Home
Kremë dite
Novage+
NovAge Brilliance Infinite Luminosity Kremë për Ditë me SPF30

Përshkrim

Kremi Dite NovAge Brilliance Infinite Luminosity është projektuar për të njëtrajtësuar ngjyrën dhe për të mbrojtur nga çngjyrosjet e mëdha të ngjyrës së lëkurës dhe shkaktarët që i shkaktojnë ato për një ton lëkure rrezatues dhe të shëndetshëm. Përbërësit aktivë janë krijuar për të:


  • Fikni prodhimin e tepërt të melaninës në burimin e saj qelizor

  • Ndihmojnë në neutralizimin e efekteve të stresit oksidativ
  • Mbroni lëkurën nga UV dhe ndotja
  • Lyejeni lëkurën me hidratim rezistent ndaj avullimit
  • Ruani ekuilibrin e lagështisë së lëkurës


TONI I LËKURËS BARAZOHET*

KOMPLEKSI MERR NJË RREZATIM MË TË NDRYSHËM TË SHKËLQYESHËM ROZË*

RRUDHAT JANË TË REDUKTUARA*QKA PRITNI :
Menjëherë: Kremi me teksturë të lehtë përthithet shpejt nga lëkura për ta lënë atë të butë dhe mat. Kompleksi Deep-Moisture jep hidratim rezistent ndaj avullimit, për lëkurë të shndritshme dhe rrezatuese. Teknologjia City Shield formon një film të padukshëm, të frymëmarrjes dhe pa peshë në sipërfaqen e lëkurës, duke siguruar mbrojtje kundër ndotjes dhe mbrojtje UV SPF30. Teknologjia e Rregullatorit të Tonit të Lëkurës ofron mbrojtje të menjëhershme antioksiduese@1 against pollution-induced damage@2.

Me kalimin e kohës: Teknologjia e Rregullatorit të Tonit të Lëkurës çaktivizon prodhimin e tepërt të melaninëspër të kontrolluar hiperpigmentimin dhe për të ndihmuar në përmirësimin e zbardhjeve të tonit të lëkurës. Ekstrakti i qelizave staminale të bimëve Ribwort ndihmon në neutralizimin dhe pastrimin e produkteve të stresit oksidativ për të luftuar zbardhjen e ngjyrës së lëkurës dhe për të rikthyer vitalitetin e lëkurës. Kompleksi Deep-Moisture dhe Teknologjia City Shield punojnë së bashku për të zbutur rrudhat.

Bazuar në aktivitetin e Teknologjisë së Rregullatorit të Tonit të Lëkurës në MITF - një rregullator mjeshtër i pigmentimit– in vitro testuar. *Testuar nga konsumatori.

Për rezultate më të mira aplikojeni çdo mëngjes si pjesë e rutinës NovAge.


HAPI 4: HIDRATIMI - PLOTËSON DHE MBRON

Si produktet më të trasha në rutinën tuaj, kremrat e ditës dhe të natës ofrojnë shtresën përfundimtare të përbërësve aktivë së bashku me hidratimin - dhe bëjnë punë shumë të ndryshme, kështu që ju keni nevojë për të dyja. Kremi i ditës është krijuar për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës tuaj nga agresorët e ditës; kremi i natës është krijuar për të rikthyer, rimbushur dhe bllokuar lagështinë gjatë gjumit.


1/ Aplikojeni pas serumit tuaj në mëngjes.

2/ Aplikoni vetëm 5 pika kremi me madhësi sa bizele - në ballë, në secilën faqe, në hundë dhe mjekër.

3/ Përdorni majat e gishtave për të fërkuar ose masazhuar lehtë kremin në mënyrë të barabartë në të gjithë fytyrën tuaj, duke shmangur zonën e syve, derisa të përthithet plotësisht.

Mundësuar nga Teknologjia e Rregullatorit të Tonit të Lëkurës dhe Ekstrakti i Qelizave Staminale të Bimëve Ribwort së bashku me Kompleksin Deep-Moisture dhe Teknologjinë City Shield.


Teknologjia e Rregullatorit të Tonit të Lëkurës

Teknologjia e Rregullatorit të Tonit të Lëkurës fik çelësin kryesor për prodhimin e melaninës, duke mbyllur në mënyrë efektive prodhimin e tepërt dhe të pakontrolluar dhe duke rivendosur ekuilibrin. Gjithashtu ndihmon në reduktimin e skuqjes së lëkurës@1 veçanërisht duke kontrolluar mesazhet e inflamacionit dhe duke reduktuar zgjerimin e enëve të gjakut. Për më tepër, Skin Tone Regulator ofron mbrojtje të menjëhershme antioksiduese dhe ndotjeje@1

për të parandaluar reagimet inflamatore të shkaktuara nga ndotja dhe degradimin e lëkurës që ato shkaktojnë@2.Ekstrakti i qelizave staminale të bimëve Ribwort ndihmon në neutralizimin dhe pastrimin e produkteve të stresit oksidativ për të luftuar shfaqjen e njollave të errëta dhe çngjyrosje të tjera të ngjyrës së lëkurës dhe për të rikthyer vitalitetin e lëkurës. Ekstrakti i qelizave staminale të bimëve Ribwort gjithashtu mbështet aktivitetin e Teknologjisë së Rregullatorit të Tonit të Lëkurës duke ndihmuar në mbajtjen e qelizave që prodhojnë melaninë të forta dhe të shëndetshme.

Kompleksi i lagështirës së thellë

Strategjia e lagështisë Aqua-Bank në NovAge Brilliance është projektuar për të maksimizuar hidratimin dhe për t'i dhënë lëkurës një cilësi të tejdukshme dhe me shkëlqim. Strategjia përfshin njomjen e lëkurës me hidratim dhe mbylljen e saj gjatë gjithë orës.

Kompleksi Deep-Moisture – si dhe mundëson hidratim të thellë, kjo përzierje speciale hidratantësh kombinohet me një përbërës unik për të maksimizuar përthithjen e përbërësve hidratues në kremin e ditës.Teknologjia City-Shield

UV dhe ndotja janë shkaktarë të njohur të hiperpigmentimit dhe zbardhjeve të tjera të ngjyrës së lëkurës – mbrojtja ndaj tyre është thelbësore për të ndihmuar në parandalimin e shfaqjes së tyre. Teknologjia City Shield ofron mbrojtje efektive kundër të dyjave falë filtrave aktivë kundër ndotjes dhe filtrave të provuar klinikisht UVA dhe UVB. City Shield është projektuar për të bllokuar grimcat e ndotjes dhe siguron mbrojtje SPF30 kundër UVB. City Shield formon një film mat dhe që merr frymë – si një lëkurë e dytë e padukshme dhe pa peshë.Bazuar në aktivitetin e Teknologjisë së Rregullatorit të Tonit të Lëkurës në MITF - një rregullator mjeshtër i pigmentimit– in vitro tested. @1 in vitro testing. @2 in vitro and ex vivo

testim nga Oriflame Skin Research Institute.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, NEOPENTYL GLYCOL DIHEPTANOATE, CYCLOPENTASILOXANE, NIACINAMIDE, GLYCERIN, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, BETAINE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL (NANO), TITANIUM DIOXIDE, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SODIUM ACRYLATES COPOLYMER, TOCOPHERYL ACETATE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, LECITHIN, PARFUM, DECYL GLUCOSIDE, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, CITRIC ACID, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, ALUMINA, STEARIC ACID, DIGLUCOSYL GALLIC ACID, BIOSACCHARIDE GUM-4, PROPYLENE GLYCOL, PLANTAGO LANCEOLATA LEAF EXTRACT, BHT
NovAge Brilliance punon për të zvogëluar tonet e pabarabarta të lëkurës dhe njollat ​​e lëkurës, të tilla si hiperpigmentimi dhe njollat ​​e errëta, si dhe tonet e lëkurës të kuqërremta, gri ose të verdhë për t’ju ​​lënë me lëkurë të gjallë dhe me shkëlqim.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.