Home
Qafa & dekolteja
Novage+
NovAge Serum për Tërheqje të Avancuar për Zonën e Qafës dhe Dekoltesë

Përshkrim

"Unë nuk kam më për të fshehur qafën time & DÉCOLLETÉ!"∆3

NovAge Neck & Décolleté Advanced Sculpting Serum është një serum super i mbrojtur nga mosha i provuar klinikisht i formuluar posaçërisht për qafën dhe dekoltenë. Mundësuar nga Teknologjia e avancuar Pro-Lastin dhe Kompleksi i Ngjyrosjes së Kompleksit është krijuar për të ngritur, vendosur, butë dhe rritur elasticitetin e lëkurës ndërsa lufton shenjat e shumta të plakjes dhe fytyrën e pabarabartë. Cilësi e xhelit të mëndafshtë thithet shpejt me një fund të butë, mat. Të gjitha llojet e lëkurës.


  • Sigurimi i klinikës për përmirësuar strukturën e lëkurës në dekolte - 10%
  • Pas 4 javësh, 81% e grave vëzhguan një pamje dukshëm më të ngritur *
  • Pas 4 javësh, 82% e grave vëzhguan një zonë të qafës dukshëm të konturuar *
  • Me Pro-Lastin, provuar klinikisht për:

– përmirësoni elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës me një minimum prej 17%∆1

– përmirësojnë plogështinë e nofullës dhe zhdërvjelltësinë e dekoltesë∆2

– zvogëlojnë vijat e holla, rrudhat dhe lodhjen e lëkurës∆2


Shpjegimi i plakjes në qafë dhe dekolte

Ashtu siç përjetoni në fytyrën tuaj, lëkura në qafë dhe dekolte ju nënshtrohen efekteve të plakjes të shkaktuara nga gjenetika dhe faktorët mjedisorë si ekspozimi ndaj diellit dhe ndotja urbane. Kjo përkthehet në një dermis të holluar, dhe prishjen e elastinës dhe kolagjenit që çon në (ndër të tjera) një humbje të fleksibilitetit të lëkurës, linjave dhe rrudhave.


Përzierja e problemit, lëkura e qafës dhe dekoltesë është strukturore nga më pak të mbështeturat në trup. Me kalimin e kohës, kjo mund të bëjë që shenjat e plakjes të duken shumë më dramatike, pasi lëkura qetësohet, copëtohet dhe bën që të krijohet një kontrast i dukshëm midis pamjes së gjoksit dhe qafës së sipërme dhe fytyrës tuaj.


Shumë e lënë pas dore nevojën për tu kujdesur për qafën dhe dekoltenë e tyre si pjesë e rutinës së përditshme të kujdesit për lëkurën, por e vërteta është se nuk mund të jetë më jetike. Kjo është arsyeja pse një zgjidhje e përshtatur për mbrojtjen e moshës si NovAge Neck & Décolleté Advanced Sculpting Serum është thelbësore - veçanërisht nëse doni të shmangni lëkurën, ndjeni nevojën për t'u mbuluar me veshje ose stoli, në vend që të tregoni.


∆1Përbërës aktiv i testuar klinikisht pas 8 javësh.
∆2Përbërës aktiv i testuar klinikisht pas 12 javësh.
∆3Vetëvlerësimi i panelistëve nën mjedisin klinik.

Vendoseni bujarisht në lëkurën e pastruar në qafë dhe dekolte, në mëngjes dhe në mbrëmje pasi të keni mbaruar rutinën tuaj të kujdesit për lëkurën NovAge. Masazhoni në mënyrë të barabartë, duke përfunduar në një lëvizje lart.

Powerful Pro-Lastin Technology

E nxjerrë nga farat e koprës, Teknologjia Pro-Lastin është provuar klinikisht se rrit sintezën e një enzime specifike në trup, e njohur si Lysl Oxidase Like (LOXL). LOXL zvogëlohet shpejt ndërsa plakemi, megjithatë është një përbërës kritik në formimin e elastinës së shëndetshme të lëkurës që funksionon mirë. Kjo e bën Pro-Lastin një zgjidhje të shkëlqyeshme për të rikonturuar në mënyrë të dukshme lëkurën e dobët dhe të butë në qafë dhe dekolte falë aftësisë së saj të fuqishme për të përmirësuar rigjenerimin elastik të lëkurës, qëndrueshmërinë dhe rrudhat.


Complexion-Boosting Complex


Me kalimin e kohës, pigmentimi i pabarabartë mund të bëhet një tipar i dukshëm në qafë dhe dekolte, zakonisht shfaqet si njollë e ngjyrave ose njolla të errëta. Complex-Boosting Complex - një kompleks me origjinë natyrale që përmban ekstrakt bizele - është krijuar për të zvogëluar pamjen e tyre dhe për të dhënë një çehre më uniforme duke ndihmuar në ndriçimin dhe barazimin e tonit të lëkurës.

Vital hydration

Duke shfaqur një përzierje të pasur të përbërësve hidratues, Serumi i Skalitjes së Avancuar të NovAge Neck & Décolleté është formuluar për të dhënë lagështi thelbësore në qafë dhe gjoks, gjë që ndihmon për ta lënë lëkurën të ushqyer, të butë dhe të zhdërvjellët.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, CYCLOHEXASILOXANE, DIMETHICONE, PEG-12 DIMETHICONE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PHENOXYETHANOL, SUCROSE DILAURATE, ISOHEXADECANE, CAPRYLYL GLYCOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, POLYSILICONE-11, POLYSORBATE 80, PARFUM, POLYSORBATE 20, PENTYLENE GLYCOL, XANTHAN GUM, NYLON-12, PEUCEDANUM GRAVEOLENS EXTRACT, SILICA, PISUM SATIVUM EXTRACT, SORBITAN OLEATE, AMODIMETHICONE, CARBOMER, DISODIUM EDTA, PEG-10 DIMETHICONE, SODIUM HYDROXIDE, POLYSORBATE 40, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, SODIUM HYALURONATE, P-ANISIC ACID, SORBIC ACID

NOVAGE+. FUQIZUAR NGA SHKENCA. TË FUQIZON TË JESH MË SË MIRI.

  Novage+ ofron një seri të avancuar shkencërisht të kujdesit për lëkurën, të krijuara për të korrigjuar dhe ngadalësuar shenjat e plakjes. Çdo gamë mundësohet nga teknologji inovative dhe ekstrakte të qelizave bimore, dhe përshtatet për të përmbushur nevojat në ndryshim të lëkurës tuaj gjatë gjithë jetës me rezultate të vërtetuara klinikisht. Që nga shenjat e para të plakjes deri tek ato me lëkurë më të pjekur, me Novage+ ju mund të shijoni lëkurën rinore dhe me pamje të shëndetshme në çdo moshë. 

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.