Home
Kremë nate
Novage+
NovAge Brilliance Infinite Luminosity Kremë e Natës

Përshkrim

Krem nate NovAge Brilliance Infinite Luminosity për një çehre rrezatuese dhe të njëtrajtshme pas zgjimit. Ky krem ​​rimbushës i natës është krijuar për të përmirësuar zbardhjet e mëdha të ngjyrës së lëkurës, si dhe hiperpigmentimin si pikat e errëta. Ajo funksionon duke përmirësuar lëkurën e shurdhër gjatë gjumit dhe duke forcuar mbrojtjen natyrale të lëkurës kundër pamjes së saj. Përbërësit e tij aktivë:


  • Fikni prodhimin e tepërt të melaninës në burimin e saj qelizor

  • Ndihmojnë në neutralizimin e efekteve të stresit oksidativ
  • Ndihmoni në parandalimin e avullimit të lagështirës së çmuar gjatë natës
  • Forconi barrierën e lëkurës – linja e parë e mbrojtjes së lëkurës
  • Plotësoni dhe zbutni lëkurën

REZITUES, EDHE KOMPLEKS ME TE ZGJUAR*

PËRMIRËSON LËKURËN E MIRË E TË THATË, TË PABARARARARËT GJATË GJUMIT*

NDIHMON NË FORCIMIN E BARIERËS SË LAGËSHTISE SË LËKURËSQKA MUND TË PRITNI:
Menjëherë:Kremi është i lehtë dhe përthithet lehtësisht nga lëkura me një ndjesi të butë dhe ushqyese.

Kompleksi Moisture-Lock formon një shtresë të rehatshme në sipërfaqen e lëkurës për të ruajtur hidratimin e çmuar. Promovon një çehre të rimbushur dhe rrezatuese pas zgjimit.

Me kalimin e kohës: Teknologjia e Rregullatorit të Tonit të Lëkurës çaktivizon prodhimin e tepërt të melaninës

për të kontrolluar hiperpigmentimin dhe për të ndihmuar në përmirësimin e zbardhjeve të tonit të lëkurës. Ekstrakti i qelizave staminale të bimëve Ribwort ndihmon në neutralizimin dhe pastrimin e produkteve të stresit oksidativ për të ndihmuar në luftimin e zbardhjeve të ngjyrës së lëkurës dhe rikthimin e vitalitetit të lëkurës. Teknologjia Vita-Bright punon për të rimbushur dhe forcuar barrierën e lëkurës dhe ndihmon në rregullimin e mesazheve të inflamacionit dhe glikacionit për të përmirësuar zbardhjen e ngjyrës së lëkurës të kuqërremtë dhe të verdhë.


Bazuar në aktivitetin e Teknologjisë së Rregullatorit të Tonit të Lëkurës në MITF - një rregullator kryesor i pigmentimit - i testuar in vitro. * Testi i konsumatorit.

Për rezultate më të mira aplikojeni çdo mbrëmje si pjesë e rutinës NovAge.


HAPI 4: HIDRATON- PLOTËSON DHE MBRON


Si produktet më të trasha në rutinën tuaj, kremrat e ditës dhe të natës ofrojnë shtresën përfundimtare të përbërësve aktivë së bashku me hidratimin - dhe bëjnë punë shumë të ndryshme, kështu që ju keni nevojë për të dyja. Kremi i ditës është krijuar për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës tuaj nga agresorët e ditës; kremi i natës është krijuar për të rikthyer, rimbushur dhe bllokuar lagështinë gjatë gjumit.


1/ Aplikojeni pas serumit tuaj në mbrëmje.

2/ Aplikoni vetëm 5 pika kremi me madhësi sa bizele - në ballë, në secilën faqe, në hundë dhe mjekër.

3/ Përdorni majat e gishtave për të fërkuar ose masazhuar lehtë kremin në mënyrë të barabartë në të gjithë fytyrën tuaj, duke shmangur zonën e syve, derisa të përthithet plotësisht.

Mundësuar nga Teknologjia e Rregullatorit të Tonit të Lëkurës dhe Ekstrakti i Qelizës Staminale të Bimës Ribwort, së bashku me Kompleksin Moisture-Lock dhe Teknologjinë Vita-Bright.


Teknologjia e Rregullatorit të Tonit të Lëkurës

Teknologjia e Rregullatorit të Tonit të Lëkurës fik çelësin kryesor për prodhimin e melaninës,duke mbyllur në mënyrë efektive prodhimin e tepërt dhe të pakontrolluar dhe duke rivendosur ekuilibrin. Gjithashtu ndihmon në reduktimin e skuqjes së lëkurës@1

veçanërisht duke kontrolluar mesazhet e inflamacionit dhe duke reduktuar zgjerimin e enëve të gjakut. Për më tepër, Skin Tone Regulator ofron mbrojtje të menjëhershme antioksiduese dhe ndotjeje@1

për të parandaluar reagimet inflamatore të shkaktuara nga ndotja dhe degradimin e lëkurës që ato shkaktojnë@2.


Ekstrakt i qelizave staminale të bimëve Ribwort

Ekstrakti i qelizave staminale të bimëve Ribwort ndihmon në neutralizimin dhe pastrimin e produkteve të stresit oksidativ për të luftuar shfaqjen e njollave të errëta dhe çngjyrosje të tjera të ngjyrës së lëkurës dhe për të rikthyer vitalitetin e lëkurës. Ekstrakti i qelizave staminale të bimëve Ribwort gjithashtu mbështet aktivitetin e Teknologjisë së Rregullatorit të Tonit të Lëkurës duke ndihmuar në mbajtjen e qelizave që prodhojnë melaninë të forta dhe të shëndetshme.


Kompleksi Moisture-Lock

Strategjia e lagështisë Aqua-Bank në NovAge Brilliance është projektuar për të maksimizuar hidratimin dhe për t'i dhënë lëkurës një cilësi të tejdukshme dhe me shkëlqim. Strategjia përfshin njomjen e lëkurës me hidratim dhe mbylljen e saj gjatë gjithë orës.

Kompleksi Moisture-Lock – për shkak se fytyra humbet më shumë ujë gjatë natës, ky kompleks zbutësësh është krijuar për të parandaluar që kjo të ndodhë. Moisture-Lock formon një shtresë të rehatshme në sipërfaqen e lëkurës për të mbyllur hidratimi i çmuar.


Teknologjia Vita-Bright

Teknologjia Vita-Bright shfrytëzon fuqinë legjendare, multitasking të Niacinamide – e njohur edhe si Vitamina B3 – për të ndihmuar në sigurimin e lëkurës kundër çngjyrosjes. Ai forcon barrierën e lëkurës dhe ndihmon në parandalimin e zverdhjeve dhe të kuqërremta të ngjyrës së lëkurës. Ndihmon në mënyrë efektive rimbushjen e lëkurës nga efektet e ditës dhe e përgatit atë për t'u përballur me të ardhmen.


Bazuar në aktivitetin e Teknologjisë së Rregullatorit të Tonit të Lëkurës në MITF - një rregullator mjeshtër i pigmentimit – in vitro testuar. @1 in vitro testing. @2 in vitro and ex vivotestuar nga Oriflame Skin Research Institute.
Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, ISONONYL ISONONANOATE, NIACINAMIDE, CYCLOPENTASILOXANE, BETAINE, BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2, CETEARYL ALCOHOL, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, SILICA, STEARETH-21, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, STEARETH-2, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/BEHENETH-25 METHACRYLATE CROSSPOLYMER, IMIDAZOLIDINYL UREA, ISOHEXADECANE, PARFUM, DISODIUM EDTA, POLYSORBATE 80, CITRIC ACID, SORBITAN OLEATE, PLANTAGO LANCEOLATA LEAF EXTRACT, T-BUTYL ALCOHOL, DIGLUCOSYL GALLIC ACID, XANTHAN GUM, CI 77891
NovAge Brilliance punon për të zvogëluar tonet e pabarabarta të lëkurës dhe njollat ​​e lëkurës, të tilla si hiperpigmentimi dhe njollat ​​e errëta, si dhe tonet e lëkurës të kuqërremta, gri ose të verdhë për t’ju ​​lënë me lëkurë të gjallë dhe me shkëlqim.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.