Home
Maska të tjera
Essentials
Essentials Maskë për fytyrë me Vitamin E & Vaj Kanol

PërshkrimEssentials Maskë për Fytyrën me Vitaminë E & Canola Oil është një maskë e pasur dhe kremoze me veprim të trefishtë, e krijuar për të lagur, ushqyer dhe mbrojtur lëkurën tuaj. Formuluar pa paraben, me Vitaminë E, Glicerinë, vaj natyral Canola dhe një përzierje zbutësish, hidratohet thellësisht në çast dhe premton mirëmbajtjen e lagështisë deri në 24 orë, për t'ju ndihmuar të rimbushni lëkurën tuaj me lagështi dhe ta lini atë të duket dhe ndihet bukur e butë, elastike dhe të qetë. Është një kënaqësi të përdoret gjithashtu, pasi tretet lehtë dhe lë një ndjesi të freskët, të kondicionuar dhe aromë delikate të luleve. Testuar dermatologjikisht. Të gjitha llojet e lëkurës. I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.Vendoseni në fytyrën tuaj të pastruar dhe të thatë. Lëreni të veprojë për 10 minuta, hiqni çdo tepricë dhe butësisht hidhni mbetjet në lëkurën tuaj derisa të tretet plotësisht. Mos e shpëlani dhe shmangni zonën e syve. Për rezultate më të mira, përdorni dy herë në javë.

Vaj Natural Canola

Vaji natyral Canola është i mbushur me përfitime të mrekullueshme ushqyese për lëkurën tuaj, në sajë të përmbajtjes së tij të pasur me acide yndyrore, fitosterole dhe Vitamina E. oneshtë një nga arsyet kryesore pse Essentials është një ëndërr për t’u përdorur çdo ditë dhe është në gjendje të ushqejë, zbutë dhe kushtëzoni lëkurën tuaj, ndërsa ndihmon gjithashtu për të rivendosur lagështinë jetësore. Dhe - si të gjithë përbërësit e Oriflame - vaji ynë Canola është gjithmonë jo-OMGJ


Vitamin E

Vitamina E nuk është thelbësore vetëm për shëndetin e njeriut, por është kritike për mbajtjen e lëkurës me pamje të shëndetshme. Sidoqoftë, ajo që shumica nuk e kuptojnë është, Vitamina E në të vërtetë nuk mund të prodhohet nga trupi i njeriut. Kjo i bën burimet e jashtme jetësore dhe kujdesi i lëkurës që përmban këtë përbërës të rëndësishëm është një mënyrë pa prova për të ndihmuar në plotësimin e nevojave të përditshme të lëkurës tuaj. E njohur për funksionin e saj antioksidues që lufton radikalet e lira dhe aftësinë e saj për të bllokuar lagështinë, Vitamina E është një nga çelësat për të mbajtur lëkurën tuaj të ndjehet e mbrojtur, e hidratuar, elastike dhe e butë.


Përzierje zbutëse

Të gjitha produktet Essentials janë thjesht një kënaqësi për tu aplikuar në lëkurë dhe kjo pjesërisht i detyrohet përzierjes sonë të veçantë të zbutësve. Përveç aftësive të tyre ushqyese, dhe zbutëse të lëkurës, ato ndihmojnë në krijimin e teksteve fantastike që përhapen lehtësisht mbi lëkurën tuaj dhe e lënë atë të ndihet i qetë dhe i përkëdhelur.Glicerina

Glicerina është përbërës i famshëm hidratues, i njohur për aftësinë e tij për të kundërshtuar tharjen e lëkurës duke tërhequr dhe mbajtur ujë. Kjo ndihmon për ta lënë lëkurën të butë dhe të rehatshme në prekje.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, DIMETHICONE, CAPRYLYL GLYCOL, XANTHAN GUM, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, IMIDAZOLIDINYL UREA, CETEARETH-20, ISOHEXADECANE, CANOLA OIL, TOCOPHERYL ACETATE, PARFUM, POLYSORBATE 80, SORBITAN OLEATE
Prezantojmë një gamë të produkteve të buta për pastrim të përsosura për tërë familjen. Formula me aksion të trefishtë me përbërës esencial si Vitamina E për të ndihmuar në mbrojtje dhe hidratim të lëkurës. Shijoni përfitimet e shumëfishta me çdo produkt në gamë.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.