Home
Serum & përforcues
Novage+
NovAge Ultimate Lift Contour Define Serum

Përshkrim

Novage Ultimate Lift Contour Define Serum është një superserum ngritës dhe forcues i mundësuar nga jo një, por dy teknologji ekskluzive të Oriflame të patentuar!


Përfshirë teknologjinë tonë të patentuar Tri-Peptide e cila përmban një treshe peptidesh të rrjedhura natyrshëm të nxjerra nga orizi, gruri dhe maja. Me vetitë sinergjike të njohura për të rritur efektivitetin e serumit, treshja peptide dhe Teknologjia jonë e patentuar Aspartolift punojnë së bashku - për të rritur aktivitetin e kolagjenit dhe për të dhënë rezultate më të mira në klasë kundër plakjes.


3D SUPERSERUM:

1 NGRE

2 FORCON

3 REDUKTON RRUDHAT


KREMAT RRITIN EFEKTIN E DITËS &NATËS∆2Çka bën:

Menjëherë:Serumi i butë absorbohet lehtësisht në lëkurë duke lëshuar Acid Hialuronik me Pesha të Ulët Molekulare në barrierën e lëkurës për të hidratuar menjëherë, shëndoshur dhe zbutur lëkurën dhe për të zvogëluar shfaqjen e rrudhave.

Me kalimin e kohës: Teknologjia e patentuar Aspartolift rrit prodhimin e kolagjenit dhe elastinës për të përmirësuar qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës për konturet më të ngritura dhe të përcaktuara të fytyrës. Treshja e peptideve që rrjedhin natyrshëm në teknologjinë tonë të patentuar Tri-Peptide punojnë në sinergji për të rritur prodhimin e kolagjenit për të zvogëluar rrudhat. Ekstrakti i qelizave burimore të bimëve Buddleja ndihmon në mbrojtjen e kolagjenit nga përkeqësimi dhe neutralizon radikalet e lira për të ndihmuar në ngadalësimin e plakjes së lëkurës.

∆2 Klinikisht i testuar përdorimi i Novage Ultimate Lift Day/Night Krema & Day/Night/Serumi.

Për rezultate më të mira aplikoni në mëngjes dhe në mbrëmje si pjesë e Novage Routine.


Rutina e kujdesit të lëkurës me 4 hapa Novage është regjimi juaj ditor për lëkurën rinore, me pamje të shëndetshme në çdo moshë. Designedshtë dizajnuar shkencërisht, me rezultate të vërtetuara shkencërisht.


SË PAKU 7 HERË LËKURË MË E MIRË NËSE NDIQNI RUTINËN TUAJ TË NOVAGE-TESTUAR KLINIKISHT∆∆.E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndiqni rutinën dy herë në ditë, çdo ditë - dhe të shijoni ndryshimin që bën.


HAPI 3:RRIT - AKTIVIZONI FUQISHEM

Serumet janë nxitësi i rutinës tuaj. Struktura e lëngshme e serumit është krijuar për të dhënë aktivët e tij hidratues dhe ruajtës të rinisë shpejt dhe me efikasitet, përpara se të vendosni kremin tuaj të ditës ose të natës.


  • Vendosni një deri në dy pompa (një sasi në madhësi të një bizele) serumi në lëkurën e pastruar.
  • Përtypni ballin, poshtë syve dhe afër gojës.
  • Përhapeni butësisht nga qendra dhe jashtë mbi të gjithë fytyrën, duke masazhuar butësisht në lëvizje rrethore.
  • Shmangni zonën e syve. Përdorni mëngjes dhe mbrëmje para se të vendosni kremin e fytyrës.


∆∆

Rezultatet e provuara klinikisht duke përdorur rutinë të plotë të kujdesit për lëkurën kundrejt ose lëkurës së patrajtuar ose rutinës së thjeshtë për Novage True Perfection, Time Restore, Ecollagen, Ecollagen Wrinkle Power dhe Ultimate Lift.

.Mundësuar nga Aspartolift dhe Tri-Peptide Technologies të patentuara, me Acid Hialuronik me Pesha të Ulët Molekulare.


Aspartolift Technology

Aspartolift Technology rinovon prodhimin natyror të lëkurës të kolagjenit dhe elastinës për lëkurë më të fortë, më elastike dhe konturet e fytyrës më të përcaktuara. Ajo gjithashtu rinovon një proces natyral qelizor - pastrimin e proteinave të vjetra dhe të dëmtuara që grumbullohen në qeliza dhe riciklimin e tyre si të reja - për një çehre më të freskët dhe më të gjallë.Tri-Peptide Technology

Tri-Peptide Technology është teknologjia më e mirë në klasë e Oriflame, e patentuar kundër rrudhave. 'Tri' është latinisht për 'tre' sepse kjo teknologji kombinon tre peptide të rrjedhura natyrshëm - të nxjerra nga orizi, gruri dhe majaja. Mënyra se si kombinohen këto tre peptide të fuqishme u mundëson atyre që të punojnë në sinergji për të dhënë një aktivitet të rëndësishëm që rrit kolagjenin.


Low Molecular Weight Hyaluronic Acid

Acidi Hyaluronic është një përbërës i rëndësishëm natyror i lëkurës. Ajo tërheq ujin nga brenda në pengesën e lëkurës për të mbajtur sipërfaqen e lëkurës të butë dhe të hidratuar. Çdo molekulë mund të mbajë deri në 1000x peshën e vet në ujë. Sasia e acidit hialuronik në lëkurë zvogëlohet ndërsa lëkura plaket, e cila është arsyeja pse ne e përfshijmë atë në shumë produkte Novage. Acidi hialuronik me peshë të ulët molekulare është një molekulë më e vogël e cila është në gjendje të përthithet dhe shpërndahet shpejt nëpër lëkurë. Ai e mbush lëkurën nga brenda për të ndihmuar në zbutjen e strukturës së lëkurës dhe shfaqjen e vijave dhe rrudhave.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONE, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT., BUTYLENE GLYCOL, BIS-PEG/PPG-14/14 DIMETHICONE, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, CYCLOHEXASILOXANE, ACETYL ASPARTIC ACID, POLYSILICONE-11, ISOHEXADECANE, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM, IMIDAZOLIDINYL UREA, NYLON-12, SILICA, POLYSORBATE 80, MICA, SORBITAN OLEATE, PEG-10 DIMETHICONE, POLYSORBATE 40, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, SODIUM HYALURONATE, TRITICUM MONOCOCCUM SEED EXTRACT, HYDROLYZED RICE PROTEIN, HYDROLYZED YEAST PROTEIN, CI 77891, CI 17200, CI 42090
A po plaket lëkura juaj? Tani është koha të rikthehemi përsëri me gamën tonë të performancës së lartë kundër plakjes: NovAge Ultimate Lift. Rikthen qëndrueshmërinë me kalimin e kohës, për një pamje të ngritur vërtet, me konture më të përcaktuara, rrudha të zbutura dukshëm dhe një kërcim të lezetshëm rinor.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.