Home
Mbrojtja nga dielli
Sun Zone
Kremë Sensitive për Trup dhe Fytyrë SPF 50

Përshkrim

Mos u fshehni më nga dielli - me Sun 360 Sensitive Body + Face SPF50, lëkura juaj mund ta trajtojë atë! Ky krem ​​dielli është krijuar për lëkurë tepër të ndjeshme ose për qëndrim të zgjatur në diell. Mundësuar nga Teknologjia e avancuar e rrezeve me filtra ultraviolet me spektër të gjerë dhe vitamina E që kundërveson stresin oksidativ si nga rrezet e diellit ashtu edhe nga ndotja. Kremi përmban një SPF shumë të lartë dhe një përzierje të fuqishme të përbërësve suedezë të Cloudberry dhe pambukut nordik që ushqen dhe mbron lëkurën e ndjeshme nga dielli. Cilësia e lehtë, jo e yndyrshme absorbohet menjëherë dhe nuk lë mbetje të bardha. Madhësia e udhëtimit.Rezistente ndaj ujit dhe djersës. Pa aromë.

Vendosni një sasi të madhe të kremës në lëkurë 15 - 20 minuta para ekspozimit në diell. Masazhojeni në lëkurë derisa të thithet, duke u siguruar që të mbuloni të gjitha zonat e ekspozuara. Lëreni kremin e diellit të thahet para se të visheni dhe shmangni kontaktin me pëlhura dhe sipërfaqe të forta për të parandaluar njollosjen. Aplikoni përsëri çdo 2 orë, ose më shpesh nëse djersitni ose notoni.Shënim: Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë dhe lëkurën e thyer ose të sëmurë. Shmangni ekspozimin e zgjatur në diell.


Kur duhet ta perdorni ?

Sun 360 Cream Body + Face SPF50 + është perfekt për ata me lëkurë të ndjeshme që kanë nevojë për mbrojtje shtesë gjatë qëndrimit të zgjatur në diell.

Multi-Rays Teknologji është një teknologji e zhvilluar posaçërisht për Sun 360 me filtra UV me spektër të gjerë dhe SPF shumë të lartë që e ruajnë lëkurën nga rrezatimi UV, duke e mbrojtur atë nga djegia në diell, plakja e parakohshme e lëkurës dhe kanceri. Vitamina E, një antioksidant i fuqishëm i njohur për përfitimet e saj në lëkurë, kundërvepron stresin oksidativ të shkaktuar nga ndotja dhe rrezet e diellit.

Swedish ingredient blend – Cloudberry and Nordic Cotton ekstrakte

Në klimën e ashpër nordike ku temperaturat mund të ulen në -40 gradë, shumë bimë luftojnë të rriten - por ato që kanë zhvilluar aftësi unike për të mbijetuar në kushtet ekstreme. Këta përbërës elastikë janë zgjedhur për aftësitë e tyre unike për të mbrojtur lëkurën tuaj nga dielli dhe dehidrimi.

Cloudberry ekstrakt

I quajtur "ari i pyllit" në suedisht, Cloudberry është një nga manaferrat më të rrallë dhe të çmuar në botë. Ka nivele të larta sheqernash dhe mineralesh që e fuqizojnë atë me energji për të luftuar të ftohtin, dhe në lëkurë, ato ndihmojnë në mbajtjen e lagështisë së lëkurës. Përmbajtja e lartë e vitaminës A, C dhe E dhe polifenoleve, i siguron asaj mbrojtje nga rrezet UV.


Nordic Cotton Ekstrakt

Pambuku Nordik gjithashtu ka nivele të larta sheqernash, polifenolesh dhe mineralesh që e mbrojnë atë nga elementët. Ndërsa sheqernat dhe mineralet punojnë për të forcuar pengesën natyrale të lëkurës, polifenolët përdorin fuqinë e tyre antioksiduese për të ndihmuar në qetësimin e lëkurës, edhe kur ndodhen aktivisht në diell.


Të gjithë Përbërësit
AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, DIBUTYL ADIPATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, GLYCERIN, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, TRIS-BIPHENYL TRIAZINE (NANO), CETEARYL ALCOHOL, CANOLA OIL, TOCOPHERYL ACETATE, VP/EICOSENE COPOLYMER, TITANIUM DIOXIDE, C12-15 ALKYL BENZOATE, PHENOXYETHANOL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, DIMETHICONE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, CAPRYLYL GLYCOL, DECYL GLUCOSIDE, PEG-100 STEARATE, XANTHAN GUM, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, POTASSIUM SORBATE, ERIOPHORUM SPISSUM FLOWER/STEM EXTRACT, STEARIC ACID, BUTYLENE GLYCOL, DISODIUM PHOSPHATE, ALUMINA, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT, SORBIC ACID
Sun Zone ka kombinuar UVA dhe UVB filterët me Vitamin E antioksidant për një formulë të butë që mbronë lëkurën e familjes tuaj. Ofrojmë një gamë të gjerë të produkteve duke përfshirë mbrojtje nga dielli, sprej për vetënxierje dhe krema qetësuese pas diellit.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.