Home
Pastrues
Essentials
Essentials Pastrues për fytyrë me Vitamin E & Vaj Kanol

Përshkrim
Essentials Larja e Fytyrës me Vitaminë E dhe Vaj Canola është vetë përcaktimi i pastrimit . Përmes një efekti pastrues të veprimit të trefishtë, është krijuar për të hequr lëkurën nga përbërja, papastërtitë e përditshme dhe lëkura e vdekur, duke e lënë atë të ndihet e pastruar, e freskuar dhe e mbrojtur. Formula e saj e ekuilibruar me pH është pa sapun, alkool dhe pa paraben dhe e formuluar me Vitaminë E, Glicerinë dhe Vaj natyral Canola të cilin lëkura juaj do ta adhurojë. Për të mos përmendur strukturën e saj të shkumëzuar intensivisht dhe aromën delikate të luleve. Testuar dermatologjikisht. Të gjitha llojet e lëkurës dhe të përshtatshme për lëkurë të ndjeshme.


Pastrime perfekte të ekuilibruara

Është një fakt pak i njohur që lëkura funksionon në mënyrën më të mirë kur është e ekuilibruar me pH. Shumë gjëra (përfshirë kujdesin e lëkurës dhe zgjedhjet dietike) mund të prishin këtë ekuilibër dhe gjatë procesit të prishin "mantelin acid" natyral të lëkurës - pengesën që ndihmon në mbajtjen e lagështisë dhe jashtë gjërave të dëmshme si mikrobet. Lajmi i mirë është, Larja e Essentials për Fytyrën me Vitaminë E dhe Vaj Canola është formuluar me kujdes dhe është krijuar për të respektuar ekuilibrin e pH të lëkurës suaj.Pastroni çdo ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje, duke aplikuar në fytyrën tuaj të lagur dhe duke masazhuar butësisht me majat e gishtave. Shpëlajeni tërësisht me ujë të ngrohtë. Përdorni sipas nevojës. Shmangni zonën e syve.

Vaj Natyral CanolaVaji natyral Canola është i mbushur me përfitime të mrekullueshme ushqyese për lëkurën tuaj, në sajë të përmbajtjes së tij të pasur me acide yndyrore, fitosterole dhe Vitamina E. oneshtë një nga arsyet kryesore pse Essentials është një ëndërr për t’u përdorur çdo ditë dhe është në gjendje të ushqejë, zbutë dhe kushtëzoni lëkurën tuaj, ndërsa ndihmon gjithashtu për të rivendosur lagështinë jetësore. Dhe - si të gjithë përbërësit e Oriflame - vaji ynë Canola është gjithmonë jo-OMGJ.


Vitamin E

Vitamina E nuk është thelbësore vetëm për shëndetin e njeriut, por është kritike për mbajtjen e lëkurës me pamje të shëndetshme. Sidoqoftë, ajo që shumica nuk e kuptojnë është, Vitamina E në të vërtetë nuk mund të prodhohet nga trupi i njeriut. Kjo i bën burimet e jashtme jetësore dhe kujdesi i lëkurës që përmban këtë përbërës të rëndësishëm është një mënyrë pa prova për të ndihmuar në plotësimin e nevojave të përditshme të lëkurës suaj. E njohur për funksionin e saj antioksidues që lufton radikalet e lira dhe aftësinë e saj për të bllokuar lagështirën, Vitamina E është një nga çelësat për të mbajtur lëkurën tuaj të ndjerë të mbrojtur, të hidratuar, të zhdërvjellët dhe të butë.


Përbërësit & pastrimit dhe kujdesit

Hapi i parë për një lëkurë të butë dhe me pamje të shëndetshme është një pastrim i plotë dhe Essentials Wash Face (fytyra e domosdoshme) me vitaminë E dhe formula e ekuilibruar me pH të Canola Oil përmban përbërës të besueshëm për t'ju ndihmuar të kryeni punën me lehtësi.

  • Surfaktantët janë përbërës të mençur që ndihmojnë në shpërbërjen dhe largimin e yndyrës dhe llumit, që do të thotë që ju mund të hiqni shpejt dhe thjesht përbërjen, së bashku me të gjitha papastërtitë që grumbullohen në fytyrën tuaj, si vaji i tepërt dhe sebum, pluhuri dhe grimcat e ndotjes. Ato gjithashtu ndihmojnë për të hequr qelizat e vdekura të lëkurës.
  • Glicerina ndihmon në luftimin e thatësisë së lëkurës duke tërhequr dhe mbajtur ujë në mënyrë që lëkura juaj të ndihet e pastruar dhe freskuar intensivisht pa dëmtuar hidratimin e lëkurës.
Të gjithë Përbërësit
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERIN, LAURETH-3, SODIUM CHLORIDE, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, PHENOXYETHANOL, PARFUM, DMDM HYDANTOIN, DISODIUM EDTA, CANOLA OIL, CITRIC ACID, TOCOPHERYL ACETATE
Prezantojmë një gamë të produkteve të buta për pastrim të përsosura për tërë familjen. Formula me aksion të trefishtë me përbërës esencial si Vitamina E për të ndihmuar në mbrojtje dhe hidratim të lëkurës. Shijoni përfitimet e shumëfishta me çdo produkt në gamë.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.