Home
Mbrojtja nga dielli
Sun Zone
Stik për Trup dhe për Fytyrë SPF 30

Përshkrim

Shkop dielli në madhësi xhepi me SPF të lartë për mbrojtjen e lëkurës në lëvizje. E përkryer për zonat e ndjeshme si buzët dhe fytyra. Teknologjia Multi-Rays me filtra UV me spektër të gjerë sigurojnë mbrojtje nga rrezet e dëmshme, Vitamina E kundërvepron efektet negative të stresit oksidativ nga rrezet e diellit dhe ndotja. Një përzierje e fuqishme e përbërësve suedezë e Cloudberry dhe Pambukut Nordik ndihmon në mbajtjen e lëkurës të mbrojtur nga dehidratimi.

Aplikoni një sasi të madhe produkti në lëkurë 15-20 minuta para ekspozimit në diell. Masazhojeni lëkurën derisa të përthithet, duke u kujdesur që të mbuloni të gjitha zonat e ekspozuara. Lëreni kremin kundër diellit të thahet përpara se të vishni dhe shmangni kontaktin me pëlhura dhe sipërfaqe të forta për të parandaluar njollat. Riaplikoni çdo 2 orë, ose më shpesh nëse jeni duke djersitur ose duke notuar. Shënim: Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë dhe lëkurën e thyer ose të sëmurë. Shmangni ekspozimin e zgjatur në diell.



Kur duhet ta përdor?


Sa herë që keni nevojë të përdorni kremin tuaj të diellit në lëvizje.

Teknologjia me shumë rrezeështë një teknologji e zhvilluar posaçërisht për Sun 360 me filtra UV me spektër të gjerë dhe SPF shumë të lartë që e mbrojnë lëkurën nga rrezatimi UV, duke e mbrojtur atë nga djegia nga dielli, plakja e parakohshme e lëkurës dhe kanceri. Vitamina E, një antioksidant i fuqishëm i njohur për përfitimet e lëkurës, kundërshton stresin oksidativ të shkaktuar nga ndotja dhe rrezet e diellit.

Përzierja e përbërësve suedezë - ekstrakte të manaferrës së re dhe pambukut nordik

Në Klimën e ashpër nordike ku temperaturat mund të bien deri në -40 gradë, shumë bimë luftojnë të rriten - por ato që e bëjnë këtë kanë zhvilluar aftësi unike për t'i mbijetuar kushteve ekstreme. Këta përbërës elastikë janë zgjedhur për aftësitë e tyre unike për të mbrojtur lëkurën tuaj nga dielli dhe dehidratimi.


Ekstrakti i manaferrës

I quajtur "flori i pyllit" në suedisht, Cloudberry është një nga manaferrat më të rralla dhe më të çmuara në botë. Ka nivele të larta të sheqernave dhe mineraleve që e fuqizojnë atë me energji për të luftuar të ftohtin, dhe në lëkurë, ato ndihmojnë në mbajtjen e lëkurës të hidratuar. Përmbajtja e lartë e vitaminës A, C dhe E dhe polifenoleve, i siguron mbrojtje nga rrezet UV.


Ekstrakt i pambukut nordik

Pambuku Nordik gjithashtu ka nivele të larta të sheqernave, polifenoleve dhe mineraleve që e mbrojnë atë nga elementët. Ndërsa sheqernat dhe mineralet punojnë për të përforcuar pengesën natyrale të lëkurës, polifenolet përdorin fuqinë e tyre antioksiduese për të ndihmuar në zbutjen e lëkurës, edhe kur janë aktivisht jashtë dhe rreth e qark diellit.

Të gjithë Përbërësit
CERA ALBA, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, DIBUTYL ADIPATE, OCTOCRYLENE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, CANOLA OIL, ETHYLHEXYL SALICYLATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, PEG-20 GLYCERYL TRIISOSTEARATE, TOCOPHERYL ACETATE, AQUA, GLYCERIN, ERIOPHORUM SPISSUM FLOWER/STEM EXTRACT, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID, SORBIC ACID
Sun Zone ka kombinuar UVA dhe UVB filterët me Vitamin E antioksidant për një formulë të butë që mbronë lëkurën e familjes tuaj. Ofrojmë një gamë të gjerë të produkteve duke përfshirë mbrojtje nga dielli, sprej për vetënxierje dhe krema qetësuese pas diellit.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.