Home
Kremë dite
Novage+
NovAge Men Intense Losion Xhel Kundër Plakjes

Përshkrim

NovAge Men Intense Losioni në Xhel për Fytyrë Kundër Plakjes është një losion me performancë të lartë i ditës dhe i natës me Baobab Teknologji Kundër Plakjes, Coffea Bengalensis ekstrakt të qelizës bimore amë dhe antioksidant Gingko. Dukshëm zvogëlon secilën shenjë të plakjes dhe lodhjes dhe është e vërtetuar klinikisht se ruan hidratimin për 24 orë. Elasticiteti, butësia dhe ndritshmëria i kthehen lëkurës dhe ajo duket më e re dhe me më shumë energji.


Meshkujt janë të impresionuar nga performanca e lartë:


 • Dukshëm zvogëlon të gjitha shenjat e plakjes - 78% pajtohen*
 • Absorbohet në 10 sekonda apo më pak - 90% pajtohen
 • Vërtetuar klinikisht për 24h hidratim
 • E bën lëkurën mat - 85% pajtohen*
 • Lëkura është më elastike - 93% pajtohen*
 • Lëkura është më e butë - 97% pajtohen*
 • Lëkura është më e ndritur - 91% pajtohen*
*Testuar në klient meshkuj.

† Testuar klinikisht

Masazhoni në lëkurë të pastër në mëngjes dhe në mbrëmje, shmangni kontaktin me sy.

Baobab Teknologjia Kundër Plakjes

 • Shkencëtarët kanë identifikuar Versican proteinën si një biomarker i rëndësishëm në plakjen e lëkurës së meshkujve që kontribuon në formimin e rrudhave.
 • NovAge Men përbërësi bioaktiv - Baobab Teknologjia Kundër Plakjes - është i zhvilluar në mënyrë të veçantë që të veprojë në lëkurën e meshkujve dhe të targetojë këtë problem direkt.
 • Lëkura mbetet e rigjeneruar, me tonifikim të përmirësuar, fleksibilitet dhe zvogëlim të shenjave të lodhjes.
Teknologji energjike e qelizës bimore amë

 • Pa energji energjia e lëkurës së meshkujve zbehet para kohe, duke shkaktuar humbje të ndritshmërisë dhe toneve, dhe dukshmëri të linjave dhe rrudhave.
 • Për të kontribuar, Coffea BEngalensis ekstrakti i qelizës bimore amë është përfshirë në NovAge Men.
 • Ndihmon në prodhimin e një efekti energjik që inkurajon lëkurë me qeliza të shëndetshme funksionale dhe një kapacitet të ngritur antioksidant që mund të ndihmojë në mbrojtjen e lëkurës.
Gingko shumë-qëllimëshe

 • Gingko ndihmon në qetësimin e lëkurës, ngritjen e efikasitetit hidratues dhe stimulimin e sintezës së kolagjenit.
 • Ndihmon në ofrimin e antioksidantëve të dyfishtë që asistojnë në mbrojtjen e lëkurës nga dëmet e radikaleve të lira çdo ditë dhe veprojnë në largimin dhe eliminimin e radikaleve të lira gjatë natës.
Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, ALCOHOL DENAT., CYCLOPENTASILOXANE, BETAINE, CYCLOHEXASILOXANE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, DIMETHICONE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, IMIDAZOLIDINYL UREA, DISODIUM EDTA, PARFUM, POLYSORBATE 60, SORBITAN ISOSTEARATE, DIMETHICONOL, GLYCERYL ACRYLATE/ACRYLIC ACID COPOLYMER, HYDROLYZED ADANSONIA DIGITATA EXTRACT, PHENOXYETHANOL, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, PSILANTHUS BENGALENSIS LEAF CELL CULTURE EXTRACT
NovAge Men ju ofron një solucion të kompletuar për të adresuar nevojat unike të lëkurës së meshkujve, me teknologji bioactive të vërtetuar se ndihmon në përmirësimin e energjisë së lëkurës dhe luftimin e shenjave të plakjes. Gama është e punuar në mënyrë të veçantë për lëkurën e meshkujve duke përdorur teknologji të avancuar të ekstraktit të qelizave bimore anë që ndihmon në rigjenerimin e lëkurës; dhe teknologjia e fuqishme kundër plakjes për ta bërë lëkurën më të butë dhe më të tërhequr.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.