Home
Kremë dite
Novage+
NovAge Time Restore Krema e Ditës Multi Korrektuese FM 15

Përshkrim

HIDRATIM DHE MBROJTJE SUPREME PËR LËKURËN E PJEKUR


NovAge Time Restore Krema Korrektuese e Ditës FM15 është një kremë e ditës intensivisht hidratuese e dizajnuar që të rigjenerojë lëkurën e pjekur.


PËRMIRËSON ELASTICITETIN - 92%*1

RRITË HIDRATIMIN PËR 71%

ZBUTË RRDUHAT E THELLA - 82%*1


Promovon lëkurë më të dendur dhe më elastike me kontura më të definuara dhe rrudha më pak të dukshme. Ndihmon në mbrojtje kundër efekteve dëmtuese nga UV rrezet.


*1 E testuar në 77 kliente të moshës 55 deri 65 për më shumë se 6 javë duke përdorur NovAge Time Restore Setin për Kujdes të Lëkurës.


*E testuar klinikisht duke përdorur NovAge time Restore Setin për Kujdes të Lëkurës.

HAPI 4: HIDRATIMI - RIGJENERON & MBRONË

Si produktet më të plota në rutinën tuaj, krema e ditës dhe e natës ofrojnë shtresën e fundit të përbërësve aktivë së bashku me hidratim - dhe bëjnë punë të ndryshme kështu që ju duhen të dyja. Krema e ditës është e dizajnuar të ndihmojë në mbrojtjen e lëkurës tuaj nga agresorët ditorë; krema e natës është e dizajnuar të rikthejë, rigjenerojë dhe ruajë hidratimin gjatë kohës që flini.


1/ Aplikoni vetëm 5 pika të kremës - në ball, në faqe, në hundë dhe mjekër.

2/ Me gishtërinjë përhapni butësisht apo masazhoni lehtësisht kremën në mënyrë të njëtrajtshme në fytyrë duke shmangur zonën rreth syve, derisa të absorbohet tërësisht.

Mundësuar nga GenisteinSOY Teknologjia & Ribword Plant ekstrakti i Qelizave Bimore Gjithashtu përmban FM15.


Genistein SOY Teknologjia ndihmon në theksimin e kolagjenit të lëkurës dhe niveleve të ujit qelizor, ngritë hidratimin dhe ndihmon në ridensifikimin e lëkurës dhe zbutjen e rrudhave të thella.


Acidi Hialuronik ndihmon në ngritjen dhe mirëmbajtjen e niveleve të hidratimit brenda lëkurës.


Ribwort Ekstrakti i Qelizave Bimore amë ndihmon në mbrojtje dhe integritet të matriksës strukturale të lëkurës, për të mirëmbajtur densitetin dhe për të ndihmuar në zvogëlimin e akumulimit të melaninës që çon në shenja të plakjes.


FM15 mbronë kundër UV dëmeve.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, OCTOCRYLENE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, STEARETH-21, BUTYLENE GLYCOL, ETHYLHEXYL SALICYLATE, STEARETH-2, PPG-3 BENZYL ETHER MYRISTATE, CYCLOPENTASILOXANE, SODIUM POLYACRYLATE, CYCLOHEXASILOXANE, CETEARYL ALCOHOL, PHENOXYETHANOL, DIMETHICONE, SILICA, PARFUM, IMIDAZOLIDINYL UREA, ETHYLHEXYLGLYCERIN, DMDM HYDANTOIN, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, PISUM SATIVUM EXTRACT, SODIUM CITRATE, ALCOHOL, PLANTAGO LANCEOLATA LEAF EXTRACT, POLYSORBATE 80, BHT, LECITHIN, DIACETYL BOLDINE, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, SODIUM HYALURONATE, CITRIC ACID, SOY ISOFLAVONES

Bukuria e vërtetë nuk duhet të jetë e përsosur; duhet të keni vetbesim në lëkurën tuaj. Duke targetuar humbjen e densitetit dhe definimit, rrudhat e thella, thatësinë dhe shenjat e plakjes, NovAge Time Restore ridefinon çfarë do të thotë të keni lëkurë të pjekur, dhe i lejon vetes tuaj të jashtme të përshtatet me atë se si ndiheni nga brenda.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.