Home
Mbrojtja nga dielli
Sun Zone
Kremë për Trup dhe për Fytyrë për Fëmijë SPF 50

Përshkrim

Mbrojtje e fortë nga dielli për lëkurën e ndjeshme të fëmijëve. Teknologjia Multi-Rays me filtra UV me spektër të gjerë, SPF50 dhe vitamina E mbrojnë lëkurën nga rrezet e dëmshme UV dhe ndotja. Përmban një përzierje të përbërësve suedezë, që mbron lëkurën nga dehidrimi dhe lë një ndjesi të lëkurës së zhveshur. Pa aromë, djersë dhe formulë rezistente ndaj ujit qëndron e vendosur nëse ata luajnë sporte apo në pishinë.

Vendosni një sasi bujare të produktit në lëkurë 15 - 20 minuta para ekspozimit në diell. Masazhojeni në lëkurë derisa të thithet, duke u siguruar që të mbuloni të gjitha zonat e ekspozuara. Lëreni kremin e diellit të thahet para se të visheni dhe shmangni kontaktin me pëlhura dhe sipërfaqe të forta për të parandaluar njollosjen. Aplikoni përsëri çdo 2 orë, ose më shpesh nëse djersitni ose notoni. Shënim: Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë dhe lëkurën e thyer ose të sëmurë. Shmangni ekspozimin e zgjatur në diell.

Teknologjia Multi-Rays

është një teknologji e zhvilluar posaçërisht për Sun 360 me filtra UV me spektër të gjerë dhe SPF shumë të lartë që e ruajnë lëkurën nga rrezatimi UV, duke e mbrojtur atë nga djegia në diell, plakja e parakohshme e lëkurës dhe kanceri. Vitamina E, një antioksidant i fuqishëm i njohur për përfitimet e saj në lëkurë, kundërvepron stresin oksidativ të shkaktuar nga ndotja dhe rrezet e diellit.


Përzierja e perbersve suedez– Cloudberry and Nordic Cotton ekstrakte

Në klimën e ashpër nordike ku temperaturat mund të ulen në -40 gradë, shumë bimë luftojnë të rriten - por ato që kanë zhvilluar aftësi unike për të mbijetuar në kushtet ekstreme. Këta përbërës elastikë janë zgjedhur për aftësitë e tyre unike për të mbrojtur lëkurën tuaj nga dielli dhe dehidrimi.


Cloudberry ekstrakti

I quajtur "ari i pyllit" në suedisht, Cloudberry është një nga manaferrat më të rrallë dhe të çmuar në botë. Ka nivele të larta sheqernash dhe mineralesh që e fuqizojnë atë me energji për të luftuar të ftohtin, dhe në lëkurë, ato ndihmojnë në mbajtjen e lagështisë së lëkurës. Përmbajtja e lartë e vitaminës A, C dhe E dhe polifenoleve, i siguron asaj mbrojtje nga rrezet UV.


Nordic Cotton Ekstrakti

Pambuku Nordik gjithashtu ka nivele të larta sheqernash, polifenolesh dhe mineralesh që e mbrojnë atë nga elementët. Ndërsa sheqernat dhe mineralet punojnë për të forcuar pengesën natyrale të lëkurës, polifenolët përdorin fuqinë e tyre antioksiduese për të ndihmuar në qetësimin e lëkurës, edhe kur ndodhen aktivisht në diell.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, DIBUTYL ADIPATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, GLYCERIN, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, TRIS-BIPHENYL TRIAZINE (NANO), CETEARYL ALCOHOL, CANOLA OIL, TOCOPHERYL ACETATE, VP/EICOSENE COPOLYMER, TITANIUM DIOXIDE, C12-15 ALKYL BENZOATE, PHENOXYETHANOL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, DIMETHICONE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, CAPRYLYL GLYCOL, DECYL GLUCOSIDE, PEG-100 STEARATE, XANTHAN GUM, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, POTASSIUM SORBATE, ERIOPHORUM SPISSUM FLOWER/STEM EXTRACT, STEARIC ACID, BUTYLENE GLYCOL, DISODIUM PHOSPHATE, ALUMINA, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, SORBIC ACID
Sun Zone ka kombinuar UVA dhe UVB filterët me Vitamin E antioksidant për një formulë të butë që mbronë lëkurën e familjes tuaj. Ofrojmë një gamë të gjerë të produkteve duke përfshirë mbrojtje nga dielli, sprej për vetënxierje dhe krema qetësuese pas diellit.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.