Home
Pastrues për Flokë & Trup
Baby O
Baby O BumBum Qumësht Pastrues

Përshkrim


Qumështi pastrues Baby O BumBum është një pastrues pastrues për zonën e pelenave, i krijuar për të pastruar butësisht dhe formuar një film mbrojtës për të mbështjellë dhe mbrojtur lëkurën delikate të foshnjës. Formuluar me vaj të artë suedez të tërshërës dhe një sistem pastrimi të fshikëzave me bazë vaji për të ndihmuar në qetësimin, ushqimin dhe rikuperimin e gjendjes. Testuar në alergji, testuar dermatologjikisht dhe miratuar nga pediatër. I përshtatshëm për të sapolindurit dhe lëkurën e ndjeshme. 95% përbërës natyralë.
  • Lëkura e foshnjës ndihet e rikonstruktuar - 97% dakord *
  • Lëkura e foshnjës ndihet e izoluar *
  • Pastron butësisht
  • Lë një film ushqyes dhe mbrojtës që kujdeset plotësisht për lëkurën delikate të foshnjës

*Testuar nga konsumatori(vlerësimi i prindit).


Vendoseni duke përdorur një leckë pambuku dhe fshijeni butësisht zonën e pelenës. Përsëriteni derisa të pastrohet. Nuk ka nevojë për shpëlarje. Vendoseni në çdo ndërrim pelene ose sipas nevojës. Shmangni zonën e syve.

VAJI SUEDEZ I TËRSHËRËS

Bazuar në njohuritë tona për lëkurën e foshnjës, ne dëshironim të gjenim një përbërës që nuk është vetëm hidratues, por në të vërtetë përmirëson barrierën e lëkurës së foshnjës tuaj dhe forcon qëndrueshmërinë e saj ndaj agresorëve të jashtëm. Vaji suat suedez bën pikërisht atë.


Çdo pikë e këtij vaji të bukur të artë është nxjerrë në mënyrë të qëndrueshme nga kulturat më të mira suedeze, duke krijuar një përbërës të pasur, të përqendruar që është jashtëzakonisht i pajtueshëm me lëkurën e foshnjës - shumë më tepër sesa përbërësit e tjerë të tërshërës. Ka një përbërje unike të lipideve që në të vërtetë imitojnë lipidet e vetë lëkurës dhe ndihmon në krijimin e një efekti skin lëkura e dytë ’që forcon barrierën e lëkurës së foshnjës tuaj, si në sipërfaqe ashtu edhe brenda lëkurës, për ta mbajtur atë të butë dhe të mbrojtur.


Gjurmueshmëri e plotë

Për të siguruar ruajtjen e cilësisë, gjurmueshmërisë dhe sigurisë së lëndës së parë, tërshëra e lëvozhgës (Avena sativa) rritet në Suedi, nga prodhues të zgjedhur duke përdorur programe të qëndrueshme të korrjes. Suedia është një nga vendet më të shquara për prodhimin e tërshërës në botë, me tërshërën e saj në pranverë të njohur për cilësinë e lartë të kokrrës. Për më tepër, fermerët janë pjesë e një kooperativë bujqësore, e ndërtuar përmes brezave të pronarëve. Kjo kooperativë kontribuon që fermerët të fitojnë një fitim të drejtë dhe ndihmon në ruajtjen e vitalitetit të komunitetit lokal të fermerëve.

Sistemi i pastrimit të fshikëzave me bazë vaji

Për të adresuar nevojat e veçanta të zonës delikate të pelenave, Qumështi Pastrues Baby O ’BumBum është formuluar me kujdes në një dizajn fshirjeje të frymëzuar nga linimentet franceze shekullore. Ky format klasik, i kujdesshëm përmban një sistem pastrimi të fshikëzave me bazë vaji që është efektiv dhe i butë. Sapo lëkura e foshnjës të jetë pastruar plotësisht, formulimi lë një film mbrojtës për të izoluar këtë zonë të ndjeshme dhe për të krijuar një pengesë kundër lagështisë së tepërt, ndryshimeve të pH dhe ngjarjeve të tjera ditore të pelenave!


FILOZOFIA E BABY O,"MË PAK ËSHTË MË SHUMË"-QASJA

Ne jemi aq të përkushtuar ndaj foshnjës tuaj sa ju dhe kjo është arsyeja pse nuk besojmë në ekspozimin e paketës tuaj të çmuar të gëzimit ndaj çdo gjëje të panevojshme. Përpos që është 95% natyral, Baby O ’bazohet në një filozofi‘ më pak është më shumë ’. Kjo do të thotë pa aromë, përbërës të ashpër ose alergjen, dhe përdorim minimal të ruajtësve - aty ku është e mundur produktet tona janë vetë-ruajtëse ’. Aty ku nuk është e mundur të vetë-ruhet ne kemi përdorur ruajtës të njëjtë me natyrën që përdoren zakonisht në ushqime dhe pije. Të gjitha formulimet tona Baby O ’janë formuluar pa lëshues të parabeneve, fenoksietanolit dhe formaldehidit. Çdo produkt është testuar dermatologjikisht dhe alergjikisht dhe provuar i sigurt për lëkurën e ndjeshme.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DICAPRYLYL ETHER, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, GLYCERIN, AVENA SATIVA KERNEL OIL, MAGNESIUM SULFATE, GLYCERYL CAPRYLATE, CERA ALBA, TOCOPHERYL ACETATE, CAPRYLHYDROXAMIC ACID, DISODIUM EDTA
95% përbërës me origjinë natyrore. Shumë i përputhshëm me lëkurën e foshnjës, vaj tërshëre suedez hidraton dhe zbut lëkurën, ndërsa përmirëson gjithashtu pengesën e saj dhe forcon rezistencën e saj ndaj agresorëve të jashtëm. Inovativelipid lamellar dhe teknologjia e faktorit të hidratimit natyralpërforcon pengesën e lëkurës dhe rrit mbajtjen e lagështirës për të mbajtur lëkurën e butë të foshnjës tuaj të butë, të rehatshme dhe të mbrojtur.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.