Home
Mbrojtja nga dielli
Novage+
NovAge Krema Mbrojtëse e Ditës FM50 UVA/PA ++++ Mbrojtje e Avancuar për Lëkurë

Përshkrim

NovAge Krema Mbrojtëse e ditës FM50 UVA/PA++++ Mbrojtësi i Avancuar i lëkurës është një kremë shumë-qëllimëshe e dizajnuar që të mbrojë lëkurën nga agresorët e jashtëm në tri mënyra dhe të ndihmojë në ngadalësimin e shenjave të plakjes për një lëkurë të ndirtshme dhe të pastër. FM50 ofron mbrojtje të lartë kundër UVB rrezeve derisa UVA/PA++++(niveli më i lartë i PA mbrojtjes) mbronë lëkurën kundër efekteve të plakjesnga dielli. Përmbanë Pollution Protect Teknologji për të minimituar ndikimin negativ të agresorëve ambiental siq është ajri i ndotur, duke vepruar si një lëkurë e dytë me një shtresë mbrojtëse në sipërfaqen e lëkurës. Gjithashtu përmbanë Vitamin E, një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga radikalet e lira. NovAge Krema mbrojtëse e ditës FM50 UVA/PA++++ ofron mbrojtje të plotë ditore për lëkurën në mënyrë që ju të dukeni më të rinjë për kohë më të gjatë.

Si ta përdorni:


  • Aplikoni në fytyë dhe qafë në mëngjes pas kremës së ditës.
  • Mund të ri-aplikohet gjatë ditës për mbrojtje maksimale.
  • Shmangni kontaktin direkt me sy. Shtesë e përsosur për NovAge rutinën tuaj për kujdes të lëkurës.
  1. UV Filterët e Spektrit të Gjerë - Mbrojtja e lartë FM arrihet përmes UVA dhe UVB filterëve që ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës nga rrezet e dëmshme. UVA rrezet janë kontribuesit kryesor për plakjen e parakohshme të lëkurës dhe PA++++ është niveli më i lartë i UVA mbrojtjes në dispozicion për të ndihmuar parandalimin e toneve jo të njëtrajtshme të lëkurës, shenjave të zeza dhe rrudhave.
  2. Pollution Protect Teknologjia - Ndihmon në minimizimin e ndikimit negativ të agresorëve ambientalë siq është ajri i papastër. Kjo teknologji vepron si një lëkurë e dytë, që formon në film ultra të hollë në sipërfaqe të lëkurës që e mbronë atë nga ambienti që e rrethon.
  3. Kundër-plakjes dhe hidratuese - e pasur me aktivë që i japin hidratim lëkurës dhe e mbrojnë atë nga dehidrimi. Gjithashtu përmbanë Vitamin E, një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga radikalet e lira, një faktor kryesor i plakjes.
Të gjithë Përbërësit
AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, NEOPENTYL GLYCOL DIHEPTANOATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT., POLYGLYCERYL-6 DISTEARATE, TRIETHANOLAMINE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL (NANO), BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, JOJOBA ESTERS, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, PARFUM, CETYL ALCOHOL, POLYGLYCERYL-3 BEESWAX, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, IMIDAZOLIDINYL UREA, XANTHAN GUM, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, DECYL GLUCOSIDE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, DISODIUM EDTA, BIOSACCHARIDE GUM-4, PROPYLENE GLYCOL, BHT, CITRONELLOL, CI 47005, CI 17200

NOVAGE+. FUQIZUAR NGA SHKENCA. TË FUQIZON TË JESH MË SË MIRI.

  Novage+ ofron një seri të avancuar shkencërisht të kujdesit për lëkurën, të krijuara për të korrigjuar dhe ngadalësuar shenjat e plakjes. Çdo gamë mundësohet nga teknologji inovative dhe ekstrakte të qelizave bimore, dhe përshtatet për të përmbushur nevojat në ndryshim të lëkurës tuaj gjatë gjithë jetës me rezultate të vërtetuara klinikisht. Që nga shenjat e para të plakjes deri tek ato me lëkurë më të pjekur, me Novage+ ju mund të shijoni lëkurën rinore dhe me pamje të shëndetshme në çdo moshë. 

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.