Home
Kujdesi i Trupit
Baby O
Baby O Kremë

Përshkrim


Baby O ’Diaper Cream është një vaj i butë posaçërisht për zonën e ndjeshme të pelenave të foshnjës. Formuluar me Vaj artë suedez të tërshërës, Oksid zinku dhe Panthenol, i projektuar për të thithur lagështinë e tepërt, ushqyer dhe rikonstruktuar lëkurën. Siguron një film mbrojtës dhe ndihmon në lënien e zonës të thatë, të butë dhe të rehatuar. Përhapet lehtësisht me një ndjesi ngrohëse qetësuese.Testuar në alergji dermatologjikisht dhe miratuar nga pediatri. I përshtatshëm për të sapolindurit dhe lëkurën e ndjeshme. 95% përbërës natyralë.  • Lëkura e foshnjës ndihet e rikonstruktuar *
  • Lëkura e foshnjës ndihet e butë, e thatë dhe e butë - 96% dakord *
  • Thith lagështirën

* Testuar nga konsumatori (vlerësimi i prindit)


Vendoseni në lëkurë të pastër pas çdo ndërrimi të pelenës ose sipas nevojës. Shmangni zonën e syve.

VAJI I TËRSHËRËS SUEDEZE

Bazuar në njohuritë tona për lëkurën e foshnjës, ne donim të gjenim një përbërës që nuk është vetëm hidratues, por në të vërtetë përmirëson pengesën e lëkurës së foshnjës tuaj dhe forcon qëndrueshmërinë e saj ndaj agresorëve të jashtëm. Vaji suat suedez bën pikërisht atë.


Çdo pikë e këtij vaji të bukur të artë është nxjerrë në mënyrë të qëndrueshme nga kulturat më të mira suedeze, duke krijuar një përbërës të pasur, të përqendruar që është jashtëzakonisht i pajtueshëm me lëkurën e foshnjës - shumë më tepër sesa përbërësit e tjerë të tërshërës. Ka një përbërje unike të lipideve që në të vërtetë imitojnë lipidet e vetë lëkurës dhe ndihmon në krijimin e një efekti skin lëkura e dytë ’që forcon barrierën e lëkurës së foshnjës tuaj, si në sipërfaqe ashtu edhe brenda lëkurës, për ta mbajtur atë të butë dhe të mbrojtur.Gjurmueshmëri e plotë

Për të siguruar ruajtjen e cilësisë, gjurmueshmërisë dhe sigurisë së lëndës së parë, tërshëra e lëvozhgës (Avena sativa) rritet në Suedi, nga prodhues të zgjedhur duke përdorur programe të qëndrueshme të korrjes. Suedia është një nga vendet më të shquara për prodhimin e tërshërës në botë, me tërshëra e saj në pranverë e njohur për cilësinë e lartë të kokrrave. Për më tepër, fermerët janë pjesë e një kooperativë bujqësore, e ndërtuar përmes brezave të pronarëve. Kjo kooperativë kontribuon që fermerët të fitojnë një fitim të drejtë dhe ndihmon në ruajtjen e vitalitetit të komunitetit lokal të fermerëve


OXID ZINKU


Oksidi i zinkut është një domosdoshmëri absolute kur bëhet fjalë për kujdesin për lëkurën në zonën e pelenave të foshnjës tuaj. Kjo zonë e ndjeshme mund të jetë e prirur ndaj hidratimit të tepërt, ndryshimeve në nivelet e pH dhe rritjes mikrobike të cilat ndikojnë negativisht në lëkurë. Oksidi i zinkut ndihmon në thithjen e lagështisë së tepërt në zonën e pelenës, ndërsa punon gjithashtu për të rregulluar ekuilibrin e pH të lëkurës dhe adreson rritjen mikrobike, për t’ju ​​lënë zonën e pelenës së fëmijës të qetësuar dhe të kondicionuar.


PANTHENOL


Shkalla më e lartë e humbjes së lagështisë është e zakonshme në zonën e pelenës krahasuar me pjesën tjetër të trupit të foshnjës tuaj. Panthenoli vepron si një krem ​​hidratues, duke ndihmuar në zvogëlimin e humbjes së lagështisë ndërsa kondicionon dhe qetëson lëkurën e ndjeshme dhe lehtëson fërkimet e pelenave.


FILOZOFIA E PRODUKTIT BABY O: NJË ARSYE MË SHUMË NDAJ QASJES

Ne jemi aq të përkushtuar ndaj foshnjës tuaj sa ju dhe kjo është arsyeja pse nuk besojmë në ekspozimin e paketës suaj të çmuar të gëzimit ndaj çdo gjëje të panevojshme. Përpos që është 95% natyral, Baby O ’bazohet në një filozofi‘ më pak është më shumë ’. Kjo do të thotë pa aromë, përbërës të ashpër ose alergjen, dhe përdorim minimal të ruajtësve - aty ku është e mundur produktet tona janë-vetë-ruajtur ’. Aty ku nuk është e mundur të vetë-ruhet ne kemi përdorur ruajtës të njëjtë me natyrën që përdoren zakonisht në ushqime dhe pije. Të gjitha formulimet tona Baby O ’janë formuluar pa lëshues të parabeneve, fenoksietanolit dhe formaldehidit. Çdo produkt është testuar dermatologjikisht dhe alergjikisht dhe është provuar i sigurt për lëkurën e ndjeshme.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DICAPRYLYL ETHER, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, CERA ALBA, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, GLYCERIN, AVENA SATIVA KERNEL OIL, MAGNESIUM SULFATE, TAPIOCA STARCH, CAPRYLYL GLYCOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PANTHENOL, TOCOPHERYL ACETATE, DISODIUM EDTA, POTASSIUM SORBATE, CI 77947
95% përbërës me origjinë natyrore. Shumë i përputhshëm me lëkurën e foshnjës, vaj tërshëre suedez hidraton dhe zbut lëkurën, ndërsa përmirëson gjithashtu pengesën e saj dhe forcon rezistencën e saj ndaj agresorëve të jashtëm. Inovativelipid lamellar dhe teknologjia e faktorit të hidratimit natyralpërforcon pengesën e lëkurës dhe rrit mbajtjen e lagështirës për të mbajtur lëkurën e butë të foshnjës tuaj të butë, të rehatshme dhe të mbrojtur.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.