Home
Kremë dite
Novage+
NovAge Ultimate Lift Contour Define Kremë për Ditë SPF 15

Përshkrim

Ky krem ​​ditor hidratues dhe fshikëzues është i përsosur nëse kërkoni të mbroni njëkohësisht lëkurën tuaj nga efektet e dëmtimit të diellit dhe të ngadalësoni shenjat e plakjes.


Mundësuar nga Teknologjia jonë e patentuar Aspartolift, Krem Dita Novage Ultimate Lift Contour Define është krijuar për të ngritur, forcuar dhe zvogëluar dukshëm rrudhat - për lëkurën që rifreskohet dhe rigjallërohet. Plus, FreshProtect Technology sjell një përzierje të përqendruar të lagështuesve për ta lënë lëkurën të zhytur, të butë dhe më të zhdërvjellët, si dhe SPF për të mbrojtur lëkurën nga rrezet e dëmshme UV. Për më tepër, vetitë natyrore antioksiduese të Ekstraktit të Qelizave Staminale të Bimëve Buddleja ndihmojnë për të mbrojtur lëkurën tuaj kundër dëmtimit të radikaleve të lira - për mbrojtje dhe hidratim në një krem ​​të fuqishëm ditor.

LËKURA DUKET MË E MBUSHUR DHE RRUDHAT MË TË REDUKTUARA*1

Wka bën:

Menjëherë:Formula e lehtë që tret lehtë duke lënë një film të butë dhe të padukshëm që fshikullon sipërfaqen e lëkurës. FreshProtect Technology sjell një përzierje të përqendruar të lagështuesve për ta lënë lëkurën të duket e freskët, e trashë, e lëmuar dhe rrezatuese gjatë gjithë ditës, si dhe SPF 15 për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës nga rrezet UV të plakjes së lëkurës.

Over time: Aspartolift Technology rrit prodhimin e kolagjenit dhe elastinës dhe ndihmon në pastrimin e qelizave të lëkurës për të zbuluar konturet e fytyrës më të ngritura dhe të përcaktuara dhe një çehre më vitale. Ekstrakti i qelizave burimore të Buddleja, një antioksidant natyral që siguron mbrojtje kundër përkeqësimit të kolagjenit dhe radikalëve të lirë për të ndihmuar në ngadalësimin e procesit të plakjes së lëkurës.

*1Testuar nga konsumatori me krem ​​dite dhe nate në një panel me 71 gra.

Për rezultate më të mira aplikoni çdo mëngjes si pjesë e Novage Routine.


Rutina e kujdesit të lëkurës me 4 hapa Novage është regjimi juaj ditor për lëkurën rinore, me pamje të shëndetshme në çdo moshë. Designedshtë dizajnuar shkencërisht, me rezultate të vërtetuara shkencërisht.


SË PAKU 7 HERË LËKURË MË E MIRË NËSE E NDIQNI RUTINËN E NOVAGE-E TESTUAR KLINIKISHT∆∆.


E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndiqni rutinën dy herë në ditë, çdo ditë - dhe të shijoni ndryshimin që bën.HAPI 4: LAGËSHTI - MBUSHJE &MBROJTJE

Kremi juaj ditor siguron shtresën përfundimtare të përbërësve aktivë në rutinën tuaj të mëngjesit. Designedshtë krijuar për t'ju ndihmuar të mbani lëkurën tuaj të hidratuar dhe të mbrojtur nga agresorët e ditës.


  • Vendosni një shtupë kremi në madhësi të një bizele (1 cm) në fytyrë duke lagur butësisht kremin në ballë dhe në faqe.
  • Përdorni majat e gishtërinjve për të shtypur butësisht ose masazhuar lehtë kremin në të gjithë fytyrën tuaj, duke shmangur zonën e syve, derisa të thithet plotësisht.
  • Vendoseni në mëngjes, pas serumit.


∆∆ Rezultatet e provuara klinikisht duke përdorur rutinë të plotë të kujdesit për lëkurën kundrejt ose lëkurës së patrajtuar ose rutinës së thjeshtë për Novage True Perfection, Time Restore, Ecollagen, Ecollagen Wrinkle Power dhe Ultimate Lift.

Mundësuar nga Teknologjia e patentuar Aspartolift, së bashku me FreshProtect Technology dhe Buddleja Plant Stem Cell Extract.Teknologjia Aspartolift

Aspartolift Technology rinovon kolagjenin natyror të lëkurës dhe prodhimin e elastinës për një lëkurë më të fortë, më elastike me konturet e fytyrës më të përcaktuara dhe rrudhat më pak të dukshme. Ai gjithashtu rrit procesin natyror të riciklimit të proteinave të lëkurës për të zbuluar një çehre më të gjallë.


Buddleja Plant Stem Cell Extract

Ekstrakti i qelizave burimore të Buddleja ndihmon në parandalimin e prishjes natyrale të kolagjenit në lëkurë dhe siguron mbrojtje antioksiduese kundër radikaleve të lira, për të ndihmuar në ngadalësimin e procesit të plakjes së lëkurës.FreshProtect Technology

Teknologjia FreshProtect u krijua posaçërisht për të adresuar nevojat më të mëdha të lëkurës gjatë ditës - hidratim i qëndrueshëm dhe mbrojtje UV. FreshProtect përfshin një përzierje të përqendruar të lagështuesve që lidhen dhe mbajnë lagështirën për të mbajtur lëkurën të butë, të trashë dhe rrezatuese. SPF 15 mbron nga rrezet UV të dëmshme për të ndihmuar në parandalimin e dëmtimit të fotografisë.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, GLYCERIN, OCTOCRYLENE, RICINUS COMMUNIS SEED OIL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BUTYLENE GLYCOL, C12-15 ALKYL BENZOATE, DIMETHICONE, CYCLOPENTASILOXANE, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, CYCLOHEXASILOXANE, ACETYL ASPARTIC ACID, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CERA ALBA, CAPRYLYL GLYCOL, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PHENOXYETHANOL, INULIN LAURYL CARBAMATE, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, SODIUM HYDROXIDE, SQUALANE, PARFUM, HYDROGENATED CASTOR OIL, COPERNICIA CERIFERA CERA, DISODIUM EDTA, POLYSORBATE 60, CAPRYLHYDROXAMIC ACID, SORBITAN ISOSTEARATE, BUDDLEJA DAVIDII MERISTEM CELL CULTURE, BHT, CITRIC ACID, XANTHAN GUM
A po plaket lëkura juaj? Tani është koha të rikthehemi përsëri me gamën tonë të performancës së lartë kundër plakjes: NovAge Ultimate Lift. Rikthen qëndrueshmërinë me kalimin e kohës, për një pamje të ngritur vërtet, me konture më të përcaktuara, rrudha të zbutura dukshëm dhe një kërcim të lezetshëm rinor.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.