Home
Kujdesi i këmbëve
Feet up
Feet Up Advanced Cracked Heel Repair & Smooth Kremë për Shputa

Përshkrim

THEMBRA TË ASHPRA DHE TË ÇARA?

PËRMIRËSIM I DUKSHËM NË VETËM 3 DITË*

Kjo kremë e pasur, thellësisht zbutëse është e formuluar me Përzierje Mineral 4E dhe një trio të hidratuesve intensivë - Urea, Gjalpë Kakao dhe Pantenol. Së bashku ndihmojnë në rikthimin dhe mbrojtjen e gjendjes së mirë të lëkurës së thatë, të ashpër dhe të çarë, për një përmirësim të dukshëm në vetëm 3 ditë*.


Testuar klinikisht, në klient dhe dermatologjikisht. Aromë delikate dhe qetësuese.


*Testuar klinikisht - in vivo.

Aplikoni dy herë në ditë - mëngjes dhe mbrëmje, ideale për dush/vaskë.


Masazhoni në shputa, duke u koncentruar në thembra dhe zonat me lëkurë të thatë.


Për rezultate më të mira rekomandojmë kombinimin me produktet e mëposhtme:


- Feet Up PediSmooth (Për të përgatitur lëkurën)


- Feet Up Advanced Exfoliating Kremë për Shputa (Për të përgatitur lëkurën)


- Feet Up Advanced Intensive Moisture Maskë për Shputa (Për të ngritur dhe mirëmbajtur zbutjen e lëkurës)

Formuluar me Urea, Gjalp Kokosi dhe Pantenol intensivisht hidratues, së bashku me minerale zbutëse për lëkurën 4E Përzierje.


Urea, Gjalpi i Kokosit dhe Pantenoli ofrojnë hidratim intensiv, që vepron në përmirësimin e menjëhershëm të hidratimit të lëkurës dhe ndihmon në zbutjen, rikthimin e elasticitetit dhe zvogëlimin e menjëhershëm të dukshmërisë së thembrave të çara.


Mineral 4E Përzierja është një përzierje e pasur me proteina nga katër minerale dhe elemente të përzgjedhura për efektet e tyre fitimprurëse të dokumentuara për lëkurën:


- Bakri ndihmon në zbutjen dhe rikthimin e elasticitetit

- Zinku ndihmon në qetësim

- Magneziumi ndihmon në mbrojtje dhe zbutje

- Hekuri ndihmon në riparim dhe pastrim

Të gjithë Përbërësit
AQUA, UREA, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DI-C12-13 ALKYL MALATE, BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2, SODIUM CITRATE, PENTAERYTHRITYL DISTEARATE, BEHENYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, CAPRYLIC/CAPRIC/SUCCINIC TRIGLYCERIDE, CETEARETH-12, PANTHENOL, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER, CYCLOPENTASILOXANE, DISODIUM ETHYLENE DICOCAMIDE PEG-15 DISULFATE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, CYCLOHEXASILOXANE, CITRIC ACID, XANTHAN GUM, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, TOCOPHERYL ACETATE, PARFUM, ALLANTOIN, PROPYLPARABEN, BISABOLOL, PROPYLENE GLYCOL, SACCHAROMYCES/MAGNESIUM FERMENT, PHENOXYETHANOL, SACCHAROMYCES/IRON FERMENT, SACCHAROMYCES/COPPER FERMENT, SACCHAROMYCES/SILICON FERMENT, SACCHAROMYCES/ZINC FERMENT
Feet Up ofron kujdes për këmbët për të gjithë familjen tuaj, duke ofruar produkte të kujdesit të përgjithshëm dhe të avancuar veçanërisht për ju që të arrini këmbë të buta, të lëmuara dhe të zhdërvjellta. Kjo gamë ofron një rutinë të plotë të kujdesit për këmbët për të përkëdhelur, kujdesur dhe gjallëruar këmbët e lodhura.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.