Home
Akne & njolla
Pure Skin
Pure Skin SOS Spot Xhel

Përshkrim

I përsosur për largimin e shenjave! Formuluar me Ekstrakt natyral të Gujavës dhe Detect Teknologjinë me Acid Salicik, është xhel i testuar dermatologjikisht dhe ndikon në shenja brenda 8 orësh duke e reduktuar madhësinë brenda 24 orësh. Përdoreni sa herë të jetë nevoja.

Aplikoni drejtë në shenja (ose vendin i cili është i prirur për shenja) menjëherë pasi që e vëreni se është duke u paraqitur. Përdoreni sa herë të jetë nevoja.

DETECT TEKNOLOGJIA ME ACID SALICIK

Detect Teknologjia me Acid Salicik ndikon në bakterie dhe kontrollon prodhimin e sebumit duke e bërë lëkurën pa shkëlqim, të pastër dhe të përsosur.


EKSTRAKTI NATYRAL I GUJAVËS

Gujava ndihmon në piling dhe është e njohur për veti antioksiduese të cilat zbutin lëkurën, reduktojnë shkëlqimin dhe qetësojnë shenjat.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, ALCOHOL DENAT., GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, BETAINE, SALICYLIC ACID, HYDROXYETHYLCELLULOSE, C12-13 PARETH-9, SODIUM HYDROXIDE, ALLANTOIN, MENTHOL, SODIUM CHLORIDE, UNDECYLENOYL GLYCINE, GLYOXAL, PSIDIUM GUAJAVA FRUIT EXTRACT, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE
Pure Skin offers targeted solutions for blemish-prone and oily skin. These products effectively prevent and target blemishes, blackheads, whiteheads and oily skin, while working to reduce the redness of blemish marks. They deliver clear beautiful skin with powerful ingredients like Salicylic Acid (BHA) and Gluconolactone (PHA) while kind to the skin.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.