Home
Serum & përforcues
Novage+
NovAge Skinergise Ideal Perfection Serum

Përshkrim


Me përqendrimin e saj të fuqishëm të Taurinës me origjinë natyrore, Serumi NovAge Skinergise Ideal Perfection është një zgjidhje super-energjike për të ndihmuar në rimbushjen e lëkurës tuaj dhe për të luftuar shenjat e para të plakjes që shterrojne shkëlqimin e saj natyral me pamje të shëndetshme.CLINICALLY PROVEN PORES REDUCING ACTIVEΔ1

UP TO 24-HOUR MOISTURE MAINTENANCE, CLINICALLY PROVENΔ2

INSTANTLY BOOSTS SKIN RADIANCE – 86% AGREE*1Në çast, Taurine Energizing Technology rimbush lëkurën, ndërsa punon për të zvogëluar shenjat e dukshme të lodhjes dhe shfaqjen e vijave të holla. Pre-Biotic Active ndihmon në minimizimin e shfaqjes së poreve dhe promovon një çehre të përmirësuar. Acidi Hialuronik hidratohet intensivisht për tu rigjeneruar dhe rigjallëruar për të arritur shkëlqim me pamje të shëndetshme. Pluhuri Mattifikues, Grimcat me Reflektim Argjendi dhe Pjesëzat me Reflektim të Dyfishtë punojnë për të zvogëluar papërsosmëritë e dukshme dhe për ta lënë lëkurën të butë në të prekur.


Me kalimin e kohës, Pre-Biotic Active punon për të zvogëluar poret e dukshme si në sipërfaqe ashtu edhe në numër, ndërsa zbut, lustron dhe rrit strukturën e përgjithshme të lëkurës. Taurine Energizing Technology ringjall lëkurën, siguron një efekt anti-lodhje dhe ndihmon në zvogëlimin e shfaqjes së vijave të holla. Ekstrakti i qelizave burimore Açai Plant ndihmon në sigurimin e mbrojtjes antioksiduese kundër radikalëve të lirë, rrit hidratimin dhe plotëson në mënyrë të përsosur veprimin Taurine për të ndihmuar rimbushjen e qelizave, energjinë e lëkurës dhe ruajtjen e vitalitetit të saj.


Mundësuar nga Taurine Energizing Technology, me ekstrakt të qelizave burimore të bimëve Açai, Acid hialuronik, pluhur aktiv para-biotik, pluhur mattifikues, grimca që reflektojnë argjend dhe grimca dyfishuese.


Jo-komedogjene. Testuar klinikisht, dermatologjikisht dhe konsumator.Δ1Testi klinik mbi përbërësin aktiv që përfshihet në Serum.dy aplikime ne dite, performanca pas 4 javësh,.
Δ2Stratum Corneum. Serum avetem pas perdorimit te pare.
*1Serumi i testuar nga konsumatori, vetem pas perdorimit te pare.

Për rezultate më të mira aplikoni mëngjesin dhe mbrëmjen si pjesë e rutinës së NovAge.


Rutina e kujdesit për lëkurën me 4 hapa NovAge është regjimi juaj ditor për lëkurën rinore, me pamje të shëndetshme në çdo moshë.Është dizajnuar shkencërisht, me rezultate të provuara klinikisht.


SË PAKU 7 HERË LËKURË MË E MIRË NËSE NDIQNI RUTINËN NOVAGE-PROVUAR KLINIKISHT∆∆E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndiqni rutinën NovAge dy herë në ditë, çdo ditë - dhe të shijoni ndryshimin që bën.


HAPI 3: RRITNI – AKTIVIZONI FUQINË


Serumet NovAge janë nxitësi i rutinës tuaj. Struktura e lëngjes dhe serumit është krijuar për të dhënë aktivitetet e tij hidratuese dhe mbrojtëse të rinisë në mënyrë efikase, përpara se të vendosni kremin tuaj të ditës ose natyrës.


  • Vendosni një deri në dy pompa (një sasi në madhësi një bizele) serumi në lëkurën e pastruar.
  • Përtypni ballin, poshtë syve dhe afër gojës.
  • Përhapeni por nga qendra dhe jashtë të gjithë fytyrës, duke masazhuar por në mënyrë të lëvizshme rrethore.
  • Shmangni zonën e syve. Përdorni mëngjes dhe mbrëmje para se të vendosni kremin e fytyrës.

ΔΔRezultatet e provuara klinikisht pas rutinës së kujdesit të lëkurës NovAge duke përdorur NovAge Skinergise Set vs lëkurës së patrajtuar.

Mundësuar nga Taurine Energizing Technology, me ekstrakt të qelizave burimore të bimëve Açai, Acid hialuronik, pluhur aktiv para-biotik, pluhur mattifikues, grimca që reflektojnë argjend dhe grimca dyfishuese.Taurine Energising Technology

Kjo teknologji inovative përmban Taurinë me origjinë natyrore e cila ndihmon në rimbushjen e lëkurës duke rritur energjinë qelizore për të rigjallëruar qelizat në mënyrë që ato të mund të performojnë në mënyrë optimale. Ai gjithashtu hidratohet menjëherë, ndihmon në ruajtjen e vitalitetit të lëkurës dhe punon për të zvogëluar shenjat e dukshme të lodhjes dhe pamjen e dukshme të vijave të holla. Teknologjia rritet më tej nga algat Skandinave, të provuara për të ristrukturuar dhe mbrojtur qelizat.Açai Plant Stem Cell extract

Zgjedhur për fuqitë e tij të pabesueshme antioksiduese, ekstrakti i qelizave burimore Açai Plant është i njohur për të ofruar mbrojtje kundër radikalëve të lirë. Ai gjithashtu punon për të rritur hidratimin dhe plotëson në mënyrë të përsosur veprimin energjik të lëkurës të Taurinës, për të ndihmuar rimbushjen e qelizave dhe energjinë e lëkurës.


Hyaluronic Acid

Acidi Hyaluronic është natyrshëm i pranishëm në lëkurë dhe njihet për aftësinë e tij mbresëlënëse për të rregulluar dhe rritur nivelet e lagështisë së lëkurës - një faktor kritik në luftimin e shenjave të para të plakjes. Në mënyrë të pabesueshme, mund të lidhë deri në 1000x peshën e vet në ujë, dhe siguron një ndjenjë të plumbimit të menjëhershëm të lëkurës. Provenshtë provuar gjithashtu se forcon themelin e lëkurës dhe e lë lëkurën të ndihet elastike, e butë dhe e butë.Pre-Biotic Active


Për të luftuar efektet e dukshme që zbulojnë moshën e poreve të zgjeruara dhe për të promovuar shëndetin optimal të lëkurës, ky aktiv unik para-biotik vepron në nivele të shumëfishta. Ndihmon në stimulimin e rinovimit të qelizave dhe eliminimin e qelizave të vdekura për të krijuar një lëkurë më të butë dhe të butë. Zvogëlon gjithashtu pamjen e dukshme të poreve dhe inkurajon një mikro-mjedis të shëndetshëm të lëkurës për një çehre më të ekuilibruar, me pamje më të shëndetshme. Më në fund, stimulon sintezën e Acidit Hyaluronic që bllokon lagështinë për të ndihmuar lëkurën të ndihet e pluhurosur dhe e butë.


Mattifying Powder

Për një pamje sa më të freskët të ditës, NovAge Skinergise Ideal Perfection Serum dhe Krem Dite SPF 30 përmbajnë një pluhur me strukturë të lehtë që ndihmon në thithjen e vajit dhe sebumit të tepërt për të dhënë një efekt anti-shkëlqim matifikues me një përfundim të mrekullueshëm të mëndafshit. Teknologjia gjithashtu rrit strukturën e lëkurës, duke e ndihmuar atë të ndjehet dhe të duket e butë.


Silver-Reflect Particles

Kremi dhe Serumi për sytë NovAge Skinergise Ideal Perfection janë të formuluara me porosi me grimca minerale me ton argjendi me aftësi mbresëlënëse për të reflektuar dritën. Kjo krijon një efekt vizual unik në aplikim i cili ndihmon lëkurën të shfaqet menjëherë më rrezatuese.Dual-Reflect Particles


Kjo përzierje e veçantë për përsosjen e lëkurës kombinon grimcat minerale të argjendta dhe të ylbertë me ton rozë që veprojnë si mikro pasqyra për të krijuar një fokus të butë vizual në fytyrë duke shpërndarë dritën në miliona drejtime. Duke vepruar kështu, shkëlqimi dhe çehre e lëkurës dukshëm përmirësohen menjëherë, ndërsa vijat e imëta dhe papërsosmëritë dukshëm zvogëlohen - të gjitha pa maskuar bukurinë natyrore të lëkurës.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, BETAINE, PPG-5-LAURETH-5, CETEARETH-20, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, MICA, PHENOXYETHANOL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, IMIDAZOLIDINYL UREA, ISOHEXADECANE, PARFUM, EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT, POLYSORBATE 80, CITRIC ACID, SORBITAN OLEATE, PHENETHYL ALCOHOL, SACCHARIDE ISOMERATE, SODIUM HYALURONATE, SODIUM CARRAGEENAN, JANIA RUBENS EXTRACT, LACTOBACILLUS FERMENT, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CI 77891
NovAge Skinergise është diapazoni ynë i kujdesit për lëkurën me performancë të përparuar që rrit lëkurën për të luftuar të gjitha shenjat e para të plakjes. Taurine Energizing Technology ndihmon në rimbushjen e lëkurës gjatë punës për të zvogëluar shenjat e dukshme të lodhjes dhe vijave të holla. E provuar klinikisht që zvogëlon vijat e holla, zvogëlon shfaqjen e poreve dhe përmirëson rrezatimin me 25x.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.