Home
Kremë dite
Novage+
NovAge Skinergise Ideal Perfection Krema e Ditës me FM30

Përshkrim

NovAge Skinergise Ideal Perfection Day Cream SPF 30 është një krem ​​dite me shumë mburoja i projektuar për të ofruar mbrojtje të plotë kundër agresorëve mjedisorë dhe për të ofruar përfitime të fuqishme të menjëhershme dhe afatgjata.INSTANT ENVIRONMENTAL SHIELD: UVA & UVB PROTECTION, POLLUTION PROTECT TECHNOLOGY AND ANTIOXIDANT TECHNOLOGIES

CLINICALLY PROVEN TO FIGHT FIRST SIGNS OF AGEING, INSTANTLY AND LONG TERMΔ1

CLINICALLY PROVEN RESULTSΔ1

SHOWN TO FIGHT THE FORMATION OF FINE LINESΔ1

CLINICALLY PROVEN ALL-DAY SKIN HYDRATIONΔ
Në çast, lëkura juaj mbrohet nga agresorët mjedisorë dhe futet në hidratim të qëndrueshëm dhe shkëlqim të bukur. Teknologjia e Mbrojtjes së Ndotjes, teknologjia antioksiduese dhe mburoja SPF 30 kundër rrezeve të dëmshme UVA dhe UVB dhe grimcave të ndotjes. Vitamina E mbron nga radikalet e lira të plakjes së lëkurës dhe ndihmon në ruajtjen e lagështisë thelbësore për të krijuar një pengesë të butë, të lëmuar dhe të shëndetshme të lëkurës. Poret duken dukshëm të reduktuara. Pluhuri Mattifying ndihmon në përthithjen e vajit dhe sebumit të tepërt, duke e lënë lëkurën të butë.


Në planin afatgjatë, lëkura juaj mbetet e mbrojtur nga shenjat e para të plakjes, dhe e aftë të luftojë efektet e dukshme të dëmtimit të mjedisit të lëkurës. Hidratimi dhe shkëlqimi i thellë i lëkurës janë përmirësuar, së bashku me një reduktim të vazhdueshëm të shfaqjes së poreve dhe vrazhdësisë së lëkurës. Taurine Energizing Technology rimbush lëkurën, duke ndihmuar në ringjalljen e qelizave dhe rivendosjen e funksioneve të tyre optimale, ndërsa ndihmon në zvogëlimin e shfaqjes së vijave të holla. Ekstrakti i qelizave burimore Açai Plant ndihmon në mbrojtjen nga radikalet e lira, rrit hidratimin dhe plotëson në mënyrë të përkryer veprimin Taurine, për të ndihmuar rimbushjen e qelizave, energjinë e lëkurës dhe ruajtjen e vitalitetit të saj.


Me Taurine Energizing Technology, ekstrakt Açai Plant Stem Cell Extract, Pollution Protect Technology, antioksidant Vitamina E, Mattifying Powder dhe SPF 30.


Jo-komedogjene. Testuar klinikisht dhe dermatologjikisht. Konsumatori i testuar si pjesë e rutinës së plotë.


Δ1Pastrues standard Kreme e Dites, pas përdorimit të parë dhe pas përdorimit të 8 javësh.
Δ2Pastrues standard Kreme Dite , pas perdorimit te pare.
Δ3Stratum Corneum. kreme Dite vetem pas perdorimit te pare.

Rutina e kujdesit për lëkurën me 4 hapa NovAge është regjimi juaj ditor për lëkurën rinore, me pamje të shëndetshme në çdo moshë. Është dizajnuar shkencërisht, me rezultate të provuara klinikisht.


SË PAKU 7 HERË LËKURË MË E MIRË KUR NDIQNI RUTINËN TUAJ TË NOVAGE PROVUAR KLINIKISHT∆∆


E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndiqni rutinën NovAge dy herë në ditë, çdo ditë - dhe të shijoni ndryshimin që bën.


HAPI 4: NJOMË – MBRON & USHQEN

Kremi juaj ditor siguron shtresën përfundimtare të përbërësve aktivë në rutinën tuaj të mëngjesit. Designedshtë krijuar për t'ju ndihmuar të mbani lëkurën tuaj të hidratuar dhe të mbrojtur nga agresorët e ditës.


  • Vendosni një shtupë kremi në madhësi të një bizele (1 cm) në fytyrë duke lagur butësisht kremin në ballë dhe në faqe.
  • Përdorni majat e gishtërinjve për të shtypur butësisht ose masazhuar lehtë kremin në të gjithë fytyrën tuaj, duke shmangur zonën e syve, derisa të thithet plotësisht.
  • Vendoseni në mëngjes, pas serumit.


ΔΔRezultatet e provuara klinikisht pas rutinës së kujdesit të lëkurës NovAge duke përdorur NovAge Skinergise Set vs lëkurës së patrajtuar.

Me Taurine Energizing Technology, ekstrakt të qelizave burimore të bimëve Açai, mbrojtje UVA & UVB, teknologji të mbrojtur nga ndotja, antioksidant Vitamina E, pluhur mattifikues dhe SPF 30.


Taurine Energising Teknologji

Kjo teknologji inovative përmban Taurinë me origjinë natyrore e cila ndihmon në rimbushjen e lëkurës duke rritur energjinë qelizore për të rigjallëruar qelizat në mënyrë që ato të mund të performojnë në mënyrë optimale. Ai gjithashtu hidratohet menjëherë, ndihmon në ruajtjen e vitalitetit të lëkurës dhe punon për të zvogëluar shenjat e dukshme të lodhjes dhe pamjen e dukshme të vijave të holla. Teknologjia rritet më tej nga algat Skandinave, të provuara për të ristrukturuar dhe mbrojtur qelizat.


Açai Plant Stem Cell extract

Zgjedhur për fuqitë e tij të pabesueshme antioksiduese, ekstrakti i qelizave burimore Açai Plant është i njohur për të ofruar mbrojtje kundër radikalëve të lirë. Ai gjithashtu punon për të rritur hidratimin dhe plotëson në mënyrë të përsosur veprimin energjik të lëkurës të Taurinës, për të ndihmuar rimbushjen e qelizave dhe energjinë e lëkurës.


Pollution Protect Teknologji

Ndotja ditore urbane njihet si një agresor i lëkurës me potencialin që të shkaktojë plakje të parakohshme, humbje të shkëlqimit dhe humbje të lagështisë. Pollution Protect Technology është krijuar për të mbrojtur lëkurën nga ndikimi negativ i agresorëve mjedisorë si ndotja. Formon një film të padukshëm, të frymëmarrjes, i cili ndihmon në parandalimin e grimcave të dëmshme të ndotjes nga kontakti me barrierën e lëkurës.UVA & UVB Protection

Mbrojtja e lëkurës tuaj nga rrezet e dëmshme të diellit ofron mbrojtje thelbësore kundër shenjave të para të plakjes dhe dëmtimeve të shkaktuara nga dielli. Kremi i ditës NovAge Skinergise Ideal Perfection ofron SPF30 dhe përmban teknologjinë e mbrojtjes UV me filtra të veçantë për të mbrojtur lëkurën nga efektet e dëmshme të rrezeve UVA dhe UVB, si dhe dëmtimet e shkaktuara nga dielli, të cilat dihet se shkaktojnë plakjen e parakohshme të lëkurës.Antioxidant Vitamin E

Ky antioksidant i njohur luan një rol kryesor në mbrojtjen nga radikalet e lira të plakjes së lëkurës, të cilat mund të shkaktohen nga ndotja. Ndihmon gjithashtu që lëkura të mbajë lagështirën thelbësore, për të krijuar një pengesë të zhdërvjellët, të lëmuar dhe të shëndetshme të lëkurës.Mattifying Powder

Për një pamje sa më të freskët të ditës, NovAge Skinergise Ideal Perfection Serum dhe Krem Dite SPF 30 përmbajnë një pluhur me strukturë të lehtë që ndihmon në thithjen e vajit dhe sebumit të tepërt për të dhënë një efekt anti-shkëlqim matifikues me një përfundim të mrekullueshëm të mëndafshit. Teknologjia gjithashtu rrit strukturën e lëkurës, duke e ndihmuar atë të ndjehet e butë.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, NEOPENTYL GLYCOL DIHEPTANOATE, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, BETAINE, DIMETHICONE, POLYGLYCERYL-6 DISTEARATE, TITANIUM DIOXIDE (NANO), METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL (NANO), HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, SQUALANE, TRIETHANOLAMINE, SODIUM ACRYLATES COPOLYMER, JOJOBA ESTERS, PHENOXYETHANOL, ARACHIDYL ALCOHOL, TITANIUM DIOXIDE, CAPRYLYL GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SILICA, PARFUM, BEHENYL ALCOHOL, POLYGLYCERYL-3 BEESWAX, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, LECITHIN, DECYL GLUCOSIDE, POLYSORBATE 60, ARACHIDYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, SORBITAN ISOSTEARATE, BIOSACCHARIDE GUM-4, ALUMINA, STEARIC ACID, CITRIC ACID, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, PROPYLENE GLYCOL, BHT, GLUCOSE, LACTOBACILLUS FERMENT, SODIUM CARRAGEENAN, JANIA RUBENS EXTRACT, ETHYLHEXYLGLYCERIN
NovAge Skinergise është diapazoni ynë i kujdesit për lëkurën me performancë të përparuar që rrit lëkurën për të luftuar të gjitha shenjat e para të plakjes. Taurine Energizing Technology ndihmon në rimbushjen e lëkurës gjatë punës për të zvogëluar shenjat e dukshme të lodhjes dhe vijave të holla. E provuar klinikisht që zvogëlon vijat e holla, zvogëlon shfaqjen e poreve dhe përmirëson rrezatimin me 25x.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.