Home
Kremë dielli për fytyrë
Sun Zone
Losion për Trup dhe për Fytyrë SPF 30

Përshkrim

Gëzoni ditë me diell pa shqetësim! Sun 360 Lotion Body + Face SPF30 është një locion i lehtë me shumë mbrojtje për përdorim të përditshëm. Powshtë mundësuar nga Teknologjia e avancuar e rrezeve me filtra UV me spektër të gjerë, një SPF të lartë dhe vitaminë E që mbrojnë lëkurën nga dëmtimet e shkaktuara nga dielli dhe ndotja. Një përzierje e fuqishme e përbërësve suedezë të Cloudberry dhe pambukut nordik kundërveson stresin oksidativ dhe e mban lëkurën mrekullisht të butë dhe të mbrojtur nga dehidrimi. Cilësia e lehtë, jo e yndyrshme absorbohet menjëherë dhe nuk lë mbetje të bardha. Një formulë rezistente ndaj djersës dhe ujit e bën atë të përsosur për një mënyrë jetese aktive në qytet ose në plazh.

Vendosni një sasi të madhe locioni në lëkurë 15 - 20 minuta para ekspozimit në diell. Masazhojeni në lëkurë derisa të thithet, duke u siguruar që të mbuloni të gjitha zonat e ekspozuara. Lëreni kremin e diellit të thahet para se të visheni dhe shmangni kontaktin me pëlhura dhe sipërfaqe të forta për të parandaluar njollosjen. Aplikoni përsëri çdo 2 orë, ose më shpesh nëse djersitni ose notoni. Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë dhe lëkurën e thyer ose të sëmurë. Shmangni ekspozimin e zgjatur në diell.

Kurju duhet ta përdorni atë?

Sun 360 Lotion Body + Face SPF30 siguron një mbrojtje të lartë nga rrezet UV dhe është ideale për t’u përdorur për ekspozimin e përditshëm në diell, si kur ecni nga dhe në makinën tuaj, ulur në hije, vraponi në park ose kaloni periudha më të shkurtra të koha në diell.

Multi-Rays Teknologjiështë një teknologji e zhvilluar posaçërisht për Sun 360 me filtra UV me spektër të gjerë dhe SPF shumë të lartë që e ruajnë lëkurën nga rrezatimi UV, duke e mbrojtur atë nga djegia në diell, plakja e parakohshme e lëkurës dhe kanceri. Vitamina E, një antioksidant i fuqishëm i njohur për përfitimet e saj në lëkurë, kundërvepron stresin oksidativ të shkaktuar nga ndotja dhe rrezet e diellit

Përzierja e perbersve suedez– Cloudberry and Nordic Cotton extracts

In the harsh Nordic Climate where temperatures can drop to -40 degrees, many plants struggle to grow - but those that do have developed unique abilities to survive the extreme conditions. These resilient ingredients have been chosen for their unique abilities to protect your skin from the sun and dehydration.


Cloudberry ekstrakt

I quajtur "ari i pyllit" në suedisht, Cloudberry është një nga manaferrat më të rrallë dhe të çmuar në botë. Ka nivele të larta sheqernash dhe mineralesh që e fuqizojnë atë me energji për të luftuar të ftohtin, dhe në lëkurë, ato ndihmojnë në mbajtjen e lagështisë së lëkurës. Përmbajtja e lartë e vitaminës A, C dhe E dhe polifenoleve, i siguron asaj mbrojtje nga rrezet UV.


Nordic Cotton Ekstrakt


Pambuku Nordik gjithashtu ka nivele të larta sheqernash, polifenolesh dhe mineralesh që e mbrojnë atë nga elementët. Ndërsa sheqernat dhe mineralet punojnë për të forcuar pengesën natyrale të lëkurës, polifenolët përdorin fuqinë e tyre antioksiduese për të ndihmuar në qetësimin e lëkurës, edhe kur ndodhen aktivisht në diell.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, DIBUTYL ADIPATE, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, C12-15 ALKYL BENZOATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, CANOLA OIL, ETHYLHEXYL SALICYLATE, TOCOPHERYL ACETATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, TITANIUM DIOXIDE, PHENOXYETHANOL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, PARFUM, DIMETHICONE, TRIS-BIPHENYL TRIAZINE (NANO), VP/EICOSENE COPOLYMER, CAPRYLYL GLYCOL, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, PEG-100 STEARATE, XANTHAN GUM, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, POTASSIUM SORBATE, DECYL GLUCOSIDE, ERIOPHORUM SPISSUM FLOWER/STEM EXTRACT, STEARIC ACID, ALUMINA, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, BUTYLENE GLYCOL, DISODIUM PHOSPHATE, SORBIC ACID
Sun Zone ka kombinuar UVA dhe UVB filterët me Vitamin E antioksidant për një formulë të butë që mbronë lëkurën e familjes tuaj. Ofrojmë një gamë të gjerë të produkteve duke përfshirë mbrojtje nga dielli, sprej për vetënxierje dhe krema qetësuese pas diellit.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.