Home
Kremë dite
Love Nature
Love Nature Kremë Hidratuese për Fytyrë me Aloe Vera dhe Vaj Kokosi Organik

Përshkrim

LËKURË E LUMTUR DHE E HIDRATUAR NË NJË MËNYRË TË THJESHTË

Edhe me lëkurë normale, zgjedhja e një kreme për fytyrë mund të jetë një xhungël, apo jo? Epo, jo më! Love Nature Krema Hidratuese me Aloe Vera dhe Kokos i bën gjërat e thjeshta, në mënyrë që ju të mos stresoheni nëse po bëni gjënë e duhur për lëkurën tuaj.


Duke ju falënderuar Aloe Verës organike dhe super përbërësit Ujit të Kokosit, mbërthen në vete tërë mirësinë e mrekullueshme të natyrës në një formulë pa paraben të dizajnuar që të ofrojë një ngritje të menjëhershme të hidratimit dhe freskisë me bonuset shtesë të të ndihmuarit të rikthimit të balancit dhe ndritshmërisë së lëkurës.


Testuar dermatologjikisht dhe pa alkool, është një solucion përkujdesës i cili i përshtatet nevojave tuaja të hidratimit, e përfunduar me një ndienjë freskie dhe aromë kokosi të cilën do ta adhuroni menjëherë.

Duke përdorur gishtërinjët, masazhoni butësisht në fytyrë dhe qafë në mëngjes dhe në mbrëmje pas pastrimit dhe tonifikimit. Shmangni zonën rreth syve.

PËRBËRËS NATYRAL ORGANIK

Aloe Vera adhuron hidratimin po aq shumë sa edhe lëkura juaj. Në fakt, gjethet e saj të gjelbra përbëhen nga 99.5% ujë, gjë që sqaron përse ajo mund t'i mbijetojë edhe klimave të nxehta dhe të ashpra. Është përdorur për qëllime mjekësore për mijëra vite dhe përveç hidratimit, gjithashtu njihet edhe për veti anti-oksidante dhe qetësuese.


Edhe një fakt tjetër? Ekstrakti Organik i Aloe Veras në Love Nature është tharë me ngrirje dhe është kthyer në pluhur! Ky proces ndihmon në ruajtjen më të mirë të vetive hidratuese të bimës dhe gjithashtu e ndihmon edhe planetin të zvogëlojë volumin e përbërësve në transport.


Uji i Kokosit e bën një drithërimë kudo që shkon duke vepruar si humektant për të ndihmuar lëkurën tuaj të tërheqë dhe të ruajë ujin. Për më mirë, ky super-përbërës i lëkurës inkurajon rehidratimin, duke ndihmuar lëkurën tuaj të ndihet më e freskët se sa një pushim pranë detit!


ALOE VERA MË E MIRË NË BOTË!

Qëllimi ynë është të ju sjellim kualitetin më të mirë që mund të ofrojë natyra. Kjo është arsyeja përse Aloe Vera nxirret nga zemra e një prej qendrave më të njohura të prodhimit të Aloe Verës organike në botë - në Tamaulipasin jugor në rajonin e Meksikës. Përmes praktikave ruajtëse dhe kushtet e përsosura të krijuara nga rëra e shkretëtirës, bimët rriten dhe ruajnë burimin ideal për ekstraktin e Aloe Verës tek Love Nature.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, CANOLA OIL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, STEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, PHENOXYETHANOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, CAPRYLYL GLYCOL, XANTHAN GUM, PARFUM, SODIUM CITRATE, COCOS NUCIFERA WATER, CITRIC ACID, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE
Me dashuri, nga natyra tek ju! Aloe Vera & Ujë kokosi për të rifreskuar dhe hidratuar lëkurën normale

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.