliksir i Diamantit të Bardhë TM:

- Tartufi i Bardhë (Ekstrakti i tuberit Aestiyum): ndihmon në përmirësimin e ngjyrës së lëkurës ndërsa ka një efekt tonifikues dhe zbutës të rrudhave.

- Ndriçimi aktiv i lëkurës(Ekstrakt Pisum Sativum): ndihmon në zvogëlimin e pigmentimit të pabarabartë dhe përmirësimin e fytyrës së lëkurës.


  • Stimuflow (Ekstrakt Saccharomyces Cerevisiae): lehtëson qarkullimin e gjakut në lëkurë rreth syve duke zvogëluar shfaqjen e fytyrës së pabarabartë.
Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, ISOHEXADECANE, CYCLOPENTASILOXANE, NYLON-12, CYCLOHEXASILOXANE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, CAPRYLYL GLYCOL, CETYL ALCOHOL, STEARYL ALCOHOL, TOCOPHERYL ACETATE, IMIDAZOLIDINYL UREA, STEARIC ACID, METHYLPARABEN, PALMITIC ACID, PROPYLPARABEN, SACCHAROMYCES CEREVISIAE EXTRACT, SUCROSE DILAURATE, XANTHAN GUM, MICA, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, POLYSORBATE 20, CARBOMER, SODIUM LACTATE, PHENOXYETHANOL, SODIUM HYDROXIDE, PISUM SATIVUM EXTRACT, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ARACHIDIC ACID, LAURIC ACID, MYRISTIC ACID, TUBER AESTIVUM EXTRACT, P-ANISIC ACID, SORBIC ACID, PALMITOYL TRIPEPTIDE-1, PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7, CITRIC ACID
Përmban eliksir eksklusiv të diamantit, një përzierje e pluhurit të vërtetë të diamantit dhe ekstraktit të zhardhokut të bardhë. Ky koleksion luksoz kundër plakjes rigjeneron lëkurën tuaj në nivel qelizor dhe ju ofron një lëkurë të bukur dhe rinore.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.