Home
Hidratues trupi
Essentials
Essentials Kremë shumë qëllimëshe me Vitamin E & Vaj Kanol

Përshkrim

Kur lëkura juaj kërkon pak kujdes shtesë, mos kërkoni më shumë se Krem Essentials me shumë qëllime me Vitaminë E dhe Vaj Canola - një krem ​​universal me veprim të trefishtë për përdorim ditor dhe natë, i krijuar për të lagur thellë, ushqyer intensivisht dhe mbrojtur. Duke shfaqur një formulë pa paraben, të testuar dermatologjikisht me Vitaminë E, Glicerinë, vaj natyral Canola dhe një përzierje zbutësish, është provuar se rrit hidratimin e thellë të lëkurës menjëherë dhe për deri në 12 orë, kështu që lëkura juaj ndihet e rimbushur bukur me lagështi dhe të rehatuar - gjithë ditën dhe tërë natën. Dhe thjesht do të adhuroni strukturën e saj të pasur dhe aromën delikate të luleve. I përshtatshëm për fytyrën, trupin dhe të gjithë familjen.

Vendoseni në lëkurën e pastruar dhe masazhojeni butësisht duke përdorur majat e gishtave, duke shmangur zonën e syve. I përshtatshëm për përdorim në fytyrë dhe trup dhe për të gjithë familjen.

Vaj Natyral Canola

Vaji natyral Canola është i mbushur me përfitime të mrekullueshme ushqyese për lëkurën tuaj, në sajë të përmbajtjes së tij të pasur me acide yndyrore, fitosterole dhe Vitamina E. Është një nga arsyet kryesore pse Essentials është një ëndërr për t’u përdorur çdo ditë dhe është në gjendje të ushqejë, zbutë dhe kushtëzoni lëkurën tuaj, ndërsa ndihmon gjithashtu për të rivendosur lagështinë jetësore. Dhe - si të gjithë përbërësit e Oriflame - vaji ynë Canola është gjithmonë jo-OMGJ.


Vitamin E

Vitamina E nuk është thelbësore vetëm për shëndetin e njeriut, por është kritike për mbajtjen e lëkurës me pamje të shëndetshme. Sidoqoftë, ajo që shumica nuk e kuptojnë është, Vitamina E në të vërtetë nuk mund të prodhohet nga trupi i njeriut. Kjo i bën burimet e jashtme jetësore dhe kujdesi i lëkurës që përmban këtë përbërës të rëndësishëm është një mënyrë pa prova për të ndihmuar në plotësimin e nevojave të përditshme të lëkurës suaj. E njohur për funksionin e saj antioksidues që lufton radikalet e lira dhe aftësinë e saj për të bllokuar lagështinë, Vitamina E është një nga çelësat për të mbajtur lëkurën tuaj të ndjehet e mbrojtur, e hidratuar, elastike dhe e butë.


Perzierjet zbutese

Të gjitha produktet Essentials janë thjesht një kënaqësi për tu aplikuar në lëkurë dhe kjo pjesërisht i detyrohet përzierjes sonë të veçantë të zbutësve. Përveç aftësive të tyre ushqyese, zbutëse dhe zbutëse të lëkurës, ato ndihmojnë në krijimin e teksteve fantastike që përhapen lehtësisht mbi lëkurën tuaj dhe e lënë atë të ndihet i qetë dhe i përkëdhelur.


Glicerin

Glicerina është përbërës i famshëm hidratues, i njohur për aftësinë e tij për të kundërshtuar tharjen e lëkurës duke tërhequr dhe mbajtur ujë. Kjo ndihmon për ta lënë lëkurën të butë dhe të rehatshme në prekje.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, ETHYLHEXYL STEARATE, GLYCERIN, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, DIMETHICONE, STEARYL ALCOHOL, CAPRYLYL GLYCOL, PHENOXYETHANOL, CARBOMER, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, PARFUM, CANOLA OIL, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, TOCOPHERYL ACETATE
Prezantojmë një gamë të produkteve të buta për pastrim të përsosura për tërë familjen. Formula me aksion të trefishtë me përbërës esencial si Vitamina E për të ndihmuar në mbrojtje dhe hidratim të lëkurës. Shijoni përfitimet e shumëfishta me çdo produkt në gamë.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.