Home
Kremë për sy
Novage+
NovAge Brilliance Infinite Luminosity Kremë për Sy

Përshkrim

Kremi për sytë NovAge Brilliance është projektuar posaçërisht për të zbuluar dhe zbuluar një zonë më të shndritshme dhe më rrezatuese të syve. Gjithashtu zvogëlon shfaqjen e rrathëve të errët dhe ënjtjen, dhe zbut linjat e imëta dhe rrudhat. Mundësohet nga përbërës aktivë të krijuar për të:


  • Largoni prodhimin e tepërt të melaninës në burimin e saj qelizor

  • Ndihmojnë në neutralizimin e efekteve të stresit oksidativ
  • Mbroni lëkurën nga dëmtimet e shkaktuara nga ndotja
  • Rimbushni lëkurën me hidratim dhe ushqim thelbësor
  • Mbani një barrierë të fortë dhe elastike të lëkurës

ZVOGËLON RRETHET E ERRËT

DUKSHËM NDRIQON LËKURËN RRETH ZONËS SË SYVE

Zvogëlon dukshëm hiperpigmentimin si pikat e errëtaQKA MUND TË PRITNI:
Menjëherë:Formula me teksturë të lehtë aplikohet dhe absorbohet lehtësisht. Molekulat hidratuese dhe vajrat dhe dyllët identikë me lëkurën në Kompleksin Moisture-Care lajnë lëkurën me lagështi dhe ushqim duke e lënë lëkurën të qetësuar, të ushqyer dhe të mbrojtur. Kompleksi Bright-Eye është formuluar me turbullues optikë dhe reflektorë për një pamje të freskët dhe të ndriçuar menjëherë.

Bazuar në aktivitetin e Teknologjisë së Rregullatorit të Tonit të Lëkurës në MITF - një rregullator mjeshtër i pigmentimit – in vitro e testuar. testuar klinikisht.

Për rezultate më të mira përdorni çdo mëngjes dhe mbrëmje si pjesë e rutinës NovAge.


HAPI 2: SYTË - FOKUSI TE SYTË


Sytë tuaj janë fokusi kryesor i fytyrës suaj. Ato tregojnë gjithashtu kur jeni të lodhur dhe janë vendi i parë ku ka gjasa të keni rrudha. Kjo për shkak se lëkura rreth syve është shumë më e hollë se pjesa tjetër e fytyrës. Kremrat e syve kanë tekstura më të lehta, janë pa aroma dhe përmbajnë sasinë e duhur të përbërësve aktivë për të synuar nevojat e veçanta të zonës së syve si vijat, ënjtjet dhe rrathët e errët.


1/ Aplikojeni në lëkurë të pastër çdo mëngjes dhe mbrëmje.

2/ Një rruazë e vogël kremi është e mjaftueshme për çdo sy.

3/ Aplikojeni përgjatë kockës së poshtme të orbitës, duke filluar nga këndi i jashtëm. Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë.

4/ Përfundoni duke e lyer kremin me majën e gishtit derisa të përthithet.

Mundësuar nga Teknologjia e Rregullatorit të Lëkurës dhe Ekstrakti i Qelizave Staminale të Bimës së Ribwort së bashku me Kompleksin e Kujdesit të Lagështimit dhe Kompleksin Bright-Eye.


Teknologjia e Rregullatorit të Tonit të Lëkurës

Teknologjia e Rregullatorit të Tonit të Lëkurës fik çelësin kryesor për prodhimin e melaninës,

duke mbyllur në mënyrë efektive është shumë dhe të pakontrolluar dhe duke rivendosur ekuilibrin. Gjithashtu ndihmon në reduktimin e skuqjes së lëkurës@1veçanërisht duke kontrolluar mesazhet e inflamacionit dhe duke reduktuar zgjerimin e enëve të gjakut. Për më tepër, Skin Tone Regulator ofron mbrojtje të menjëhershme antioksiduese dhe ndotjeje@1

për të parandaluar reagimet inflamatore të shkaktuara nga ndotja dhe degradimin e lëkurës që ato shkaktojnë@2.


Ekstrakt i qelizave staminale të bimëve Ribwort

Ekstrakti i qelizave staminale të bimëve Ribwort ndihmon në neutralizimin dhe pastrimin e produkteve të stresit oksidativ për të luftuar shfaqjen e njollave të errëta dhe çngjyrosje të tjera të ngjyrës së lëkurës dhe për të rikthyer vitalitetin e lëkurës. Ekstrakti i qelizave staminale të bimëve Ribwort gjithashtu mbështet aktivitetin e Teknologjisë së Rregullatorit të Tonit të Lëkurës duke ndihmuar në mbajtjen e qelizave që prodhojnë melaninë të forta dhe të shëndetshme.


Kompleksi i kujdesit për lagështi

Strategjia e lagështisë Aqua-Bank në NovAge Brilliance është projektuar për të maksimizuar hidratimin dhe për t'i dhënë lëkurës një cilësi të tejdukshme dhe me shkëlqim. Strategjia përfshin njomjen e lëkurës me hidratim dhe mbylljen e saj gjatë gjithë orës.

Kompleksi Moisture-Care – molekula hidratuese dhe vajra dhe dyllë identikë me lëkurën, të përziera posaçërisht për të dhënë lagështi dhe ushqim në lëkurën delikate dhe të pambrojtur rreth syve.


Kompleksi i syve të ndritshëm

Lëkura rreth syve është dukshëm më e hollë dhe ka më pak përbërës të yndyrshëm se pjesa tjetër e fytyrës, duke e bërë atë më të prekshme ndaj humbjes së lagështirës dhe stresit oksidativ nga shkaktarët mjedisorë. Gjithashtu i bën të zakonshme dhe të dukshme zbardhjet e ngjyrës së lëkurës.

Kompleksi Bright-Eye është formuluar posaçërisht për të rritur elasticitetin e lëkurës rreth syve dhe për të rivendosur qartësinë, freskinë dhe shkëlqimin. Kompleksi Bright-Eye ofron vitaminë E për mbrojtje antioksiduese kundër agresorëve mjedisorë dhe për të ndihmuar në rritjen e energjisë qelizore. Si një bonus, Kompleksi Bright-Eye është formuluar me turbullues optikë dhe reflektorë për një pamje të freskët dhe të ndriçuar menjëherë.


Bazuar në aktivitetin e Teknologjisë së Rregullatorit të Tonit të Lëkurës në MITF - një rregullator mjeshtër i pigmentimit– in vitro testuar. @1 in vitro testuar. @2 in vitro dh ex vivotestim nga Oriflame Skin Research Institute.
Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, NIACINAMIDE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, PROPANEDIOL, COCOS NUCIFERA OIL, DICAPRYLYL CARBONATE, DIMETHICONE, SORBITAN STEARATE, RICINUS COMMUNIS SEED OIL, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, GLYCERYL STEARATE, INULIN LAURYL CARBAMATE, PEG-100 STEARATE, TOCOPHERYL ACETATE, BENZYL ALCOHOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, SODIUM CITRATE, MICA, XANTHAN GUM, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, ALLANTOIN, CERA ALBA, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, CARBOMER, DISODIUM EDTA, HYDROGENATED CASTOR OIL, COPERNICIA CERIFERA CERA, DIGLUCOSYL GALLIC ACID, PLANTAGO LANCEOLATA LEAF EXTRACT, CITRIC ACID, RIBOSE, TIN OXIDE, CI 77891
NovAge Brilliance punon për të zvogëluar tonet e pabarabarta të lëkurës dhe njollat ​​e lëkurës, të tilla si hiperpigmentimi dhe njollat ​​e errëta, si dhe tonet e lëkurës të kuqërremta, gri ose të verdhë për t’ju ​​lënë me lëkurë të gjallë dhe me shkëlqim.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.