Home
Kujdes intim
Feminelle
Feminelle Extra Comfort Nurturing Kremë Pastruese për Zonën Intime me Kalendula

Përshkrim

Krem pastrues intim me aromë të këndshme, i mbushur me Kompleksin Moisture, pastron dhe kujdeset për zonën intime. I mbushur me ekstrakt natyral të kalendarit për pronën e tij ushqyese.


Lehtë për t’u përdorur: thjesht pastroni me ujë, pastroni dhe shpërlajeni.


Acidi laktik & një infuzion prebiotik ndihmon në sigurimin e ekuilibrit optimal të pH, mbrojtje dhe shëndet të mikrobiomës intime.


I përshtatshëm për përdorim të përditshëm, ose aq shpesh sa është e nevojshme, si dhe gjatë menstruacioneve, shtatzënisë, ushqyerjes me gji dhe menopauzës.


Formulim i testuar nga dermatologjikisht dhe gjinekologjikisht, i biodegradueshëm.

  • Për përdorim nën dush
  • Lëreni me ujë, pastrojeni dhe pastrojeni
  • Vetëm përdorim i jashtëm
  • Ekstrakt Calendula - I njohur për aftësinë e tij për të mbajtur ujë në lëkurë, ndihmon në lagështimin, duke e lënë lëkurën të ndjehet e butë dhe; mbron nga dëmtimi; inkurajon lëkurën e shëndetshme.
  • Kompleksi i lagështisë - Ndihmon në hidratimin. Përmban 2 përbërës, të njohur për aftësi të jashtëzakonshme hidratuese:

Glicerinë me prejardhje natyrale - E njohur për të ndihmuar në tërheqjen e lagështisë në lëkurë; mbron nga thatësia; inkurajon lëkurë më të butë dhe të butë.

D-Panthenol - Ndodh natyrshëm në natyrë & shpesh referohet si Pro-Vitamina B5, vetitë e tij hidratuese që hidraton lëkurën; me përfitime qetësuese dhe kondicionuese.

  • Acid laktik - Ndihmon në arritjen e ekuilibrit optimal të pH për mbrojtje; pengon praninë dhe rritjen e mikroflorës së pafavorshme.
  • Përbërësi prebiotik - Mbështet rritjen e mikroflorës së favorshme në mikrobiomën intime; mbështet mbrojtjen natyrore të lëkurës.
Të gjithë Përbërësit
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, GLYCERYL OLEATE, STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER, SODIUM BENZOATE, LACTIC ACID, CITRIC ACID, DMDM HYDANTOIN, OLIVE OIL PEG-7 ESTERS, PANTHENOL, POLYQUATERNIUM-67, PARFUM, SODIUM LACTATE, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE, TOCOPHERYL ACETATE, BENZOIC ACID, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, TOCOPHEROL, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, LECITHIN, ASCORBYL PALMITATE, POTASSIUM SORBATE
Produktet tona për kujdes intim janë pa sapun dhe përmbajnë acid laktik natyral për të rikthyer pH balancin e trupit tuaj derisa fortësojnë mbrojtjen natyrale të trupit tuaj kundër irritimeve. Përmbanë ekstrakt të hibiskusit roze për të ju mbajtur freskët dhe pastër gjatë tërë ditës.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.