Home
Skrab
Optimals
Optimals Exfoliating Skrab për Fytyrë

Përshkrim


Scrub për fytyrën Optimals Exfoliating është një pastrues i pasur për fytyrën, me strukturë kremoze, i formuluar me një përzierje përbërës natyral suedez të Apple Extract dhe Rowan Berry. Projektuar për të lustruar, pastruar thellë dhe rafinuar lëkurën tuaj, për të zbuluar një çehre më të butë dhe më rrezatuese. Testuar dermatologjikisht, pa alkool dhe i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.  • Pastron dhe shtresohet thellë
  • Formuluar për të zbuluar një çehre të freskët dhe rrezatuese
  • Ndihmon në rafinimin e strukturës së lëkurës
  • Ndihmon në minimizimin e shfaqjes së poreve
  • Projektuar për ta lënë lëkurën të butë dhe të butë
  • Testuar dermatologjikisht

Aplikoni në fytyrë të lagur, duke shmangur zonën rreth syve dhe buzëve. Masazhoni lehtësisht dhe shpërlajeni me ujë të ngrohtë. Përdoreni 1-2 herë në javë si shtesë të Optimals rutinës tuaj të zakonshme për kujdes të lëkurës.

Përbërësit kryesor përfshijnë:

  • Ekstrakt të mollës - me acide frutore që ndihmojnë në rigjenerimin dhe pastrimin natyral.
  • Manaferra Rowan - Vitamina C ndihmon në ndriqim; acidet natyrale të frutave rafinojnë dhe minimizojnë poret
  • Acidi laktik - promovon pastrimin dhe rigjenerimin e qelizave duke ndihmuar në ripërtrirjen e strukturës së lëkurës
  • Granulat e Guacës së Bajames - ndihmojnë në largimin e qelizave të vdekura të lëkurës dhe papastërtive, derisa veprojnë në zbutje të lëkurës.
Të gjithë Përbërësit
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, CANOLA OIL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, HYDRATED SILICA, GLYCOL DISTEARATE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, LACTIC ACID, ARACHIDYL ALCOHOL, PHENOXYETHANOL, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, CAPRYLYL GLYCOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, PARFUM, BEHENYL ALCOHOL, SODIUM HYDROXIDE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS SHELL POWDER, ARACHIDYL GLUCOSIDE, DISODIUM EDTA, SORBUS AUCUPARIA FRUIT EXTRACT, PYRUS MALUS FRUIT EXTRACT, GLUCOSE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID
Shkencëtarët tanë kanë zgjedhur disa nga përbërësit botanikë më efektivë të njohur në Suedi, për të krijuar vargje të përshtatura të kujdesit të lëkurës me përzierje natyrore të përbërësve suedezë. Njihuni me Optimalet e reja!

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.