Home
Maska të tjera
Novage+
NovAge Intense Skin Recharge Maskë e Natës

Përshkrim

8 ORË GJUM TË BUKUR NË NJË VEND*1*1

Kohë pas koha vështirësitë e jetës e bëjnë lëkurën tuaj të lodhur dhe të dehidruar. Kjo maskë intensive gjatë natës e ushqen lëkurën me hidratim dhe ushqyerje të thellë, duke larguar shenjat e lodhjes dhe duke e bërë të pushueshme dhe të përtrirë me vitalitet në mëngjes.

I JEP LËKURËS HIDRATIM INTENSIV DHE USHQYERJE TË THELLË - 92%*2

USHQYERJE INTENSIVE GJATË NATËS

MENJËHERË RRITË HIDRATIMIN

Është shumë më shumë se sa vetëm një kremë e natës - është sikur 8 orë* gjum i bukur në një vend - dhe është plotësuesi i përsosur për rutinën tuaj të zakonshme NovAge kur ju nevojitet më së shumti.


Aromë delikate. Testuar klinikisht, në klient dhe dermatologjikisht.


Testuar klinikisht. *1 Testuar në klient.*2 Testuar në klient % e pajtueshmërisë.

Përdorni një ose dy herë në javë në bashkëpunim me NovAge gamën që i përshtatet nevojave të lëkurës tuaj. Aplikoni mbi kremën tuaj të natës dhe lëreni gjatë tërë natës. Shmangni zonën rreth syve.

Mundësuar nga Inca INchi Vaji ushqyes dhe Cupaçu Gjalpi dhe Acidi Hialuronik hidratues


Inca Inchi Vaji

Inca Inchi Vaji i Pasur me Vlera ushqyese nxirret nga fruti dhe farat e Plokenetia volubilis bima, që është bimë tropikale e Amerikës së Jugut dhe ushqen dhe rigjeneron lëkurën gjatë natës. Omega 3 fortëson lëkurën duke e ndihmuar të mirëmbajë elasticitetin, Omega 6 ndihmon në fortësimin e barrierës së lëkurës, për hidratim të përmirësuar dhe Vitamin E antioksidant ndihmon në mbrojtje të lëkurës kundër dëmeve me radikale të lira.Acidi Oleik ushqen lëkurën duke e bërë të butë, elastike dhe plot shkëlqim. Fitosterolet ndihmojnë në fortësimin e barrierës duke rregulluar balancin e ujit dhe lipideve në shtresën e jashtme të lëkurës.


Është në gjendje të absorbojë 1000 herë peshën e vet në ujë nga shtresat e brendshme të lëkurës dhe ti ruajë sikur shpuzë. Acidi Hialuronik ka efekt fryrës në lëkurë që ndihmon në zbutjen e rrudhave, dhe mirëmbajtjen e barrierës së lëkurës me hidratim.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, ISONONYL ISONONANOATE, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT., DISTARCH PHOSPHATE, BETAINE, DICAPRYLYL CARBONATE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, CYCLOPENTASILOXANE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, CYCLOHEXASILOXANE, THEOBROMA GRANDIFLORUM SEED BUTTER, CETEARYL ALCOHOL, PLUKENETIA VOLUBILIS SEED OIL, BENZYL ALCOHOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, SODIUM CITRATE, XANTHAN GUM, PARFUM, SODIUM HYALURONATE, PHENOXYETHANOL, TOCOPHEROL

NOVAGE+. FUQIZUAR NGA SHKENCA. TË FUQIZON TË JESH MË SË MIRI.

  Novage+ ofron një seri të avancuar shkencërisht të kujdesit për lëkurën, të krijuara për të korrigjuar dhe ngadalësuar shenjat e plakjes. Çdo gamë mundësohet nga teknologji inovative dhe ekstrakte të qelizave bimore, dhe përshtatet për të përmbushur nevojat në ndryshim të lëkurës tuaj gjatë gjithë jetës me rezultate të vërtetuara klinikisht. Që nga shenjat e para të plakjes deri tek ato me lëkurë më të pjekur, me Novage+ ju mund të shijoni lëkurën rinore dhe me pamje të shëndetshme në çdo moshë. 

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.