Home
Kujdesi i lëkurës
Novage+
NovAge Skin Priming Essence

Përshkrim

Merrni rutinën tuaj të kujdesit për lëkurën në një nivel të ri luksoz me NovAge Skin Priming Essence, duke shfaqur Marine Prebiotic Active me shumë detyra. Projektuar për përdorim direkt pas xhelit tuaj pastrues NovAge Supreme, bën mrekulli për të promovuar ekuilibrin e përgjithshëm të lëkurës duke e mbushur lëkurën tuaj me një shtresë shtesë të hidratimit dhe duke ndihmuar në forcimin e barrierës së lëkurës.


Duke vepruar kështu, funksionon për të pastruar dhe shndërruar lëkurën; dhe e lë atë të ndihet i freskët, i kushtëzuar dhe i butë bukur me një çehre të përmirësuar dhe të rafinuar. Për më tepër, ajo plotëson efektin e pastruesit tuaj duke ndihmuar në përgatitjen e lëkurës tuaj edhe në mënyrë më efektive për serumin dhe kremrat që do të vijnë.

  • Provuar klinikisht se ndihmon në lehtësimin e rinovimit qelizor Δ1
  • Klinikisht provuar se zvogëlon madhësinë, numrin dhe vëllimin e poreve Δ2

  • Promovon lëkurë me pamje më të shëndetshme *
  • Ndihmon në forcimin e themelit të lëkurës
  • 87% pajtohen që lëkura ndihet e tonifikuar dhe e kushtëzuar *
  • 85% pajtohen që lëkura ndihet më e butë dhe e butë

∆1Test klinik duke përdorur NovAge Skin Priming Essence dy herë në ditë, pas 10 ditësh.
∆2Testi klinik duke përdorur NovAge Skin Priming Essence dy herë në ditë, pas 4 javësh.

* Test i konsumatorit duke përdorur NovAge Skin Priming Essence, që nga përdorimi i parë.

Përdorni NovAge Skin Priming Essence pas pastrimit dhe para serumeve dhe kremrave, në fytyrë, qafë dhe dekolte, duke shmangur zonën e syve. Vendoseni me duar ose me një jastëk pambuku dhe lëreni të përthithet nga lëkura juaj. Përdorni dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje. Mos e shpëlani.

Me duart e juaja

Derdhni disa pika (ose sasinë e dëshiruar) në duart tuaja. Përhapeni mbi majat e gishtave dhe më pas vendosni thelbin në fytyrën tuaj, duke punuar nga qendra duke përdorur një lëvizje të lehtë përgjimi për të shtypur butësisht lëngun në lëkurën tuaj. Filloni nga mjekra dhe lëvizni lart në faqe dhe ballë. Vazhdoni në qafë dhe dekolte.


Me jastëk pambuku

Rrëshqisni butësisht një jastëk pambuku të ngopur mbi fytyrën tuaj, duke punuar nga jashtë. Filloni nga mjekra dhe lëvizni lart në faqe dhe ballë me një lëvizje të butë gjithëpërfshirëse. Vazhdoni në qafë dhe dekolte.

Marine Prebiotic Active performon si një impresionues multi-tasker për të ndihmuar në ruajtjen e barrierës së lëkurës, duke kontribuar kështu në një çehre me pamje më të shëndetshme. Duke ushqyer një version më të shëndetshëm të mikro-mjedisit natyror të lëkurës suaj, është provuar të përmirësojë gjendjen tuaj të përgjithshme të lëkurës. Për më tepër, ajo stimulon procesin natyral të rinovimit të qelizave, duke ndihmuar në zbutjen e strukturës së lëkurës dhe punon për të zvogëluar shfaqjen e poreve ndërsa promovon hidratimin thelbësor të lëkurës.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, PROPANEDIOL, GLYCERIN, PEG-8, BETAINE, POLOXAMER 184, PHENOXYETHANOL, BENZYL ALCOHOL, DMDM HYDANTOIN, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, PANTHENOL, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, PHENETHYL ALCOHOL, SACCHARIDE ISOMERATE, SODIUM HYALURONATE, TOCOPHERYL ACETATE

NOVAGE+. FUQIZUAR NGA SHKENCA. TË FUQIZON TË JESH MË SË MIRI.

  Novage+ ofron një seri të avancuar shkencërisht të kujdesit për lëkurën, të krijuara për të korrigjuar dhe ngadalësuar shenjat e plakjes. Çdo gamë mundësohet nga teknologji inovative dhe ekstrakte të qelizave bimore, dhe përshtatet për të përmbushur nevojat në ndryshim të lëkurës tuaj gjatë gjithë jetës me rezultate të vërtetuara klinikisht. Që nga shenjat e para të plakjes deri tek ato me lëkurë më të pjekur, me Novage+ ju mund të shijoni lëkurën rinore dhe me pamje të shëndetshme në çdo moshë. 

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.