Home
Kremë nate
Novage+
NovAge Ecollagen Wrinkle Power Kremë e Natës

Përshkrim

NovAge Ecollagen Wrinkle Power Krema e Natës e cila ushqen dhe rigjeneron lëkurën dhe korrekton rrudhat për një dukje të butë, të ndritshme dhe të shëndetshme të lëkurës.

RRITË BARRIERËN MBROJTËSE PËR 28%
LËKURË E BUTË DHE E LËMUESHME NË MËNGJES*1
LËKURA DUKET MË E NDRITSHME*1

Formula shkumoze ndihet e pasur dhe e butë kur e aplikoni. Shea Gjalpi ushqen dhe rigjeneron lëkurën dhe ndihmon në ruajtjen e hidratimit derisa flini dhe e bën lëkurën të butë, të lëmueshme dhe elastike në zgjim. Niacinamidet ndihmojnë në rigjenerimin e barrierës së lëkurës dhe Vitamina E antioksidante ndihmn që të rikuperohet lëkura nga agresorët e ditës.


Teknologjia e Patentuar Tri-Peptide ndihmon në ngritjen e niveleve të kolagjenit me kalimin e kohës për zvogëlim të dukshëm të rrudhave. Niacinamidet luajnë një rol kyç në fortësimin dhe mirëmbajtjen e bukur të barrierës së lëkurës. Duke e zbutur dhe rigjeneruar sipërfaqen lëkura rezulton në ndritshmëri dukshëm të theksuar.


Mundësuar nga Teknologjia e Patentuar Tri-Peptide, së bashku me Niacinamide, Shea Gjalp dhe Vitamin E.


Testuar klinikisht dhe në klient për efikasitet. Testuar dermatologjikisht.


Testuar klinikisht. *1 Testuar në klient me kremë të ditës dhe natës.

Si: Aplikoni një pikë sa bizele në faqe, ballë dhe mjekër. Masazhojeni në mënyrë të barabartë, derisa kremi të përthithet plotësisht.


Ku: Mbi fytyrën dhe qafën, duke shmangur zonën e syve.


Kur: Përdoret gjatë natës. Aplikojeni në lëkurë të pastruar, pas serumit.

Mundësuar nga Teknologjia Tri-Peptidem me Niacinamide, Shea Gjalp dhe Vitamin E.


TEKNOLOGJIA E PATENTUAR TRI-PEPTIDE

Kjo teknologji e patentuar kundër rrudhave kombinon peptidet nga orizi, tërshëra dhe maja. Tri-Peptide Teknologjia ngritë kolagjenin më fuqishëm se sa tre peptide individuale.

Niacinamide:

Niacinamidet (Vitamina B3) është një rigjenerues ekstremisht i fuqishëm dhe efektiv me përfitime të shumta të dokumentuara që përfshijnë energjinë qelizore dhe ofrojnë një barrierë të fortë dhe të balancuar të lëkurës.


Vitamin E:

Ky antioksidant i njohur luan një rol kyq në mbrojtje kundër plakjes së lëkurës nga radikalet e lira, dhe gjithashtu asociohet me hidratimin e lëkurës.


Shea Gjalp:

Nxirret nga Arra e Drurit Afrikan me emër të njejtë, Shea Gjalpi është një rigjenerues i jashtëzakonshëm i lëkurës, qetësues dhe lirues i thatësisë duke e bërë lëkurën të butë dhe elastike.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, ISOPROPYL MYRISTATE, GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, NIACINAMIDE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, DIMETHICONE, CYCLOPENTASILOXANE, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, SODIUM POLYACRYLATE, PARFUM, TOCOPHERYL ACETATE, BENZYL ALCOHOL, CAPRYLYL GLYCOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, BUTYLENE GLYCOL, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DIMETHICONOL, TRITICUM MONOCOCCUM SEED EXTRACT, HYDROLYZED RICE PROTEIN, HYDROLYZED YEAST PROTEIN

NovAge Ecollagen Wrinkle Power menjëherë zbutë rrudhat deri në 49%, dhe ngritë kolagjenin për të korrektuar rrudhat me kalimin e kohës – vërtetuar klinikisht!

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.