Home
Kremë për sy
Novage+
NovAge Ultimate Lift Contour Define Kremë për Sy

Përshkrim

Krem për sytë Novage Ultimate Lift– formuluar me përbërës të provuar klinikisht për të ndihmuar në ngritjen, forcimin, ndriçimin dhe gjallërimin e zonës së syve. Pasuruar me Aspartolift dhe Acid Hialuronik, rrit prodhimin e kolagjenit dhe elastinës dhe rikthen menjëherë dhe bllokon lagështinë - duke e lënë lëkurën e mbushur. Me kalimin e kohës, pamja e rrathëve të errët, fryrjes dhe rrudhave zvogëlohet.


NË MËNYRË TË KONSIDERUAESHME NGRE PAMJEN E SYVE*4

Çka bën:

Menjëherë: Light, buttery, ‘melting’ formula is easily absorbed by the skin. Low molecular weight hyaluronic acid instantly attracts and holds water to plump the skin and smoothe lines and wrinkles. Caffeine targets the microcirculation of the eye area, helping to relieve the appearance of concerns like puffiness and dark circles to leave the eyes looking refreshed.

Formula e lehtë, buteri, ‘shkrirja’ absorbohet lehtësisht nga lëkura. Acidi hialuronik me peshë të ulët molekulare tërheq menjëherë dhe mban ujë për të mbushur lëkurën dhe për të zbutur linjat dhe rrudhat. Kafeina synon mikroqarkullimin e zonës së syve, duke ndihmuar në lehtësimin e shfaqjes së shqetësimeve si fryrja dhe rrathët e errët për të lënë sytë të freskuar


Me kalimin e kohës: Aspartolift Technology rrit prodhimin natyror të lëkurës të kolagjenit dhe elastinës për të përmirësuar qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës dhe për të rivendosur ngritjen dhe përcaktimin e konturave të syve. Ekstrakti i qelizave burimore të bimëve Buddleja mbron nga përkeqësimi i kolagjenit dhe neutralizon radikalet e lira për të ndihmuar plakjen e ngadaltë të lëkurës.

*4Testuar nga konsumatori me krem ​​për sytë në një panel me 78 gra.

Për rezultate më të mira aplikoni në mëngjes dhe në mbrëmje si pjesë e Novage Routine.


Rutina e kujdesit të lëkurës me 4 hapa Novage është regjimi juaj ditor për lëkurën rinore, me pamje të shëndetshme në çdo moshë. Designedshtë dizajnuar shkencërisht, me rezultate të vërtetuara shkencërisht.


MË SË PAKU 7 HERË LËKURË MË E MIRË NËSE E NDIQNI RUTINÊN NOVAGE-PROVUAR KLINIKISHT ∆∆.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndiqni rutinën dy herë në ditë, çdo ditë - dhe të shijoni ndryshimin që bën.


HAPI 2: SYTË - FOKUSOHENI TE SYTË

Kremrat e syve kanë cilësi më të lehtë, nuk kanë aromë dhe janë formuluar posaçërisht për të synuar nevojat unike të zonës së syve si linjat, fryrja dhe rrathët e errët.


  • Shpërndani një sferë të vogël kremi për secilin sy.
  • Vendosni kremin përgjatë kockës tuaj orbitale me majën e gishtit tuaj unazor. Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë.
  • Hidhni butësisht në lëkurë derisa të thithet.

∆∆ Rezultatet e provuara klinikisht duke përdorur rutinë të plotë të kujdesit për lëkurën kundrejt ose lëkurës së patrajtuar ose rutinës së thjeshtë për Novage True Perfection, Time Restore, Ecollagen, Ecollagen Wrinkle Power dhe Ultimate Lift.

Mundësuar nga Teknologjia e patentuar Aspartolift, Acid Hialuronik me Pesha të Ulët Molekulare, Ekstrakt i qelizave burimore të bimëve Buddleja dhe Kafeina.

Aspartolift Technology

Aspartolift Technology rinovon prodhimin natyror të lëkurës të kolagjenit dhe elastinës për lëkurë më të fortë, më elastike dhe konturet e fytyrës më të përcaktuara. Ai gjithashtu rinovon një proces natyral qelizor - pastrimin e proteinave të vjetra dhe të dëmtuara që grumbullohen në qeliza dhe riciklimin e tyre si të reja - për një çehre më të freskët dhe më të gjallë.


Low Molecular Weight Hyaluronic Acid

Acidi Hyaluronic është një përbërës i rëndësishëm natyror i lëkurës. Ajo tërheq ujin nga brenda në pengesën e lëkurës për të mbajtur sipërfaqen e lëkurës të butë dhe të hidratuar. Çdo molekulë mund të mbajë deri në 1000x peshën e vet në ujë. Sasia e acidit hialuronik në lëkurë zvogëlohet ndërsa lëkura plaket, e cila është arsyeja pse ne e përfshijmë atë në shumë produkte Novage. Acidi hialuronik me peshë të ulët molekulare është një molekulë më e vogël e cila është në gjendje të përthithet dhe shpërndahet shpejt nëpër lëkurë. Ai e mbush lëkurën nga brenda për të ndihmuar në zbutjen e strukturës së lëkurës dhe shfaqjen e vijave dhe rrudhave.


Buddleja Plant Stem Cell Extract

Ekstrakti i qelizave burimore të Buddleja ndihmon në parandalimin e prishjes natyrale të kolagjenit në lëkurë dhe siguron mbrojtje antioksiduese kundër radikaleve të lira, për të ndihmuar në ngadalësimin e procesit të plakjes së lëkurës.

Caffeine

Kafeina është një përbërës i njohur në produktet e syve, i njohur për aftësinë e saj për të stimuluar mikrocirkulimin dhe për të shpërndarë gjakun dhe limfën të cilat mund të grumbullohen dhe të jenë të dukshme si puffiness nën sy dhe qarqet e errëta.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, BUTYLENE GLYCOL, CETEARYL ISONONANOATE, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, ACETYL ASPARTIC ACID, ISOHEXADECANE, CYCLOHEXASILOXANE, SORBITOL, PHENOXYETHANOL, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, SODIUM HYDROXIDE, IMIDAZOLIDINYL UREA, CAPRYLYL GLYCOL, POLYSORBATE 80, MICA, CAFFEINE, SORBITAN OLEATE, GLYCERIN, BUDDLEJA DAVIDII MERISTEM CELL CULTURE, SODIUM HYALURONATE, CITRIC ACID, XANTHAN GUM, CI 77891
A po plaket lëkura juaj? Tani është koha të rikthehemi përsëri me gamën tonë të performancës së lartë kundër plakjes: NovAge Ultimate Lift. Rikthen qëndrueshmërinë me kalimin e kohës, për një pamje të ngritur vërtet, me konture më të përcaktuara, rrudha të zbutura dukshëm dhe një kërcim të lezetshëm rinor.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.