Home
Pastrues për Flokë & Trup
Baby O
Baby O Pastrues për Flokë & Trup

Përshkrim


Baby O ’Wash & Body Wash është një xhel pastrues dhe kondicionues i butë pa lot, i krijuar për përdorim në të gjithë trupin. Ndihmon në pastrimin dhe ushqimin për të lënë flokët dhe lëkurën delikate të foshnjës tuaj të butë, të qetësuar dhe të mbrojtur. Testuar alergji, testuar dermatologjikisht dhe miratuar nga pediatri. I përshtatshëm për të sapolindurit dhe lëkurën e ndjeshme. Formulë e shkumëzuar lehtë me përbërës natyralë 95%, duke shfaqur vajin e artë suedez të tërshërës.  • Lëkura e foshnjës ndihet e butë dhe e butë - 100% dakord *
  • Pastron butësisht
  • Jep një shkumë delikate që pastron me kujdes foshnjën

* Testuar nga konsumatori (vlerësimi i prindit).


Vendoseni në lëkurën dhe flokët e lagur të foshnjës. Butësisht shkumojeni dhe shpëlajeni.

VAJ I TËRSHËRËS SUEDEZE

Bazuar në njohuritë tona për lëkurën e foshnjës, ne donim të gjenim një përbërës që nuk është vetëm hidratues, por në të vërtetë përmirëson barrierën e lëkurës së foshnjës tuaj dhe forcon qëndrueshmërinë e saj ndaj agresorëve të jashtëm. Vaji suat suedez bën pikërisht atë.


Çdo pikë e këtij vaji të bukur të artë është nxjerrë në mënyrë të qëndrueshme nga kulturat më të mira suedeze, duke krijuar një përbërës të pasur, të përqendruar që është jashtëzakonisht i pajtueshëm me lëkurën e foshnjës - shumë më tepër sesa përbërësit e tjerë të tërshërës. Ka një përbërje unike të lipideve që në të vërtetë imitojnë lipidet e vetë lëkurës dhe ndihmon në krijimin e një efekti skin lëkura e dytë ’që forcon barrierën e lëkurës së foshnjës tuaj, si në sipërfaqe ashtu edhe brenda lëkurës, për ta mbajtur atë të butë dhe të mbrojtur.


Gjurmueshmëri e plotë

Për të siguruar ruajtjen e cilësisë, gjurmueshmërisë dhe sigurisë së lëndës së parë, tërshëra e lëvozhgës (Avena sativa) rritet në Suedi, nga prodhues të zgjedhur duke përdorur programe të qëndrueshme të korrjes. Suedia është një nga vendet më të shquara për prodhimin e tërshërës në botë, me tërshëra e saj në pranverë e njohur për cilësinë e lartë të kokrrave. Për më tepër, fermerët janë pjesë e një kooperativë bujqësore, e ndërtuar përmes brezave të pronarëve. Kjo kooperativë kontribuon që fermerët të fitojnë një fitim të drejtë dhe ndihmon në ruajtjen e vitalitetit të komunitetit lokal të fermerëve.FILOZOFIA E PRODUKTIT BABY O : NJË QASJE PAK MË SHUMË

Ne jemi aq të përkushtuar ndaj foshnjës tuaj sa ju dhe kjo është arsyeja pse nuk besojmë në ekspozimin e paketës suaj të çmuar të gëzimit ndaj çdo gjëje të panevojshme. Përpos që është 95% natyral, Baby O ’bazohet në një filozofi‘ më pak është më shumë ’. Kjo do të thotë pa aromë, përbërës të ashpër ose alergjen, dhe përdorim minimal të ruajtësve - aty ku është e mundur produktet tona janë-vetë-ruajtur ’. Aty ku nuk është e mundur të vetë-ruhet ne kemi përdorur ruajtës të njëjtë me natyrën që përdoren zakonisht në ushqime dhe pije. Të gjitha formulimet tona Baby O ’janë formuluar pa lëshues të parabeneve, fenoksietanolit dhe formaldehidit. Çdo produkt është testuar dermatologjikisht dhe alergjikisht dhe është provuar i sigurt për lëkurën e ndjeshme.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, SODIUM METHYL COCOYL TAURATE, LAURYL GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, CITRIC ACID, DISODIUM COCOAMPHODIACETATE, POLYQUATERNIUM-67, SODIUM COCOAMPHOACETATE, SODIUM GLUCONATE, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM BENZOATE, AVENA SATIVA KERNEL OIL, TOCOPHEROL, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, LECITHIN, ASCORBYL PALMITATE
95% përbërës me origjinë natyrore. Shumë i përputhshëm me lëkurën e foshnjës, vaj tërshëre suedez hidraton dhe zbut lëkurën, ndërsa përmirëson gjithashtu pengesën e saj dhe forcon rezistencën e saj ndaj agresorëve të jashtëm. Inovativelipid lamellar dhe teknologjia e faktorit të hidratimit natyralpërforcon pengesën e lëkurës dhe rrit mbajtjen e lagështirës për të mbajtur lëkurën e butë të foshnjës tuaj të butë, të rehatshme dhe të mbrojtur.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.