Home
Kujdes intim
Feminelle
Feminelle Soothing Pastrues Intim me Aloe Vera dhe Mallow

Përshkrim

Larje e butë, e përditshme intime për të pastruar dhe mbrojtur zonën intime nga aroma dhe shqetësimi.


Xheli me aromë të këndshme, të butë dhe me strukturë të butë është i lehtë për t’u përdorur: thjesht pastroni me ujë, pastroni dhe shpërlajeni.


Mbushur me ekstrakt boronicë për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës. Me acid laktik dhe një infuzion prebiotik në ekuilibrin e pH & mbrojtjen e shëndetit të përgjithshëm të mikrobiomës intime.


I përshtatshëm për përdorim të përditshëm ose aq shpesh sa është e nevojshme, duke përfshirë menstruacionet, shtatzëninë dhe ushqyerjen me gji.


Testuar dermatologjikisht dhe gjinekologjikisht, i biodegradueshëm.

  • Për përdorim nën dush
  • Lëreni me ujë, pastrojeni dhe pastrojeni
  • Vetëm përdorim i jashtëmh bhnjmk,
  • Ekstrakt aloe vera - I njohur për përqendrim të lartë të lëndëve ushqyese hidratuese për të mbrojtur lëkurën nga shqetësimet; inkurajon gjendje të qetë dhe të ekuilibruar të lëkurës duke qetësuar siklet; mbron nga dëmtimi me burim të pasur të proteinave dhe mineraleve; promovon lëkurë të shëndetshme
  • Ekstrakt prej mallow - I njohur për përbërësit e dobishëm të lëkurës për të ndihmuar në qetësimin dhe qetësimin e lëkurës; ekuilibron ndjesitë e shqetësimit; me veti pastruese dhe pastruese.
  • Acid laktik - Mbështet shëndetin e mikrobiomës duke ndihmuar në sigurimin e ekuilibrit dhe mbrojtjes optimale të pH; pengon praninë dhe rritjen e mikroflorës së pafavorshme në mikrobiomë.
  • Përbërësi prebiotik - Mbështet rritjen e mikroflorës së favorshme; mbështet mbrojtjen natyrore të lëkurës.
Të gjithë Përbërësit
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, GLYCERYL OLEATE, SODIUM BENZOATE, LACTIC ACID, CITRIC ACID, DMDM HYDANTOIN, OLIVE OIL PEG-7 ESTERS, POLYQUATERNIUM-67, PARFUM, SODIUM LACTATE, ALLANTOIN, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE, PANTHENOL, TOCOPHERYL ACETATE, GLYCERIN, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, MALVA SYLVESTRIS FLOWER EXTRACT, TOCOPHEROL, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, LECITHIN, ASCORBYL PALMITATE, POTASSIUM SORBATE
Produktet tona për kujdes intim janë pa sapun dhe përmbajnë acid laktik natyral për të rikthyer pH balancin e trupit tuaj derisa fortësojnë mbrojtjen natyrale të trupit tuaj kundër irritimeve. Përmbanë ekstrakt të hibiskusit roze për të ju mbajtur freskët dhe pastër gjatë tërë ditës.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.