Home
Skrab
Novage+
NovAge Piling Rigjenerues për Lëkurë

Përshkrim

NovAge Pilingu Rigjenerues i Lëkurës butësisht dhe efektivisht pastron lëkurën duke përmirësuar dukshëm strukturën e saj dhe duke ndihmuar në linja duke e bërë të rigjeneruar, të re dhe të ndritshme.


 • 16% RRITJE NË RIGJENERIMIN QELIZOR - VËRTETUAR KLINIKISHT
 • LËKURA DUKET E PËRTRIRË MENJËHERË - 94%*
 • LËKURA DUKET MË E NDRITUR - 93%*
 • PASTRON BUTËSISHT LËKURËN - 97%*
 • STRUKTURA E LËKURËS NDIHET E PËRMIRËSUAR - 88%*

Një alternativë e shkëlqyeshme për pastrimin klasik me skrab, është e formuluar me një përzierje AHA dhe BHA, gjithashtu përmbanë enzima të shegës që njihen përvetitë e tyre pastruese. Formula butësisht dhe efektivisht ndihmon në pastrimin e shtresës së jashtme të qelizavetë vdekura të lëkurës, duke i bërë të promovojnë një përtrirje intensive të lëkurës. Rezultati është lëkurë me një ndienjë dhe dukje të butë dhe të lëmuar dhe me një strukturë që duket menjëherë më e ndritur dhe e përtrirë.

Përdoreni në mbrëmje, dy herë në javë (në ditë jo-të-njëpasnjëshme).


 1. Pastroni lëkurën dhe thani me peshqir.
 2. Aplikoni NovAge Pilingun Rigjenerues për Lëkurë në fytyrë dhe qafë në një shtresë të njëtrajtshme duke shmangur zonën rreth syve.
 3. Relaksohuni për 20min.
 4. Për rezultate më të mira, butësisht masazhoni çfarëdo të mbetet në lëkurë me lëvizje rrethore për 1min.
 5. Shpërlani me ujë të ngrohtë dhe thani lëkurën.
 6. Vazhdoni me serumin dhe hidratuesin e zakonshëm NovAge.

Shënim: Mos e përdorni në lëkurë sensitive, të irrituar apo të dëmtuar dhe shmangni ekspozimin në diell. Lexoi me kujdes fletushkën para përdorimit.

MUNDËSUAR NGA AHA DHE BHA. ME ENZIME TË SHEGËS.

Kombinimi efektiv i AHA dhe i BHA në NovAge Pilingun ripërtrirës të Lëkurës butësisht dhe efektivisht pastrojnë lëkurësn. Gjithashtu përmbanë enzime të shegës që njihet për vetitë pastruese dhe është e vërtetuar klinikisht se promovon rigjenerimin qelizor për të përmirësuar dukshëm strukturën e lëkurës duke e bërë të duket më e ndritshme. Kjo formulë e fuqishme shpërbën qelizat e vdekura të lëkurës duke e bërë lëkurën të duket e përtrirë menjëherë.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, KAOLIN, GLYCERIN, CETYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, DI-C12-13 ALKYL MALATE, MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, PPG-5-LAURETH-5, STEARETH-21, GLYCOLIC ACID, SALICYLIC ACID, XANTHAN GUM, PENTAERYTHRITYL DISTEARATE, SODIUM HYDROXIDE, STEARETH-2, PARFUM, IMIDAZOLIDINYL UREA, ALLANTOIN, DISODIUM EDTA, LACTOBACILLUS/PUNICA GRANATUM FRUIT FERMENT EXTRACT, CITRIC ACID, HEXYL CINNAMAL, BENZYL SALICYLATE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, LINALOOL, CITRONELLOL, POPULUS TREMULOIDES BARK EXTRACT

NOVAGE+. FUQIZUAR NGA SHKENCA. TË FUQIZON TË JESH MË SË MIRI.

  Novage+ ofron një seri të avancuar shkencërisht të kujdesit për lëkurën, të krijuara për të korrigjuar dhe ngadalësuar shenjat e plakjes. Çdo gamë mundësohet nga teknologji inovative dhe ekstrakte të qelizave bimore, dhe përshtatet për të përmbushur nevojat në ndryshim të lëkurës tuaj gjatë gjithë jetës me rezultate të vërtetuara klinikisht. Që nga shenjat e para të plakjes deri tek ato me lëkurë më të pjekur, me Novage+ ju mund të shijoni lëkurën rinore dhe me pamje të shëndetshme në çdo moshë. 

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.