Home
Kremë për sy
Novage+
NovAge Men Xhel për Zonën rreth Syve

Përshkrim

NovAge Men Xheli për Sy është një kremë energjike për sy e projektuar në mënyrë të veçantë për nevojat unike të lëkurës së meshkujve. Me Baobab Teknologji kundër plakjes, Kafeinë dhe Coffea Bengalensis ekstrakt të qelizës bimore amë, është e dizajnuar të luftojë shenjat e plakjes dhe lodhjes, dhe të zvogëlojë dukshmërinë e rrudhave, fryrjeve nën sy dhe rrathëve të zeza për një dukje më të freskët dhe më rinore. Gjithashtu absorbohet menjëherë dhe ofron efekt freskues. Aplikator i përshtatshëm që freskon lëkurën dhe rritë mikroqarkullimin.


Meshkujt janë shumë të impresionuar nga performanca e lartë:


 • Duket sikur kam fjetur mirë gjatë tërë natës - 78% pajtohen*
 • Absorbohet menjëherë - 90% pajtohen*
 • Lufton dukjen e lodhjes - 87% pajtohen*
 • Zvogëlon fryrjet nën sy menjëherë - 76% pajtohen*
 • Zvogëlon fryrjet nën sy - 85% pajtohen*
 • Ndriqon zonën rreth syve - 88% pajtohen*
 • Zvogëlohen qeskat nën sy - 78% pajtohen*
 • Zvogëlohen rrathët e zinjë nën sy - 76% pajtohen*
 • Dukshmëria e rrudhave është e zvogëluar - 76% pajtohen*
*Testuar në klient meshkuj.

Lehtësisht shtrydhni tubin dhe kaloni në lëkurën e pastër afërsisht 0.5cm nën sy. Përdoreni në mëngjes dhe në mbrëmje. Shmangni kontaktin direkt me sy.

Baobab Teknologjia Kundër Plakjes

 • Shkencëtarët kanë identifikuar Versican proteinën si një biomarker i rëndësishëm në plakjen e lëkurës së meshkujve që kontribuon në formimin e rrudhave.
 • NovAge Men përbërësi bioaktiv - Baobab Teknologjia Kundër Plakjes - është i zhvilluar në mënyrë të veçantë që të veprojë në lëkurën e meshkujve dhe të targetojë këtë problem direkt.
 • Lëkura mbetet e rigjeneruar, me tonifikim të përmirësuar, fleksibilitet dhe zvogëlim të shenjave të lodhjes.
Teknologji energjike e qelizës bimore amë

 • Without energy, the youthfulness of male skin fades prematurely, causing a loss of radiance and tone, and the appearance of fine lines and wrinkles.
 • To combat this, Coffea Bengalensis plant stem cell extract was included in NovAge Men.
 • It helps produce an energising effect which encourages healthier functioning skin cells and a boosted antioxidant capacity that can help to protect the skin.

Kafeina - zvogëlon qeskat nën sy dhe rrathët e zinjë

 • Eye skin is fragile, so it is often the first area to reveal signs of ageing and tiredness, like bags and dark circles.
 • Caffeine is renowned as one of the most effective ingredients for eye care products.
 • Known to enhance blood micro-circulation, it helps to de-puff under-eye bags and helps to reduce the appearance of dark circles to leave eyes looking well rested.
Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL, ISONONYL ISONONANOATE, CYCLOHEXASILOXANE, SILICA, CAFFEINE, PHENOXYETHANOL, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DIMETHICONOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, CAPRYLYL GLYCOL, ISOHEXADECANE, MICA, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, POLYSORBATE 80, SODIUM HYDROXIDE, HYDROLYZED ADANSONIA DIGITATA EXTRACT, PSILANTHUS BENGALENSIS LEAF CELL CULTURE EXTRACT
NovAge Men ju ofron një solucion të kompletuar për të adresuar nevojat unike të lëkurës së meshkujve, me teknologji bioactive të vërtetuar se ndihmon në përmirësimin e energjisë së lëkurës dhe luftimin e shenjave të plakjes. Gama është e punuar në mënyrë të veçantë për lëkurën e meshkujve duke përdorur teknologji të avancuar të ekstraktit të qelizave bimore anë që ndihmon në rigjenerimin e lëkurës; dhe teknologjia e fuqishme kundër plakjes për ta bërë lëkurën më të butë dhe më të tërhequr.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.