Home
Kremë nate
Novage+
NovAge Skinergise Ideal Perfection Krema e Natës

Përshkrim


NovAge Skinergise Ideal Perfection Night Cream është krijuar për të ndihmuar në forcimin e lëkurës tuaj dhe për të ndihmuar në rikuperimin e saj nga efektet negative të stresuesve gjatë ditës, duke ju lejuar të zbuloni lëkurën e pushuar dhe të rinovuar në mëngjes.KLINIKISHT E PROVUAR HIDRATIM GJATË TËRË NATËNΔ1

CILËSIA E LËKURËS DUKSH0203M IMPROVIZOHET– 79% PAJTOHEN*2

LËKURA DUKET E PUSHUESHME NË MËNGJES– 88% PAJTOHEN*1

VIJAT E HOLLA REDUKTOHEN – 71%PAJTOHEN*2

Kremi me teksturë të pasur ndihmon lëkurën të rikuperohet nga agresorët e ditës dhe punon për të zbutur, ushqyer dhe përsosur fytyrën tuaj ndërsa flini. Duke shfaqur një kombinim të Niacinamide dhe Acid Glikolik, formula funksionon për të hidratuar intensivisht, ndërsa ndihmon në uljen e dukshme të vijave të holla dhe përmirësimin e strukturës së lëkurës. Si një përfitim i shtuar, Vitamina E ndihmon në bllokimin e lagështisë.


Me kalimin e kohës, Niacinamide ndihmon në mbajtjen e një çehre të rafinuar, madje edhe të çehre. Për më tepër, Taurine Energizing Technology ndihmon në rigjallërimin e lëkurës dhe zvogëlimin e shfaqjes së vijave të holla. Ekstrakti antioksidues Açai Plant Stem Cell ndihmon në mbrojtjen nga radikalet e lira, rrit hidratimin dhe plotëson në mënyrë të përsosur veprimin Taurine, për të ndihmuar rimbushjen e qelizave, energjinë e lëkurës dhe ruajtjen e vitalitetit të saj.


Me Taurine Energizing Technology, ekstrakt të qelizave burimore të bimëve Açai, niacinamid, acid glikolik dhe vitaminë E.


Jo-komedogjene. Testuar klinikisht, dermatologjikisht dhe konsumator.


Δ1Stratum Corneum. Night Crea mvetëm, pas përdorimit të parë .
*1Consumer tested, Night Cream vetëm, pas përdorimit të parë.
*2Consumer tested, Night Cream vetëm , pas 1 javë përdorim.

Për rezultate më të mira aplikoni pas Serumit tuaj NovAge çdo mbrëmje si pjesë e rutinës së NovAge.


Rutina e kujdesit për lëkurën me 4 hapa NovAge është regjimi juaj ditor për lëkurën rinore, me pamje të shëndetshme në çdo moshë.Është dizajnuar shkencërisht, me rezultate të provuara klinikisht.


SË PAKU 7 HERË LËKURË MË E MIRE KUR E NDIQNI RUTINËN NOVAGE –PROVUAR KLINIKISHT∆∆E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndiqni rutinën NovAge dy herë në ditë, çdo ditë - dhe të shijoni ndryshimin që bën.


HAPI 4:NJOMË - PLOTËSON &MBRON

Kremi juaj i natës siguron shtresën përfundimtare të përbërësve aktivë në rutinën tuaj të mbrëmjes. Isshtë krijuar për të ndihmuar në mbajtjen e lëkurës suaj të hidratuar, ndihmon lëkurën të rikuperohet nga efektet e stresuesve gjatë ditës.


  • Vendosni një shtupë kremi në madhësi të një bizele (1 cm) në fytyrë duke lagur butësisht kremin në ballë dhe në faqe.
  • Përdorni majat e gishtërinjve për të shtypur butësisht ose masazhuar lehtë kremin në të gjithë fytyrën tuaj, duke shmangur zonën e syve, derisa të thithet plotësisht.
  • Vendoseni në mbrëmje, pas serumit.

ΔΔRezultatet e provuara klinikisht pas rutinës së kujdesit të lëkurës NovAge duke përdorur NovAge Skinergise Set vs lëkurës së patrajtuar.

Me Taurine Energizing Technology, ekstrakt të qelizave burimore të bimëve Açai, niacinamid, acid glikolik dhe vitaminë E.


Taurine Energising Teknologjia


Kjo teknologji inovative përmban Taurinë me origjinë natyrore e cila ndihmon në rimbushjen e lëkurës duke rritur energjinë qelizore për të rigjallëruar qelizat në mënyrë që ato të mund të performojnë në mënyrë optimale. Ai gjithashtu hidratohet menjëherë, ndihmon në ruajtjen e vitalitetit të lëkurës dhe punon për të zvogëluar shenjat e dukshme të lodhjes dhe pamjen e dukshme të vijave të holla. Teknologjia rritet më tej nga algat Skandinave, të provuara për të ristrukturuar dhe mbrojtur qelizat.


Açai Plant Stem Cell

Zgjedhur për fuqitë e tij të pabesueshme antioksiduese, ekstrakti i qelizave burimore Açai Plant është i njohur për të ofruar mbrojtje kundër radikalëve të lirë. Ai gjithashtu punon për të rritur hidratimin dhe plotëson në mënyrë të përsosur veprimin energjik të lëkurës të Taurinës, për të ndihmuar rimbushjen e qelizave dhe energjinë e lëkurës.


Niacinamide

Niacinamide (Vitamina B3) është një ushqyes dhe rivendosës jashtëzakonisht i fuqishëm dhe efektiv i lëkurës me shumë përfitime që sfidojnë moshën. Këto përfshijnë ndihmën për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës, duke zvogëluar dukshëm pamjen e vijave të holla dhe duke promovuar një barrierë të shëndetshme dhe të ekuilibruar të lëkurës.


Glycolic Acid

Për të ndihmuar në rivendosjen e shkëlqimit të lëkurës gjatë gjumit, Acidi Glikolik punon për të ripërtërirë qelizat dhe për të shtresuar shtresat e jashtme dhe të mërzitshme të lëkurës. Kjo lejon që të shfaqet një lëkurë e re, me pamje më të shëndetshme, dhe ndihmon në përsosjen e strukturës së lëkurës, zvogëlimin e papërsosmërive të dukshme dhe përmirësimin e shkëlqimit të lëkurës. Dihet gjithashtu që promovon prodhimin e kolagjenit i cili mund të ndihmojë në zvogëlimin e pamjes së dukshme të vijave të holla.

Antioxidant Vitamin E


Ky antioksidant i njohur luan një rol kryesor në mbrojtjen nga radikalet e lira të plakjes së lëkurës, të cilat mund të shkaktohen nga ndotja. Ndihmon gjithashtu që lëkura të mbajë lagështirën thelbësore, për të krijuar një pengesë të zhdërvjellët, të lëmuar dhe të shëndetshme të lëkurës.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, MYRISTYL MYRISTATE, BETAINE, NIACINAMIDE, CYCLOPENTASILOXANE, PENTAERYTHRITYL DISTEARATE, BUTYLENE GLYCOL, OCTYLDODECANOL, CYCLOHEXASILOXANE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, GLYCOLIC ACID, PHENOXYETHANOL, CERA ALBA, DIMETHICONE, TOCOPHERYL ACETATE, IMIDAZOLIDINYL UREA, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM, CAPRYLYL GLYCOL, XANTHAN GUM, EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT, LACTOBACILLUS FERMENT, SODIUM CARRAGEENAN, JANIA RUBENS EXTRACT, ETHYLHEXYLGLYCERIN
NovAge Skinergise është diapazoni ynë i kujdesit për lëkurën me performancë të përparuar që rrit lëkurën për të luftuar të gjitha shenjat e para të plakjes. Taurine Energizing Technology ndihmon në rimbushjen e lëkurës gjatë punës për të zvogëluar shenjat e dukshme të lodhjes dhe vijave të holla. E provuar klinikisht që zvogëlon vijat e holla, zvogëlon shfaqjen e poreve dhe përmirëson rrezatimin me 25x.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.