Home
Kujdesi i Trupit
Baby O
Baby O Balsam Shumë Qëllimësh

Përshkrim


Balsami me shumë qëllime Baby O ’është një balsam i pasur me gjalpë i krijuar për të qetësuar dhe ushqyer thellë lëkurën e ndjeshme të foshnjës. Karakteristikat e vajit të artë suedez të tërshërës, teknologjia lipidike lamellare dhe teknologjia natyrale e faktorit hidratues që ndihmojnë në bllokimin e lagështisë dhe forcimin e barrierës së lëkurës, për ta mbajtur lëkurën të butë dhe të mbrojtur. Formula e vetë-ruajtjes. Thith lehtë, testuar alergji, testuar dermatologjikisht dhe pediatër e miratuar. I përshtatshëm për të sapolindurit dhe lëkurën e ndjeshme. 95% përbërës natyralë.  • Lëkura e foshnjës ndihet e ushqyer thellë - 100% dakord *
  • Lëkura delikate e foshnjës ndihet e butë dhe elastike - 97% dakord *
  • Ndihmon në krijimin e një barriere kundër thatësisë
  • Jep një ndjesi të butë, të butë dhe jo të yndyrshme të lëkurës

* Konsumatori i testuar (vlerësimi i prindit).


Vendoseni në lëkurë të pastër dhe të thatë siç kërkohet. E përsosur për kujdesin gjithëpërfshirës të fytyrës dhe trupit dhe mund të përdoret për të zbutur dhe qetësuar zonat e lëkurës së thatë. Mbani në qese pelenë për lehtësim të shpejtë gjatë lëvizjes. Shmangni zonën e syve.

VAJ I TËRSHËRËS SUEDEZE

Bazuar në njohuritë tona për lëkurën e foshnjës, ne donim të gjenim një përbërës që nuk është vetëm hidratues, por në të vërtetë përmirëson barrierën e lëkurës së foshnjës tuaj dhe forcon qëndrueshmërinë e saj ndaj agresorëve të jashtëm. Vaji suedez i tërshërës është një përbërës që bën pikërisht atë.Çdo pikë e këtij vaji të bukur të artë është nxjerrë në mënyrë të qëndrueshme nga kulturat më të mira suedeze, duke krijuar një përbërës të pasur, të përqendruar që është jashtëzakonisht i pajtueshëm me lëkurën e foshnjës - shumë më tepër sesa përbërësit e tjerë të tërshërës. Ka një përbërje unike të lipideve që në të vërtetë imitojnë lipidet e vetë lëkurës dhe ndihmon në krijimin e një efekti skin lëkura e dytë ’që forcon barrierën e lëkurës së foshnjës tuaj, si në sipërfaqe ashtu edhe brenda lëkurës, për ta mbajtur atë të butë dhe të mbrojtur.


Gjurmueshmëri e plotë

Për të siguruar ruajtjen e cilësisë, gjurmueshmërisë dhe sigurisë së lëndës së parë, tërshëra e lëvozhgës (Avena sativa) rritet në Suedi, nga prodhues të zgjedhur duke përdorur programe të qëndrueshme të korrjes. Suedia është një nga vendet më të shquara për prodhimin e tërshërës në botë, me tërshëra e saj në pranverë e njohur për cilësinë e lartë të kokrrave. Për më tepër, fermerët janë pjesë e një kooperativë bujqësore, e ndërtuar përmes brezave të pronarëve. Kjo kooperativë kontribuon që fermerët të fitojnë një fitim të drejtë dhe ndihmon në ruajtjen e vitalitetit të komunitetit lokal të fermerëve.


TEKNOLOGJIA LIPIDE DHE FAKTORI NATYRAL (NMF)

Ka një arsye pse i krahasojmë gjërat e lëmuara dhe të buta me lëkurën e foshnjës - është tepër e butë dhe fton përqafime të pafund. Mëndafshi është krijuar nga përmbajtja më e lartë e ujit në lëkurën e foshnjës. Sidoqoftë, në të kundërt, foshnjat kanë një barrierë më të hollë të lëkurës dhe përmbajtje më të ulët të lipideve dhe NMF që e bën më të lehtë largimin e lagështisë, gjë që mund të shkaktojë tharje të pakëndshme. Me këtë në mendje, ekspertët tanë kanë përmirësuar Baby O 'me Teknologji Lipid Lamellar dhe Teknologji Natyrore Hidratuese (NMF) - dy përbërës inovativë që ndihmojnë në forcimin e barrierës së lëkurës së foshnjës tuaj dhe përmirësojnë mbajtjen e lagështisë, e cila e mban lëkurën e fëmijës tuaj të butë, të rehatshme dhe të mbrojtura.


FILOZOFIA E PRODUKTIT BABY O: NJË QASJE PAK MË SHUMË

.

Ne jemi aq të përkushtuar ndaj foshnjës tuaj sa ju dhe kjo është arsyeja pse nuk besojmë në ekspozimin e paketës suaj të çmuar të gëzimit ndaj çdo gjëje të panevojshme. Përpos që është 95% natyral, Baby O ’bazohet në një filozofi‘ më pak është më shumë ’. Kjo do të thotë pa aromë, përbërës të ashpër ose alergjen, dhe përdorim minimal të ruajtësve - aty ku është e mundur produktet tona janë-vetë-ruajtur ’. Aty ku nuk është e mundur të vetë-ruhet ne kemi përdorur ruajtës të njëjtë me natyrën që përdoren zakonisht në ushqime dhe pije. Të gjitha formulimet tona Baby O ’janë formuluar pa lëshues të parabeneve, fenoksietanolit dhe formaldehidit. Çdo produkt është testuar dermatologjikisht dhe alergjikisht dhe provuar i sigurt për lëkurën e ndjeshme

Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CETEARYL GLUCOSIDE, SORBITAN OLIVATE, SODIUM ACRYLATES COPOLYMER, AVENA SATIVA KERNEL OIL, CERA ALBA, ETHYLHEXYLGLYCERIN, LECITHIN, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE
95% përbërës me origjinë natyrore. Shumë i përputhshëm me lëkurën e foshnjës, vaj tërshëre suedez hidraton dhe zbut lëkurën, ndërsa përmirëson gjithashtu pengesën e saj dhe forcon rezistencën e saj ndaj agresorëve të jashtëm. Inovativelipid lamellar dhe teknologjia e faktorit të hidratimit natyralpërforcon pengesën e lëkurës dhe rrit mbajtjen e lagështirës për të mbajtur lëkurën e butë të foshnjës tuaj të butë, të rehatshme dhe të mbrojtur.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.