Home
Pastrues
Novage+
NovAge Supreme Xhel Pastrues

Përshkrim

Ky xhel pastrues është i dizajnuar të krijojë kushtet e përsosura për lëkurë për të absorbuar serumin dhe hidratuesit - në një hap të vetëm. Butësisht pastron lëkurën na papastërtitë e dukshme duke e bërë të pastër, të tonifikuar, të butë, elastike dhe të rehatshme.


EFEKTIVISHT PASTRON DHE HIDRATON NË NJË HAP TË VETËM

PO AQ EFEKTIVE SA PASTRUESIT DHE TONIKËT NOVAGE TË KOMBINUAR


LËKURA NDIHET E HIDRATUAR, E BUTË, ELASTIKE DHE E TONIFIKUAR*


Formuluar me teknologji pastruese, hidratuese dhe qetësuese.


E përshtatshme për lëkurë normale, të thatë, të yndyrshme dhe të kombinuar. Testuar klinikisht, në klient dhe dermatologjikisht.


*Testuar në klient Testuar klinikisht Rezultate klinike që tregojnë performancën e barabartë për hidratim dhe mbrojtje të barrierës së lkëurës, NovAge Supreme Xhel Pastrues 33894 vs kombinimi NovAge Pastruesi 32596 + NovAge Toniku 32128 dhe NovAge Pastruesi 32597 + NovAge Toniku 32742.

Pastroni çdo mëngjes dhe mbrëmje si hap të parë të rutinës për kujdes të lëkurës.


1; Largoni grimin e syve me pastrues të grimit të syve.

2: Lagni fytyrën dhe qafën me ujë.

3: Vendosni një pompë të xhelit pastrues në duar të lagura dhe fërkoni për të përhapur xhelin.

4: Masazhoni në lëkurë të lagur të fytyrës dhe qafës me gishtërinjë duke shmangur zonën rreth syve.

5: Shpërlani tërësisht me ujë të pastër dhe të ngrohtë, dhe butësisht thani lëkurën me një peshqir të pastër.

6: Përsëritni procesin nëse nevojitet.

Rëndësia e pastrimit të mirë

Rëndësia e pastrimit të mirë në mëngjes dhe në mbrëmje nuk duhet të nënvlerësohet. Shumë papastërti të ndryshme akumulohen në lëkurë ditën dhe natën - nga ambienti deri tek proceset biologjike natyrore të lëkurës, dhe nga produktet që aplikojmë. Jo domosdoshmërisht të dukshme nga syri, këto papastërti mund të formojnë një shtresë yndyre, papastërtie dhe qeliza të vdekura të lëkurës, të cilat mund të mbyllin poret dhe ta bëjnë më të vështirë që të absorbohet produkti.

Pastrimi efektiv i kësaj shtrese të papastërtirë, pa dëmtuar barrierën e lëkurës, dhe duke shtuar hidratim, krijon kushtet optimale për absorbimin e serumit dhe hidratuesve


Përse duhet të pastroni ftyrën në Mëngjes dhe Mbrëmje


Papastërtitë e padëshirueshme grumbullohen në sipërfaqe të lëkurës me kalimin e orës dhe mbyllin poret. Për shembull:

Natën: papastërti, pluhur, djersë, yndyrë e tepërt, sebum, mbetje të kremës së diellit dhe grim

Mëngjes: qeliza të vdekura të lëkurës, mbetje qelizore nga proceset biologjike të lëkurës gjatë natës, djersë dhe yndyrë e tepërt dhe sebum.

Kushtet optimale dhe të shëndetshme për të absorbuar NovAge serumin dhe hidratuesit
  • Lëkurë e pastër
  • E hidratuar
  • Barrierë e mbrojtur

Një formulim inteligjent me një përzierje të balancuar në mënyrë optimale të teknologjive të pastrimit, hidratimit dhe qetësimit me Vitaminë E, i projektuar për të lënë lëkurën të ndihet krejtësisht e pastër dhe e tonifikuar, dhe të ndjehet e butë, elastike dhe komode.

Përzierje pastrues: Një përzierje e ekuilibruar e surfaktantëve të butë, të cilët heqin në mënyrë efektive papastërtitë e dukshme duke përfshirë pluhurin, papastërtitë, grimcat e ndotjes, make-up dhe vajin e tepërt dhe sebumin, për t'u shpëlarë me ujë.

Përzierje hidratuese: Një përzierje përbërësish hidratues dhe kondicionues të krijuar për të lënë lëkurën të ndjehet e butë, elastike dhe komode.

Teknologji qetësuese: Teknologji qetësuese e lëkurës me origjinë natyrale Bisabolol, e cila është një përbërës i kamomilit dhe pemës Candeia. Vitamina E: Vitamina E është e njohur për vetitë e saj të jashtëzakonshme hidratuese dhe antioksiduese të lëkurës.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, PEG-8, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERIN, POLOXAMER 184, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, BISABOLOL, BENZYL ALCOHOL, PHENOXYETHANOL, PARFUM, DISODIUM COCOAMPHODIACETATE, SODIUM COCOAMPHOACETATE, DMDM HYDANTOIN, SODIUM CHLORIDE, DISODIUM EDTA, TOCOPHERYL ACETATE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, SODIUM HYDROXIDE, STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER, BENZOIC ACID, CITRIC ACID

NOVAGE+. FUQIZUAR NGA SHKENCA. TË FUQIZON TË JESH MË SË MIRI.

  Novage+ ofron një seri të avancuar shkencërisht të kujdesit për lëkurën, të krijuara për të korrigjuar dhe ngadalësuar shenjat e plakjes. Çdo gamë mundësohet nga teknologji inovative dhe ekstrakte të qelizave bimore, dhe përshtatet për të përmbushur nevojat në ndryshim të lëkurës tuaj gjatë gjithë jetës me rezultate të vërtetuara klinikisht. Që nga shenjat e para të plakjes deri tek ato me lëkurë më të pjekur, me Novage+ ju mund të shijoni lëkurën rinore dhe me pamje të shëndetshme në çdo moshë. 

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.