Home
Serum & përforcues
Novage+
NovAge Men Xhel Energjik dhe Hidratues

Përshkrim

Me Baobab Teknologji Kundër Plakjes, Coffea Bengalensis ekstrakt të qelizës bimore amë dhe një përzierje të veçantë të vitaminave dhe mineraleve, NovAge Men Energising & Hydrating Serumi është një serum impresiv që do të shtojë një dinamizëm në kujdesin për lëkurën tuaj dhe do të ju ndihmojë të shijoni lëkurën energjike gjatë tërë ditës. Formula mat, pa yndyrë absorbohet duke revitalizuar menjëherë, hidratuar, qetësuar dhe freskuar lëkurën. Lëkura juaj duket e pushueshme dhe e freskët.


Meshkujt janë shumë të impresionuar nga performanca e lartë:


 • Lëkura duket e freskët dhe e pushueshme - 94% pajtohen*
 • Qetëson dhe freskon menjëherë - 91% pajtohen*
 • Është si një filxhan kafe për lëkurën time - 77% pajtohen*
 • Lëkura ndihet me enrgji dhe e hidratuar - 90% pajtohen*
 • Lëkura ndihet e zgjuar - 88% pajtohen*†1

*Testuar në klient meshkuj.

†1 Test klinik me përdorimin e NovAge Men Serumit dhe Losionit në Xhel.

Masazhoni në lëkurë të pastër në mëngjes dhe në mbrëmje, shmangni kontaktin me sy.

Baobab Teknologjia Kundër Plakjes

 • Shkencëtarët kanë identifikuar Versican proteinën si një biomarker i rëndësishëm në plakjen e lëkurës së meshkujve që kontribuon në formimin e rrudhave.
 • NovAge Men përbërësi bioaktiv - Baobab Teknologjia Kundër Plakjes - është i zhvilluar në mënyrë të veçantë që të veprojë në lëkurën e meshkujve dhe të targetojë këtë problem direkt.
 • Lëkura mbetet e rigjeneruar, me tonifikim të përmirësuar, fleksibilitet dhe zvogëlim të shenjave të lodhjes.
Teknologji energjike e qelizës bimore amë

 • Pa energji energjia e lëkurës së meshkujve zbehet para kohe, duke shkaktuar humbje të ndritshmërisë dhe toneve, dhe dukshmëri të linjave dhe rrudhave.
 • Për të kontribuar, Coffea BEngalensis ekstrakti i qelizës bimore amë është përfshirë në NovAge Men.
 • Ndihmon në prodhimin e një efekti energjik që inkurajon lëkurë me qeliza të shëndetshme funksionale dhe një kapacitet të ngritur antioksidant që mund të ndihmojë në mbrojtjen e lëkurës.
Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT., DIMETHICONE, BETAINE, PROPANEDIOL, CYCLOPENTASILOXANE, CYCLOHEXASILOXANE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, PANTHENOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, CAFFEINE, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, PARFUM, PROPYLENE GLYCOL, NIACINAMIDE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DIMETHICONOL, PENTYLENE GLYCOL, PHENOXYETHANOL, SODIUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, AMODIMETHICONE, CARBOMER, HYDROLYZED ADANSONIA DIGITATA EXTRACT, CALCIUM PANTOTHENATE, MALTODEXTRIN, GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, SACCHAROMYCES/MAGNESIUM FERMENT, SACCHAROMYCES/IRON FERMENT, PYRIDOXINE HCL, SACCHAROMYCES/COPPER FERMENT, SACCHAROMYCES/SILICON FERMENT, SACCHAROMYCES/ZINC FERMENT, PSILANTHUS BENGALENSIS LEAF CELL CULTURE EXTRACT, SILICA
NovAge Men ju ofron një solucion të kompletuar për të adresuar nevojat unike të lëkurës së meshkujve, me teknologji bioactive të vërtetuar se ndihmon në përmirësimin e energjisë së lëkurës dhe luftimin e shenjave të plakjes. Gama është e punuar në mënyrë të veçantë për lëkurën e meshkujve duke përdorur teknologji të avancuar të ekstraktit të qelizave bimore anë që ndihmon në rigjenerimin e lëkurës; dhe teknologjia e fuqishme kundër plakjes për ta bërë lëkurën më të butë dhe më të tërhequr.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.