Home
Aroma
Volare
Volare Moments Ujë i Parfumuar

Përshkrim

Festoni çdo moment dashurie me këtë Eau de Parfum bukuroshe.

Vendosni aromën në pikat e pulsit, qafës ose trupit dhe duarve tuaja.

Trëndafili i bukur Rose Centifolia takon notat e sipërme, me shije të frutave të Dardhës së Gjelbër dhe Gjetheve të Violetës për t'ju dashuruar me aromën në shikim të parë. Në zemër lulëzon një buqetë e harlisur me lule të Osmanthus, Peony dhe Magnolia, duke festuar dashurinë. Notat e ngrohta prej druri kombinohen me Musk sensual dhe Iris pluhur, që qëndrojnë në lëkurë si një kujtim i ëmbël.


Familja e aromave

Floral Rose Violet


Notat kryesore

Rose Centifolia


Historia e shënimeve

Parfumeri Fabrice Pellegrin zgjodhi të krijojë aromën rreth Rose Centifolia rrezatuese, për të sjellë një "cilësi të veçantë" në këtë Eau de Parfum romantik. I njohur si trëndafili i 100 petaleve, Fabrice thotë se ky përbërës ndihet "shumë i natyrshëm, i pastër dhe i freskët, me tone lules, jeshile dhe të mjaltë". Frymëzuar nga një metodë 400-vjeçare e nxjerrjes, procesi i infuzionit lëshon aromën e vërtetë të trëndafilit me kalimin e kohës.


Notat kryesore

Notat më të larta: Rose Centifolia, Green Pear, Violet Leaves Accord

Notat baze: Osmanthus, Peony, Freesia, Magnolia

Notat themelore: Iris, Sandalwood, Cedarwood, Musk

Të gjithë Përbërësit
ALCOHOL DENAT., AQUA, PARFUM, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, LINALOOL, CITRONELLOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, LIMONENE, GERANIOL, BENZYL ALCOHOL, CINNAMYL ALCOHOL, PHENOXYETHANOL
Tepër femërore me aroma elegante lulesh, ujërat parfume Volare janë për romantikët e vërtetë në zemër. Duke i bërë homazhe lules së dashurisë, çdo ujë parfum është bërë rreth një trëndafili unik, duke nxjerrë një ndjenjë të rënies në dashuri dhe të dashuruar.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.