Home
Akne & njolla
Novage+
Novage Vaj Solucion Balancues

Përshkrim

Futja e zgjidhjes sonë të avancuar të Bilancit të Vajit që kontrollon menjëherë shkëlqimin dhe yndyrën e tepërt ndërsa pastron lëkurën.Është provuar klinikisht që zvogëlon prodhimin e tepërt të sebumit, dhe minimizon poret për t'ju dhënë një fytyrë të bukur mat.


Mundësohet nga Teknologjia e përparuar e Kontrollit të Sebumit dhe Mikro-Sfungjerit, të cilat ndihmojnë për të dhënë një çehre të ekuilibruar, poret e pa bllokuara dhe një fund të bukur mat. Testuar dermatologjikisht.


Kur duhet ta përdorni ?

Zgjidhja e Bilancit të vajit NovAge është krijuar për përdorim të përditshëm ose sipas nevojës. Më së shpeshti, ne përjetojmë vajosje në zonën e Zonës T, që do të thotë në ballë, hundë dhe mjekër. Nëse vaji është një problem i përditshëm, sugjerohet të përdorni produktin në mëngjes dhe në mbrëmje, menjëherë pas xhelit pastrues të NovAge Supreme dhe duke ndjekur produktet e mbetura në rutinën e NovAge. Formula menjëherë do të thithë vajin e tepërt dhe do të sigurojë një fund mat, dhe efekti do të vazhdojnë të punojë në lëkurë gjatë gjithë ditës.

Nëse lëkura fillon të ndjehet e yndyrshme gjatë ditës, për shembull gjatë ditëve me shumë lagështirë, thjesht vendoseni përsëri në përbërjen tuaj për të hequr shkëlqimin dhe përsosur pamjen tuaj.


Qëllimet

  • Klinikisht provuar se ul vajin dhe sebumin e tepërt∆1


  • Cilësia e lëkurës është përmirësuar *
  • Produkti i jep lëkurës një fund të shëndetshëm mat *
  • Shkëlqimi i padëshiruar zvogëlohet dukshëm *
  • Me aktiv, të provuar klinikisht për të zvogëluar pore∆∆2
  • Lëkura ndihet e rifreskuar*

*Testuar nga Konsumatori

∆1Testuar klinikisht menjëherë pas përdorimit të parë.
∆∆2Përbërës aktiv i testuar klinikisht

Pastroni fytyrën me pastruesin tuaj të rregullt dhe thajeni. Vendosni 2-4 pika në majat e gishtave dhe masazhojeni butësisht mbi lëkurë, duke shmangur zonën e syve. Lërini të thithin, pastaj ndiqni pjesën tjetër të rutinës suaj. Aplikoni në mëngjes dhe në mbrëmje ose aplikoni përsëri gjatë ditës nëse është e nevojshme.

Teknologjia e kontrollit të sebumit


Sebumi i tepërt dhe lëkura me shkëlqim janë probleme të zakonshme të lëkurës për njerëzit me lloje të lëkurës me vaj deri në kombinim, të cilat mund të përkeqësohen me mot të lagësht dhe një mjedis të ndotur. Teknologjia e Kontrollit të Sebumit përmban ekstrakt të fermentuar Pseudoalteromonas, një organizëm detar që punon për të zvogëluar prodhimin e vajit dhe për të minimizuar poret në sipërfaqen e lëkurës. Në planin afatgjatë, ndihmon në zvogëlimin e prodhimit të tepërt të sebumit, qetëson dhe zvogëlon shkëlqimin dhe madhësinë e poreve, gjë që përmirëson dukshëm pamjen e lëkurës me vaj dhe të kombinuar.


Teknologjia e mikrosfungjerit

Një aktiv i avancuar që rrjedh nga misri që posedon veti të larta adsorbimi me aftësi të ngjashme me sfungjerin. Tërheq në mënyrë efektive vajin dhe thith sebumin e tepërt, duke siguruar efekt të menjëhershëm mattifikues dhe kontroll të shkëlqimit që mund të zgjasë gjatë gjithë ditës. Për më tepër, ndihmon në bllokimin e lagështisë, duke e mbajtur lëkurën të ndjerë të butë dhe të shëndetshme.


Niacinamide

E njohur gjithashtu si forma fiziologjikisht aktive e vitaminës B3, Niacinamide është një aktiv i fuqishëm që sjell disa përfitime për lëkurën. Shtë treguar se rrit elasticitetin, promovon një barrierë të shëndetshme të lëkurës dhe përmirëson strukturën e lëkurës. Për më tepër, zvogëlon dukshëm poret dhe kundërvepron në periudhat afatgjata.
Acidi Salicylic

Ky përbërës është përdorur që nga kohërat antike për vetitë e tij medicinale. Zakonisht përdoret për të trajtuar lëkurën me puçrra ose pikat e zeza, ndihmon në lirimin e qelizave të vdekura të lëkurës dhe shtresimin e lëkurës, duke rezultuar në një ton dhe strukturë më të barabartë të lëkurës. Ndihmon gjithashtu në heqjen e poreve dhe uljen e prodhimit të sebumit në planin afatgjatë.Vita Hidratimi Complex

Ndërsa formula është krijuar për të zvogëluar në mënyrë efektive sebumin e tepërt, ajo është përmirësuar me një përzierje përbërësish hidratues për të mbajtur lëkurën të lagur dhe për të shmangur çdo ngushtësi të lëkurës.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, DISTARCH PHOSPHATE, NIACINAMIDE, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT., PSEUDOALTEROMONAS FERMENT EXTRACT, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, PHENOXYETHANOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, SALICYLIC ACID, DISODIUM EDTA, SODIUM SALICYLATE, MENTHOL

NOVAGE+. FUQIZUAR NGA SHKENCA. TË FUQIZON TË JESH MË SË MIRI.

  Novage+ ofron një seri të avancuar shkencërisht të kujdesit për lëkurën, të krijuara për të korrigjuar dhe ngadalësuar shenjat e plakjes. Çdo gamë mundësohet nga teknologji inovative dhe ekstrakte të qelizave bimore, dhe përshtatet për të përmbushur nevojat në ndryshim të lëkurës tuaj gjatë gjithë jetës me rezultate të vërtetuara klinikisht. Që nga shenjat e para të plakjes deri tek ato me lëkurë më të pjekur, me Novage+ ju mund të shijoni lëkurën rinore dhe me pamje të shëndetshme në çdo moshë. 

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.