Home
Kremë dielli për fytyrë
Sun Zone
Sprej për Trup dhe për Fytyrë SPF 50

Përshkrim

Nuk ju pëlqen struktura e kremrave të diellit? Ne kemi zgjidhjen perfekte! Mjegulla e thatë Sun 360 jonë është një sprej i përshtatshëm për mbrojtjen nga dielli, i mundësuar nga Teknologjia e përparuar Multi-Rays me një gamë të filtrave UV me spektër të gjerë, një SPF të lartë dhe vitaminë E që kundërvepron oksiduesin nga rrezet e diellit dhe ndotja. Një Përzierje Suedeze e Përbërësve të Cloudberry dhe pambukut Nordik përmirësojnë formulën me minerale, sheqerna hidratues dhe antioksidantë. Format perfekt për ata që preferojnë një strukturë llak dhe të lehtë për tu aplikuar kur janë vetëm!

Spërkatni një sasi bujare të produktit në lëkurë 15 - 20 minuta para ekspozimit në diell, duke u siguruar që të mbuloni të gjitha zonat e ekspozuara. Lëreni kremin e diellit të thahet para se të visheni dhe shmangni kontaktin me pëlhura dhe sipërfaqe të forta për të parandaluar njollosjen. Aplikoni përsëri çdo 2 orë, ose më shpesh nëse djersitni ose notoni. Shënim: Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë dhe lëkurën e thyer ose të sëmurë. Shmangni ekspozimin e zgjatur në diell.


Kur duhet ta perdorni?

Sun 360 Mist Body + Face SPF50 është ideal për aktivitete në natyrë kur dielli është i fortë, qëndron zgjatur në diell dhe për ata që preferojnë një strukturë llak.

Multi-Rays Teknologjiiështë një teknologji e zhvilluar posaçërisht për Sun 360 me filtra UV me spektër të gjerë dhe SPF shumë të lartë që e ruajnë lëkurën nga rrezatimi UV, duke e mbrojtur atë nga djegia në diell, plakja e parakohshme e lëkurës dhe kanceri. Vitamina E, një antioksidant i fuqishëm i njohur për përfitimet e saj në lëkurë, kundërvepron stresin oksidativ të shkaktuar nga ndotja dhe rrezet e diellit.

Swedish ingredient blend – Cloudberry and Nordic Cotton ekstrakte

Në klimën e ashpër nordike ku temperaturat mund të ulen në -40 gradë, shumë bimë luftojnë të rriten - por ato që kanë zhvilluar aftësi unike për të mbijetuar në kushtet ekstreme. Këta përbërës elastikë janë zgjedhur për aftësitë e tyre unike për të mbrojtur lëkurën tuaj nga dielli dhe dehidrimi.


Cloudberry ekstrakti

I quajtur "ari i pyllit" në suedisht, Cloudberry është një nga manaferrat më të rrallë dhe të çmuar në botë. Ka nivele të larta sheqernash dhe mineralesh që e fuqizojnë atë me energji për të luftuar të ftohtin, dhe në lëkurë, ato ndihmojnë në mbajtjen e lagështisë së lëkurës. Përmbajtja e lartë e vitaminës A, C dhe E dhe polifenoleve, i siguron asaj mbrojtje nga rrezet UV.


Nordic Cotton Ekstrakti

Pambuku Nordik gjithashtu ka nivele të larta sheqernash, polifenolesh dhe mineralesh që e mbrojnë atë nga elementët. Ndërsa sheqernat dhe mineralet punojnë për të forcuar pengesën natyrale të lëkurës, polifenolët përdorin fuqinë e tyre antioksiduese për të ndihmuar në qetësimin e lëkurës, edhe kur ndodhen aktivisht në diell.

Të gjithë Përbërësit
ALCOHOL DENAT., BUTANE, ISOBUTANE, C12-15 ALKYL BENZOATE, PROPANE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, BRASSICA CAMPESTRIS/ALEURITES FORDI OIL COPOLYMER, TRIACONTANYL PVP, TOCOPHERYL ACETATE, PARFUM, AQUA, GLYCERIN, BHT, TOCOPHEROL, ERIOPHORUM SPISSUM FLOWER/STEM EXTRACT, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, SORBIC ACID
Sun Zone ka kombinuar UVA dhe UVB filterët me Vitamin E antioksidant për një formulë të butë që mbronë lëkurën e familjes tuaj. Ofrojmë një gamë të gjerë të produkteve duke përfshirë mbrojtje nga dielli, sprej për vetënxierje dhe krema qetësuese pas diellit.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.