Home
Maska të tjera
Pure Skin
Pure Skin Maska për Pastrimin e Puçrrave të Zeza

Përshkrim

Maska me ndikim të thellë me Ekstrakt të Papajës dhe Detect Teknologjisë e cila ka Acid Salicik dhe ndihmon në pastrimin e puçrrave të zeza duke i larguar papastërtitë dhe yndyrën. Nga aplikimi i parë ndikon në pastrimin e poreve dhe e bën lëkurën më të pastër dhe mat*. Pas 4 javësh numri i puçrrave të zeza do të reduktohet dukshëm*.

Aplikoni maskën në tërë fytyrën, shmangni zonën rreth syve. Prisni 5 minuta dhe shpërlani. Përdoreni çdo javë.

DETECT TEKNOLOGJIA ME ACID SALICIK

Detect Teknologjia me Acid Salicik ndikon në bakterie dhe kontrollon prodhimin e sebumit duke e bërë lëkurën pa shkëlqim, të pastër dhe të përsosur.


EKSTRAKTI NATYRAL PAPAJA

Papaja ka veti antioksiduese dhe tonifikuese të cilat ndihmojnë në largimin e qelizave të vdekura, për çehre më të lëmuar dhe më të ndritshme.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, KAOLIN, SODIUM METHYL COCOYL TAURATE, BENTONITE, GLYCERIN, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, XANTHAN GUM, SODIUM CHLORIDE, TRIDECETH-9, PHENOXYETHANOL, PEG-5 ETHYLHEXANOATE, IMIDAZOLIDINYL UREA, PARFUM, SALICYLIC ACID, DISODIUM EDTA, MENTHOL, UNDECYLENOYL GLYCINE, SODIUM HYDROXIDE, CARICA PAPAYA FRUIT EXTRACT, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, CI 77891
Pure Skin offers targeted solutions for blemish-prone and oily skin. These products effectively prevent and target blemishes, blackheads, whiteheads and oily skin, while working to reduce the redness of blemish marks. They deliver clear beautiful skin with powerful ingredients like Salicylic Acid (BHA) and Gluconolactone (PHA) while kind to the skin.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.