Home
Serum & përforcues
Novage+
NovAge Brilliance Infinite Luminosity Serum

Përshkrim

Serumi NovAge Brilliance Infinite Luminosity përmirëson tonin dhe strukturën e pabarabartë të lëkurës dhe ndihmon në reduktimin e hiperpigmentimit si njollat ​​e errëta për të zbuluar një çehre rrezatuese dhe më të tejdukshme. Ai gjithashtu rrit përfitimet e kremrave të ditës dhe natës NovAge Brilliance duke ofruar veti shtesë balancuese të lëkurës gjatë ditës dhe duke mbështetur rimbushjen gjatë natës. Ky serum mundësohet nga substanca aktive të krijuara për të:


  • Fikni prodhimin e tepërt të melaninës në burimin e saj qelizor
  • Ndihmojnë në neutralizimin e efekteve të stresit oksidativ
  • Ndihmon në përmirësimin e njollave të ngjyrës së lëkurës të kuqërremtë, të verdhë dhe të shurdhër/gri
  • Rimbushni lëkurën me hidratim esencial
  • Qetësojnë dhe qetësojnë lëkurën
  • Mbani një barrierë të fortë dhe elastike të lëkurës

NDIHMON NË ULJEN E DUKSHMËRISË SË NJOLLAVE TË ERRËTA

LËKURA DUKET E SHKELQYER, ,NDRYSHE*

Zbut menjëherë Lëkurën*QKA PRITET:
Menjëherë:Lëngu i lehtë aplikohet lehtësisht dhe përthithet shpejt nga lëkura për të lënë një ndjesi mëndafshi të 'lëkurës së dytë'. Kompleksi i rimbushjes së lagështisë mbyt lëkurën me hidratim të plotë të lëkurës dhe përmban acid hialuronik me peshë të ulët për përthithje të thellë. Teknologjia Acti-Soothe ndihmon në qetësimin e lëkurës. Rregullatori i tonit të lëkurës ofron mbrojtje të menjëhershme antioksiduese dhe ndotjeje@1për të parandaluar reagimet inflamatore të shkaktuara nga ndotja dhe degradimin e lëkurës që ato shkaktojnë@2.

Me kalimin e kohës:

Teknologjia e Rregullatorit të Tonit të Lëkurës çaktivizon prodhimin e tepërt të melaninëspër të reduktuar hiperpigmentimin dhe për të ndihmuar në përmirësimin e zbardhjeve të tonit të lëkurës. Ekstrakti i qelizave staminale të bimëve Ribwort ndihmon në neutralizimin dhe pastrimin e produkteve të stresit oksidativ për të ndihmuar në luftimin e zbardhjeve të ngjyrës së lëkurës dhe zvogëlimin e dukshmërisë së njollave të errëta dhe përmirësimin e qartësisë dhe tejdukshmërisë së lëkurës.Bazuar në aktivitetin e Teknologjisë së Rregullatorit të Tonit të Lëkurës në MITF - një rregullator mjeshtër i pigmentimit– in vitro e testuar Testuar klinikisht *Testuar në konsumatorë.

Për rezultate më të mira aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje si pjesë e rutinës NovAge.


HAPI 3: RRIT - AKTIVIZO FUQINË

Të mbushura me aktivë në një strukturë të lehtë, serumet janë përforcuesi i rutinës suaj, të krijuar për t'u aplikuar para kremrave tuaj të ditës dhe të natës. Struktura e lëngshme e serumit është krijuar për t'u përthithur dhe për të dhënë hidratim dhe aktivë shpejt dhe me efikasitet.


1/ Shpërndani një pompë serumi në pjesën e pasme të dorës.

2/ Merrni produktin në majë të gishtave dhe vendoseni lehtë dhe në mënyrë të barabartë mbi fytyrën tuaj, duke shmangur zonën e syve.

3/ Prekni në lëkurën tuaj ose fshijeni butësisht në të gjithë fytyrën derisa të përthithet.

Mundësuar nga Teknologjia e Rregullatorit të Tonit të Lëkurës dhe Ekstrakti i Qelizave Staminale të Bimëve Ribwort së bashku me Kompleksin e Rimbushjes së Lagështimit dhe Teknologjinë Acti-Soothe.


Teknologjia e Rregullatorit të Tonit të Lëkurës

Teknologjia e Rregullatorit të Tonit të Lëkurës fik çelësin kryesor për prodhimin e melaninës,duke mbyllur në mënyrë efektive prodhimin e tepërt dhe të pakontrolluar dhe duke rivendosur ekuilibrin.Gjithashtu ndihmon në reduktimin e skuqjes së lëkurës@1 veçanërisht duke kontrolluar mesazhet e inflamacionit dhe duke reduktuar zgjerimin e enëve të gjakut. Për më tepër, Skin Tone Regulator ofron mbrojtje të menjëhershme antioksiduese dhe ndotjeje@1për të parandaluar reagimet inflamatore të shkaktuara nga ndotja dhe degradimin e lëkurës që ato shkaktojnë@2.


Ekstrakt i qelizave staminale të bimëve Ribwort

Ekstrakti i qelizave staminale të bimëve Ribwort ndihmon në neutralizimin dhe pastrimin e produkteve të stresit oksidativ për të luftuar shfaqjen e njollave të errëta dhe çngjyrosje të tjera të ngjyrës së lëkurës dhe për të rikthyer vitalitetin e lëkurës. Ekstrakti i qelizave staminale të bimëve Ribwort gjithashtu mbështet aktivitetin e Teknologjisë së Rregullatorit të Tonit të Lëkurës duke ndihmuar në mbajtjen e qelizave që prodhojnë melaninë të forta dhe të shëndetshme.


Kompleksi i rimbushjes së lagështirës

Strategjia e lagështisë Aqua-Bank në NovAge Brilliance është projektuar për të maksimizuar hidratimin dhe për t'i dhënë lëkurës një cilësi të tejdukshme dhe me shkëlqim. Strategjia përfshin njomjen e lëkurës me hidratim dhe mbylljen e saj gjatë gjithë orës.

Kompleksi i rimbushjes së lagështirës – një përzierje përbërësish hidratues që përmbajnë acid hialuronik me peshë të ulët “magnet uji”. Madhësia e tij e vogël molekulare e mundëson atë të përthithet më thellë në epidermë sesa molekulat më të mëdha të acidit hialuronik.


Teknologjia Acti-Sothe

Acti-Soothe Technology është një ekstrakt natyral nga pema Candeia, e njohur për vetitë e saj qetësuese. Dihet se vepron në mekanizmat qetësues të lëkurës duke frenuar lajmëtarët specifikë inflamatorë.


Bazuar në aktivitetin e Teknologjisë së Rregullatorit të Tonit të Lëkurës në MITF - një rregullator mjeshtër i pigmentimit – in vitro tested. @1 in vitro testuar. @2 in vitro and ex vivotestuar nga Oriflame Skin Research Institute.
Të gjithë Përbërësit
AQUA, NIACINAMIDE, DIMETHICONE, BETAINE, PROPANEDIOL, PPG-5-LAURETH-5, GLYCERIN, SILICA, CETEARETH-20, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, BISABOLOL, BENZYL ALCOHOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, DIMETHICONOL, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, PARFUM, SODIUM HYALURONATE, CITRIC ACID, DIGLUCOSYL GALLIC ACID, PHENOXYETHANOL, PLANTAGO LANCEOLATA LEAF EXTRACT, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, PHENETHYL ALCOHOL, SACCHARIDE ISOMERATE, XANTHAN GUM
NovAge Brilliance punon për të zvogëluar tonet e pabarabarta të lëkurës dhe njollat ​​e lëkurës, të tilla si hiperpigmentimi dhe njollat ​​e errëta, si dhe tonet e lëkurës të kuqërremta, gri ose të verdhë për t’ju ​​lënë me lëkurë të gjallë dhe me shkëlqim.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.